There are a total of 158 bills of lading on file for Dongguan Suoshi Import And Export C between November 19th, 2019 and May 22nd, 2026.
Of those 158 bills of lading, 25 were within the past 30 days and 107 were within the past 90 days.
| Total Records | 158 |
|---|---|
| Shipper Records | 157 |
| Consignee Records | 1 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Nov 19th, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 25 |
| Records in Last 90 Days | 107 |
| Records in the Past Year | 152 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C.
Below is a Sankey Diagram of the top 6 companies associated with Dongguan Suoshi Import And Export C, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 6 companies associated with Dongguan Suoshi Import And Export C in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| EST MLODHJ INC | May 2026 | 210 | 90 |
| YIANLA GYAN INTERNATIONAL INC | Apr 2026 | 203 | 24 |
| AYIS INTERNATIONAL TRADE INC | May 2026 | 538 | 23 |
| JIL FEI ZA TECHNOLOGY LLC | May 2026 | 2,106 | 13 |
| XIL GNO INTERNATIONAL INC | May 2026 | 56 | 2 |
| TYCHE INTERNATIONAL GROUP INC. | May 2026 | 2,234 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Dongguan Suoshi Import And Export C.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-25 | OOLU2168745780 | ZDSMLXNB26041546 | 109E | House Bill | ZDSM | COSCO TAICANG | 2026-05-23 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 576 CTN | 23,900 KG | House to House | DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | EST MLODHJ INC | EST MLODHJ INC | OUTDOOR HAMMOCK | |
| 2026-05-25 | OOLU2168745790 | ZDSMLXNB26041545 | 109E | House Bill | ZDSM | COSCO TAICANG | 2026-05-23 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 572 CTN | 23,900 KG | House to House | DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | EST MLODHJ INC | EST MLODHJ INC | OUTDOOR HAMMOCK | |
| 2026-05-25 | OOLU2168745760 | ZDSMLXNB26041547 | 109E | House Bill | ZDSM | COSCO TAICANG | 2026-05-23 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 565 CTN | 14,600 KG | House to House | DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | EST MLODHJ INC | EST MLODHJ INC | OUTDOOR HAMMOCK | |
| 2026-05-25 | OOLU2168745770 | ZDSMLXNB26041548 | 109E | House Bill | ZDSM | COSCO TAICANG | 2026-05-23 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 492 CTN | 15,947 KG | House to House | DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | EST MLODHJ INC | EST MLODHJ INC | AWNING | |
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-19 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-23 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | MEDUYO830747 |
|---|---|
| House BOL # | ZDSMLXNB26041655 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | ZDSM |
| Voyage # | 616N |
| IMO # | |
| Vessel Name | MSC ILARIA |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN,CHINA |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 17190 KG |
| Weight in KG | 17,190 KG |
| Quantity | 849 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MSMU6284678 |
| Commodity Description |
CHAFING DISH GYMNASTICS MAT ELECTRIC FOOD G RINDER BARBECUE FURNACE SHOE CABINET HIVE / WOOD CABINET / WOOD |
| Shipper Name | DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C |
|---|---|
| Address Line 1 | NO. 216, CHANGDAJIE, DONGCHENG SUB- |
| Address Line 2 | DISTRICT, DONGGUAN CITY, GUANGDONG |
| Address Line 3 | PROVINCE,GONGGUAN,CN |
| Consignee Name | EST MLODHJ INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2516 INDUSTRY DRIVE, BURLINGTON, NC |
| Address Line 2 | 27215,BURLINGTON, ,US |
| Notify Party Name | EST MLODHJ INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2516 INDUSTRY DRIVE, BURLINGTON, NC |
| Address Line 2 | 27215,BURLINGTON,US |
| Container Number | MSMU6284678 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FJ28010060 |
| Seal Number 1 | FJ28010060 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | CHAFING DISH GYMNASTICS MAT ELECTRIC FOOD G RINDER BARBECUE FURNACE SHOE CABINET HIVE / WOOD CABINET / WOOD |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 60 | 2026-05-21 |
| Long Beach, California | 33 | 2026-05-15 |
| Newark, New Jersey | 32 | 2026-05-15 |
| Savannah, Georgia | 22 | 2026-05-14 |
| Houston, Texas | 6 | 2026-05-05 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2026-05-23 |
| New York, New York | 2 | 2026-03-30 |
| Seattle, Washington | 1 | 2020-10-05 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 65 | 2026-05-23 |
| Yantian China (Mainland) | 35 | 2026-05-12 |
| Qingdao China (Mainland) | 19 | 2026-05-02 |
| Xiamen China (Mainland) | 14 | 2026-05-15 |
| Shanghai China (Mainland) | 9 | 2026-04-29 |
| Pusan South Korea | 7 | 2026-05-21 |
| Hong Kong Hong Kong | 4 | 2021-06-10 |
| Taibei China (Taiwan) | 2 | 2026-05-09 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2026-03-30 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2025-12-20 |
Below are the top 9 company names and addresses for Dongguan Suoshi Import And Export C that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | NO. 216, CHANGDAJIE, DONGCHENG SUB- DISTRICT, DONGGUAN CITY, GUANGDONG PROVINCE,GONGGUAN,CN | 2026-05-23 | 148 |
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT | NO. 216, CHANGDAJIE, DONGCHENG SUB-DISTRICT, DONGGUAN CITY, GUANGDONG PROVINCE CHINA | 2026-05-13 | 3 |
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT | 2026-04-01 | 1 | |
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | 2019-12-25 | 1 | |
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | 2020-11-06 | 1 | |
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | 2019-11-20 | 1 | |
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | 2020-10-05 | 1 | |
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | 2021-01-14 | 1 | |
| DONGGUAN SUOSHI IMPORT AND EXPORT C | 2021-06-10 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Dongguan Suoshi Import And Export C.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2020-11-06 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||