There are a total of 1,128 bills of lading on file for ANJI Mingpai Furniture Company LIMI between October 22nd, 2022 and May 22nd, 2026.
Of those 1,128 bills of lading, 140 were within the past 30 days and 241 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,128 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,128 |
| Consignee Records | 1 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 22nd, 2022 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 140 |
| Records in Last 90 Days | 241 |
| Records in the Past Year | 749 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with ANJI Mingpai Furniture Company LIMI, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with ANJI Mingpai Furniture Company LIMI in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SUNFLOWER INTERNATIONAL, INC. | May 2026 | 2,375 | 562 |
| LEFIN INTERNATIONAL INC | Sep 2025 | 1,484 | 298 |
| BELGREEN LLC | Mar 2026 | 202 | 25 |
| VISTALINE TRADING | May 2026 | 599 | 22 |
| JCF INTERNATIONAL COMPANY LLC | Apr 2026 | 2,691 | 22 |
| ZENITH SKY LTD | May 2026 | 304 | 15 |
| HAPPY SIGHT INC | Dec 2025 | 355 | 15 |
| IDEAHAUS INC | May 2026 | 167 | 10 |
| RZ TRADING INC | May 2026 | 4,708 | 9 |
| EFFIE TRADING CO LTD | Oct 2025 | 587 | 9 |
| GIFT BETTER LIMITED | May 2026 | 274 | 8 |
| YZORB NETWORKS INC | May 2026 | 15 | 7 |
| VOYAGE LIMITED | Apr 2025 | 261 | 7 |
| ESPIRITU INTERNATIONAL INC | May 2026 | 450 | 7 |
| LUSH M CORPORATION | May 2026 | 285 | 6 |
| VTOP INTERNATOINAL INC. | May 2026 | 902 | 5 |
| TBB INTERNATIONAL INC | Feb 2026 | 328 | 5 |
| RARLIY QIYASI INC | Mar 2026 | 824 | 5 |
| MOXYGEN TECHNOLOGY INC. | May 2026 | 1,533 | 5 |
| LAYAMI SWEART INC | Apr 2026 | 838 | 5 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to ANJI Mingpai Furniture Company LIMI.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| ANJI LONGBO FURNITURE CO.,LTD | Apr 2026 | 1,021 | 1 |
| ANJI LONGRUN SEATING PRODUCTS | Nov 2024 | 193 | 0 |
| ANJI LONGWIN FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 6,725 | 13 |
| ANJI LVCHAO FURNITURE CO.,LTD | Mar 2025 | 121 | 0 |
| ANJI MAIKEXIN FURNITURE CO.,LTD | Jan 2026 | 320 | 0 |
| ANJI MAOCHANG FURNITURE CO.,LTD. | May 2026 | 173 | 7 |
| ANJI MASAQI FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 250 | 2 |
| ANJI MEITANG FURNITURE CO.,LTD | Apr 2026 | 199 | 3 |
| ANJI MEIYI OFFICE FURNITURE CO. | May 2026 | 611 | 18 |
| ANJI MEIYUAN FURNITURE FACTORY | Apr 2026 | 1,610 | 7 |
| ANJI MIYANG INTELLIGENT FURNITURE C | Aug 2021 | 145 | 0 |
| ANJI MURONG HOUSEHOLD CO LTD | May 2026 | 454 | 35 |
| ANJI NEW TESHU FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 1,038 | 25 |
| ANJI OLIVIA SMART HOME CO., LTD | Aug 2024 | 89 | 0 |
| ANJI QIANGHONG FURNITURE CO.,LTD. | May 2026 | 704 | 17 |
| ANJI QIYAO FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 1,281 | 14 |
| ANJI RUIBO FURNITURE CO.,LTD | Mar 2026 | 614 | 3 |
| ANJI RUICAI TRADING | May 2026 | 72 | 15 |
| ANJI SAIFU FURNITURE | May 2026 | 143 | 22 |
| ANJI SAIWEN FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 224 | 3 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-26 | COSU6450458410 | 084E | Regular Bill | COSU | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 1,000 CTN | 16,145 KG | House to House | ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | SUNFLOWER INTERNATIONAL, INC. | F1 GLOBAL, INC. | HOUSEHOLD PRODUCTS (FRAME) COMMODITY: GROUP F IX THIS SHIPMEN | |
| 2026-05-26 | COSU6450458270 | 084E | Regular Bill | COSU | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 1,388 CTN | 18,958 KG | House to House | ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | SUNFLOWER INTERNATIONAL, INC. | F1 GLOBAL, INC. | HOUSEHOLD PRODUCTS | |
| 2026-05-26 | COSU6450458260 | 084E | Regular Bill | COSU | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 983 CTN | 14,292 KG | House to House | ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | SUNFLOWER INTERNATIONAL, INC. | F1 GLOBAL, INC. | HOUSEHOLD PRODUCTS (GARDEN ORNAMENT) COMMODIT Y: GROUP FIX TH | |
