There are a total of 390 bills of lading on file for Fujian XInjiamei Intelligent Home G between November 21st, 2023 and May 20th, 2026.
Of those 390 bills of lading, 8 were within the past 30 days and 29 were within the past 90 days.
| Total Records | 390 |
|---|---|
| Shipper Records | 390 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 21st, 2023 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 8 |
| Records in Last 90 Days | 29 |
| Records in the Past Year | 217 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Fujian XInjiamei Intelligent Home G, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Fujian XInjiamei Intelligent Home G in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TOFFS LINK INC | Jan 2026 | 324 | 65 |
| SUPOR LINK INC | May 2026 | 204 | 47 |
| PERFSO TRADING INC | May 2026 | 771 | 44 |
| GLUCK INTERNATIONAL INC | Nov 2025 | 1,634 | 40 |
| FANLE LINK INC | May 2026 | 220 | 33 |
| US WONDER TRADING INC | Oct 2025 | 424 | 30 |
| US SUNTON LINK INC | May 2026 | 175 | 23 |
| JAOSI EXPORT&IMPORT CORPORATION | May 2026 | 534 | 20 |
| ECLAT LINK INC | Apr 2026 | 87 | 18 |
| RB INFINITY VITALITY LINK INC | May 2026 | 185 | 17 |
| XIEYC INC | Mar 2026 | 696 | 9 |
| YOLIVER TRADING INC | May 2026 | 83 | 8 |
| CELESTIAL CORE INC | May 2026 | 511 | 8 |
| HAPPY GROWTH IMP AND EXP INC | Nov 2025 | 489 | 4 |
| US AMENE TRADING CORPORATION | Mar 2026 | 29 | 3 |
| SNS INTERNATIONAL TRADING INC | Apr 2025 | 1,193 | 3 |
| SDS INTERNATIONAL TRADING INC | Apr 2026 | 3,439 | 3 |
| ONE-WIN SUPPLY CHAIN CO LTD | May 2025 | 237 | 3 |
| KMC INTERNATIONAL TRADING INC | May 2026 | 1,253 | 2 |
| CMC TRADING USA INC | Dec 2025 | 1,455 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fujian XInjiamei Intelligent Home G.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-04 | CMDUXIA1830115 | MLILMXM26040165 | TYNVE | House Bill | MLIL | 9613587 | OOCL GENOA | 2026-05-02 | HOUSTON, TEXAS | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 710 CTN | 18,698 KG | Pier to Pier | FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | SUPOR LINK INC | TABLETV SHELFRACKCABINETBED FRAME | |
| 2026-05-04 | CMDUXIA1822708 | MLILMXM26040163 | TYNVE | House Bill | MLIL | 9613587 | OOCL GENOA | 2026-05-02 | HOUSTON, TEXAS | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 838 CTN | 19,393 KG | Pier to Pier | FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | YOLIVER TRADING INC | BED FRAME TV SHELF | |
| 2026-05-04 | HLCUTA12601ERLD3 | MLILMXM26020424 | 609E | House Bill | MLIL | 9408865 | ATHENIAN | 2026-05-02 | NEW YORK, NEW YORK | PUSAN SOUTH KOREA | 701 CTN | 18,909 KG | Container Yard | FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | RB INFINITY VITALITY LINK INC | CABINETTABLERACKBOOK SHELF | |
| 2026-05-04 | HLCUTA12601ERKR6 | MLILMXM26020423 | 609E | House Bill | MLIL | 9408865 | ATHENIAN | 2026-05-02 | NEW YORK, NEW YORK | PUSAN SOUTH KOREA | 726 CTN | 20,181 KG | Container Yard | FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | YOLIVER TRADING INC | BED FRAME | |
| Run Date | 2026-05-09 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-05 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-08 |
| Trade Update Date | 2026-04-01 |
| Master BOL # | EGLV146600200588 |
|---|---|
| House BOL # | MLILMXM26040141 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | MLIL |
| Voyage # | 003E |
| IMO # | 9949792 |
| Vessel Name | OOCL KAPOK |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | XIAMEN, CHINA |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 19012 KG |
| Weight in KG | 19,012 KG |
| Quantity | 910 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
EITU1586899 |
| Commodity Description |
BED FRAME TABLE RACK TV SHELF CABINET |
| Shipper Name | FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.12 JINHUA ROAD,XIANGCHENG DISTRI |
| Address Line 2 | CT,ZHANGZHOU,CN |
| Consignee Name | RB INFINITY VITALITY LINK INC |
|---|---|
| Address Line 1 | ADDRESS:2727 WESTERN AVE STE200 SEA |
| Address Line 2 | TTLE, WA 98121(WASHINGTON),SEATTLE, |
| Address Line 3 | WA 98121,US |
| Container Number | EITU1586899 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCTBB1764 |
| Seal Number 1 | EMCTBB1764 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | BED FRAME TABLE RACK TV SHELF CABINET |
| Marks and Numbers 1 | PO: SKU: QTY: N.W.: G.W.: MEAS: MADE IN CHINA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 176 | 2026-05-09 |
| Houston, Texas | 75 | 2026-05-04 |
| Los Angeles, California | 69 | 2026-04-01 |
| Long Beach, California | 28 | 2025-10-31 |
| Savannah, Georgia | 22 | 2026-05-22 |
| New York, New York | 20 | 2026-05-04 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 251 | 2026-05-16 |
| Pusan South Korea | 57 | 2026-05-04 |
| Ningbo China (Mainland) | 29 | 2026-04-01 |
| Taibei China (Taiwan) | 21 | 2026-05-22 |
| Shanghai China (Mainland) | 12 | 2025-11-11 |
| Yantian China (Mainland) | 10 | 2025-10-17 |
| Lazaro Cardenas Mexico | 9 | 2026-05-01 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 1 | 2026-03-05 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fujian XInjiamei Intelligent Home G that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | NO.12 JINHUA ROAD,XIANGCHENG DISTRI CT,ZHANGZHOU,CN | 2026-05-22 | 201 |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | NO.12 JINHUA ROAD,XIANGCHENG DISTRI CT,ZHANGZHOU,FUJIAN,CHINA XIAMEN CN | 2025-08-25 | 8 |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | 2026-04-01 | 6 | |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | 2026-01-12 | 3 | |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | 2025-07-26 | 3 | |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | 2025-08-26 | 3 | |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | 2025-07-31 | 2 | |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME G | 2025-07-21 | 2 | |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT HOME GROUP | 2026-05-01 | 41 | |
| FUJIAN XINJIAMEI INTELLIGENT | 2025-10-17 | 19 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||