There are a total of 304 bills of lading on file for Fuzhou Mawei District XIesheng ELEC between June 22nd, 2024 and May 22nd, 2026.
Of those 304 bills of lading, 28 were within the past 30 days and 54 were within the past 90 days.
| Total Records | 304 |
|---|---|
| Shipper Records | 304 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 22nd, 2024 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 28 |
| Records in Last 90 Days | 54 |
| Records in the Past Year | 224 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC.
Below is a Sankey Diagram of the top 2 companies associated with Fuzhou Mawei District XIesheng ELEC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 2 companies associated with Fuzhou Mawei District XIesheng ELEC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HAI TUN TRADING LTD | May 2026 | 317 | 303 |
| EYT INTERNATIONAL INDUSTRIAL CO.,LIMITED | May 2026 | 382 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fuzhou Mawei District XIesheng ELEC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| FUZHOU LINCHUAN YUAN HONG TRADE CO. | Jun 2025 | 111 | 0 |
| FUZHOU LING CHENG WIRING SYSTEMS CO | Apr 2025 | 446 | 0 |
| FUZHOU LINYA TRADE CO.,LTD | May 2026 | 112 | 4 |
| FUZHOU LIOHO MACHINERY CO LTD | May 2026 | 4,217 | 94 |
| FUZHOU LONGJISHUN SUPPLY CHAIN CO | Jun 2025 | 122 | 0 |
| FUZHOU MAGI HOME DECOR CO.,LTD | May 2026 | 621 | 7 |
| FUZHOU MANDY FOODS INDUSTRIES COMPA | May 2026 | 203 | 3 |
| FUZHOU MANGYIDIAN NETWORK TECHONLOG | May 2026 | 61 | 9 |
| FUZHOU MAOZEN IMPORT & EXPORT CO. | May 2026 | 171 | 17 |
| FUZHOU MARS ELECTRONICS TECHNOLOGY | May 2026 | 636 | 331 |
| FUZHOU MAXWAY INTERNATIONAL CARGO A | Mar 2026 | 232 | 1 |
| FUZHOU ME&CAN HOME DECOR CO.,LTD | Dec 2025 | 336 | 0 |
| FUZHOU MEITONG PLASTIC PRODUCTS COMPANY LIMITED | May 2026 | 629 | 35 |
| FUZHOU MEXDA IMPORT AND EXPORT CO | Apr 2026 | 168 | 3 |
| FUZHOU MILESTONE HOMELIFE CO., LTD. | Jan 2026 | 163 | 0 |
| FUZHOU MINFEI ARTS AND CRAFTS CO. | Feb 2026 | 633 | 0 |
| FUZHOU MINHOU FUSHENG ART & CRAFTS | Mar 2026 | 697 | 2 |
| FUZHOU MINQUAN ARTS & CRAFTS CO | May 2026 | 1,713 | 9 |
| FUZHOU MINTIAN FOOD INDUSTRY | May 2026 | 150 | 9 |
| FUZHOU MODE HOME DECOR CO.,LTD | May 2026 | 247 | 15 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | OOLU2325420126 | OSTISZCHI2647026 | 006E | House Bill | OSTI | 9945904 | COSCO SHIPPING CARNATIO | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 939 CTN | 9,548 K | Container Yard | FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG | HAI TUN TRADING LTD | HAI TUN TRADING LTD | STORAGE BOX |
| 2026-05-20 | COSU6451359260 | CGLSCSZ26042126 | 163E | House Bill | CGLS | 9251999 | OOCL ROTTERDAM | 2026-05-19 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 972 CTN | 13,318 KG | House to House | FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | HAI TUN TRADING LTD | PLASTIC STORAGE RACK HAIR HOOP | |
| 2026-05-19 | ZIMUSHH32101841 | 4W | Regular Bill | ZIMU | 9393307 | MSC RIDA VIII | 2026-05-18 | HOUSTON, TEXAS | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,114 CTN | 36,116 LB | Pier to Pier | FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG | EYT INTERNATIONAL INDUSTRIAL | EYT INTERNATIONAL INDUSTRIAL | CAT LITTER BOX STORAGE BOX | |
| 2026-05-18 | COSU6450384834 | CGLSCSZ26041701 | 011E | House Bill | CGLS | 9949716 | OOCL BAUHINIA | 2026-05-17 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 890 CTN | 13,024 KG | House to House | FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | HAI TUN TRADING LTD | PLASTIC SHELF PROTECTOR | |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-20 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-04-26 |
| Master BOL # | COSU6450720890 |
|---|---|
| House BOL # | TLKPTJNLAX65013X |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | TLKP |
| Voyage # | 082E |
| IMO # | 9645920 |
| Vessel Name | CSCL SOUTH CHINA SEA |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | TIANJIN |
| Foreign Port of Lading | TIANJINXIN GANG CHINA (MAINLAND) (57043) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 10540 KG |
| Weight in KG | 10,540 KG |
| Quantity | 895 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
FSCU9351469 |
| Commodity Description |
CUSHION |
| Shipper Name | FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 281, INDUSTRIAL WORKSHOPFLOOR |
| Address Line 2 | 2, BUILDING 2, CHANGTIAN,FUZHOU,CN |
| Consignee Name | HAI TUN TRADING LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 222 KEARNY STREET #550SAN FRANCISCO |
| Address Line 2 | , CA 94108,SAN FRANCISCO,CA 94108,U |
| Address Line 3 | S |
| Container Number | FSCU9351469 |
|---|---|
| Seal Number 1 | Z365768 |
| Seal Number 1 | Z365768 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | CUSHION |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 146 | 2026-05-23 |
| Savannah, Georgia | 42 | 2026-05-18 |
| Newark, New Jersey | 39 | 2026-05-18 |
| Los Angeles, California | 29 | 2026-04-30 |
| Houston, Texas | 26 | 2026-05-19 |
| Oakland, California | 14 | 2026-04-25 |
| Seattle, Washington | 6 | 2025-12-23 |
| New York, New York | 1 | 2026-04-11 |
| Norfolk, Virginia | 1 | 2026-01-27 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 195 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 88 | 2026-05-14 |
| Shanghai China (Mainland) | 8 | 2026-05-18 |
| TianjinXin Gang China (Mainland) | 7 | 2026-05-23 |
| Pusan South Korea | 2 | 2026-01-02 |
| Shekou China (Mainland) | 2 | 2025-07-01 |
| Xingang China (Mainland) | 1 | 2026-04-11 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 1 | 2025-03-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fuzhou Mawei District XIesheng ELEC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | ROOM 281, INDUSTRIAL WORKSHOP, FLOO R 2, BUILDING 22, CHANGTIAN INDUSTR IAL PARK, NO.2 CHANGSHENG ROA,CN | 2026-05-20 | 56 |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | RM 281,INDUSTRIAL WORKSHOP,FLOOR 2, BUILDING 2,CHANGTIAN INDUSTRIAL PAR K,NO.2 CHANGSHENG ROAD,FUZHOU FUJIA | 2026-05-05 | 53 |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | 2026-05-14 | 23 | |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | 2026-05-18 | 21 | |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | 2026-05-16 | 14 | |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | 2026-05-14 | 7 | |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | 2025-07-26 | 4 | |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | 2026-05-01 | 4 | |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | 2026-05-23 | 4 | |
| FUZHOU MAWEI DISTRICT XIESHENG ELEC | 2025-11-19 | 2 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Fuzhou Mawei District XIesheng ELEC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-11-19 | 5 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||