| 2026-05-26 | COSU6450458250 | 084E | In-bond Automated | COSU | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 1,253 CTN | 16,988 KG | House to House | ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | SUNFLOWER INTERNATIONAL, INC. | F1 GLOBAL, INC. | HOUSEHOLD PRODUCTS (FRAME) COMMODITY: GROUP F IX THIS SHIPMEN | |
| Run Date | 2026-05-26 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-26 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-25 |
| Trade Update Date | 2026-05-20 |
| Master BOL # | COSU6450458500 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 551364 |
| Bill Type | In-bond Automated |
| Carrier Code | COSU |
| Voyage # | 084E |
| IMO # | 9486087 |
| Vessel Name | OOCL UTAH |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | XIAMEN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | CHICAGO, ILLINOIS (3901) |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 17601 KG |
| Weight in KG | 17,601 KG |
| Quantity | 1321 CTN |
| Volume | 65 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | Immediate Transportation (IT) |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOCU9632175 |
| Commodity Description |
HOUSEHOLD PRODUCTS (ORNAMENT) COMMODITY: GROU P FIX THIS SHIP |
| Shipper Name | ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI |
|---|---|
| Address Line 1 | SANGUAN VILLAGE, DIPU SUBDISTRICT |
| Address Line 2 | HUZHOU ZJ |
| Address Line 3 | CHINA |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 15257221913 |
| Consignee Name | SUNFLOWER INTERNATIONAL, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | SUITE 100, NUMBER 7530 201 LAS VEGA |
| Address Line 2 | COMPTON CA 89125 |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 9348886 |
| Notify Party Name | F1 GLOBAL, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 1944 EAST VISTA BELLA WAY |
| Address Line 2 | RANCHO DOMINGUEZ CA 90220 |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 7083989 |
| Container Number | OOCU9632175 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CX062280 |
| Seal Number 1 | CX062280 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | HOUSEHOLD PRODUCTS (ORNAMENT) COMMODITY: GROU P FIX THIS SHIP |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 392640 | 00000000 | 0000000000 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 589 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 286 | 2026-05-22 |
| Savannah, Georgia | 108 | 2026-05-15 |
| Houston, Texas | 88 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 36 | 2026-05-09 |
| New York, New York | 13 | 2025-11-17 |
| Tacoma, Washington | 4 | 2026-03-09 |
| Oakland, California | 3 | 2023-12-25 |
| Seattle, Washington | 1 | 2026-02-06 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 870 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 181 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 51 | 2026-05-20 |
| Pusan South Korea | 10 | 2026-03-16 |
| Yangshan China (Mainland) | 9 | 2026-03-03 |
| Yantian China (Mainland) | 5 | 2025-09-20 |
| Lazaro Cardenas Mexico | 2 | 2025-09-08 |
Below are the top 10 company names and addresses for ANJI Mingpai Furniture Company LIMI that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | SANGUAN VILLAGE, DIPU SUBDISTRICT HUZHOU ZJ CHINA | 2026-05-23 | 882 |
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | SANGUAN VILLAGE, DIPU SUBDISTRICT H UZHOU, ZHEJIANGCHINA,HUZHOU,CN | 2026-05-23 | 19 |
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | 2026-04-15 | 4 | |
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | 2026-04-15 | 2 | |
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | 2026-05-09 | 1 | |
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | 2025-09-09 | 1 | |
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | 2025-09-10 | 1 | |
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMI | 2025-07-23 | 1 | |
| ANJI MINGPAI FURNITURE | 2026-05-12 | 49 | |
| ANJI MINGPAI FURNITURE COMPANY LIMITED | 2025-11-17 | 46 |
Below are the top 1 phone numbers on file for ANJI Mingpai Furniture Company LIMI.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 880 |
Below are the top 1 email addresses on file for ANJI Mingpai Furniture Company LIMI.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-22 | 5 |