There are a total of 342 bills of lading on file for Hangzhou Wahaha Drinking Co., Ltd between October 2nd, 2015 and March 16th, 2026.
Of those 342 bills of lading, 0 were within the past 30 days and 2 were within the past 90 days.
| Total Records | 342 |
|---|---|
| Shipper Records | 342 |
| Consignee Records | 1 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Oct 2nd, 2015 |
| Most Recent Shipment on File | Mar 16th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 0 |
| Records in Last 90 Days | 2 |
| Records in the Past Year | 11 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 4 companies associated with Hangzhou Wahaha Drinking Co., Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 4 companies associated with Hangzhou Wahaha Drinking Co., Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| EVERYDAY GROUP LLC | May 2026 | 811 | 70 |
| GEMINI FOOD CORPORATION | May 2026 | 7,562 | 37 |
| HONG DAO BUSINESS DEVELOPMENT LTD. | May 2026 | 249 | 27 |
| J.L.TRADING CO.,LTD. | May 2026 | 1,027 | 11 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hangzhou Wahaha Drinking Co., Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU UNITED ASCENT TRAVELWARE C | Jun 2022 | 4,077 | 0 |
| HANGZHOU UNITED FRICTION MATERIAL | May 2026 | 194 | 13 |
| HANGZHOU UPRIOR TRADING CO.,LTD | Sep 2025 | 497 | 0 |
| HANGZHOU UPTOWN HOME FASHIONS CO. | May 2026 | 537 | 3 |
| HANGZHOU VABCHES IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 789 | 177 |
| HANGZHOU VANGUARD MACHINERY CO.,LTD | May 2026 | 1,751 | 40 |
| HANGZHOU VET&PET SUPPLIES CO.,LTD | Sep 2025 | 513 | 0 |
| HANGZHOU VIGOR IMPORT EXPORT CO LTD | May 2026 | 1,354 | 9 |
| HANGZHOU VISION INDUSTRIAL CO LTD | May 2026 | 184 | 8 |
| HANGZHOU VITTORIA FURNITURE CO. | May 2026 | 135 | 5 |
| HANGZHOU WANGLONG AUTO PARTS CO LTD | May 2026 | 687 | 6 |
| HANGZHOU WANGSHANG HOME FASHIONS CO | Apr 2025 | 129 | 0 |
| HANGZHOU WANLIAN NETWORK TECHNOLOGY CO | Feb 2026 | 80 | 0 |
| HANGZHOU WANLONG MACHINERY CO., LTD | Dec 2022 | 580 | 0 |
| HANGZHOU WANRAY IMPORT & EXPORT CO. | Apr 2026 | 1,035 | 2 |
| HANGZHOU WANSHANG TRADING CO LTD | Jan 2026 | 563 | 0 |
| HANGZHOU WANYIDA IMPORT&EXPORT CO. | May 2026 | 168 | 14 |
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO., LTD | May 2026 | 548 | 19 |
| HANGZHOU WARPS&WEFTS TRADING CO. | May 2026 | 615 | 2 |
| HANGZHOU WEIBU HOME CO LTD | Mar 2026 | 131 | 1 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-12-18 | YMJAE232245348 | CGLSCNG25101030 | 020E | House Bill | CGLS | 9286255 | CONTI ANNAPURNA | 2025-12-17 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 12,000 CTN | 74,400 KG | House to House | HANGZHOU WAHAHA DRINKING | EVERYDAY GROUP LLC | VITAMIN A&D AND CALCIUM SOFT DRINK ML X | |
| 2025-12-03 | ONEYNB5BHJ687300 | CGLSCNG25100683 | 022E | House Bill | CGLS | 9293806 | CONTI CONTESSA | 2025-12-01 | NEW YORK, NEW YORK | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 12,000 CTN | 74,400 KG | Container Yard | HANGZHOU WAHAHA DRINKING | EVERYDAY GROUP LLC | VITAMIN A&D AND CALCIUM SOFT DRINK ML X | |
| 2025-11-03 | ONEYNB5BHG709400 | CGLSCNG25090344 | 233E | House Bill | CGLS | 9792694 | MOL CHARISMA | 2025-11-02 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 8,000 CTN | 49,600 KG | Container Yard | HANGZHOU WAHAHA DRINKING | EVERYDAY GROUP LLC | VITAMIN A&D AND CALCIUM SOFT DRINK ML X | |
| 2025-10-22 | YMJAW232632179 | CGLSCNG25091376 | 096E | House Bill | CGLS | 9337468 | YM UPWARD | 2025-10-21 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 4,000 CTN | 24,800 KG | House to House | HANGZHOU WAHAHA DRINKING | EVERYDAY GROUP LLC | VITAMIN A&D AND CALCIUM SOFT DRINK ML X | |
| Run Date | 2026-03-03 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-02-07 |
| Actual Arrival Date | 2026-03-02 |
| Trade Update Date | 2026-01-16 |
| Master BOL # | MEDUWT305515 |
|---|---|
| House BOL # | CGLSCNG26010167 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CGLS |
| Voyage # | GE602 |
| IMO # | 9337444 |
| Vessel Name | MSC UBERTY VIII |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 49340 KG |
| Weight in KG | 49,340 KG |
| Quantity | 8200 CTN |
| Volume | |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
TXGU4247804 MSBU8069860 |
| Commodity Description |
VITAMIN A&D AND CALCIUM SOFT DRINK WAHAHA SHU ANGWAIWAI SOFT DRINK VITAMIN A&D AND CALCIUM SOFT DRINK WAHAHA SHU ANGWAIWAI SOFT DRINK |
| Shipper Name | HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.5 STREET 12, HANGZHOU ECONOMIC & |
| Address Line 2 | TECHNOLOGICALDEVELOPMENT AREA,HANG |
| Address Line 3 | ZHOU,ZHEJIANG,CHINA,HANGZHOU,CN |
| Consignee Name | EVERYDAY GROUP LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | BROOKLYN NAVY YARD, BLDG 3SUITE 308 |
| Address Line 2 | , 63 FLUSHING,NEW YORK,NY, ,US |
| Container Number | TXGU4247804 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FX45306706 |
| Seal Number 1 | FX45306706 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | VITAMIN A&D AND CALCIUM SOFT DRINK WAHAHA SHU ANGWAIWAI SOFT DRINK |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Container Number | MSBU8069860 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FX45316591 |
| Seal Number 1 | FX45316591 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | VITAMIN A&D AND CALCIUM SOFT DRINK WAHAHA SHU ANGWAIWAI SOFT DRINK |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 118 | 2026-03-03 |
| Tacoma, Washington | 72 | 2025-04-26 |
| Long Beach, California | 57 | 2025-04-18 |
| Seattle, Washington | 47 | 2025-02-10 |
| Los Angeles, California | 40 | 2025-10-22 |
| New York, New York | 7 | 2026-03-17 |
| Oakland, California | 1 | 2018-03-13 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 212 | 2026-03-17 |
| Shanghai China (Mainland) | 107 | 2025-04-26 |
| Pusan South Korea | 19 | 2025-03-10 |
| Yangshan China (Mainland) | 3 | 2023-07-10 |
| Kingston, ONT Canada | 1 | 2020-08-05 |
Below are the top 10 company names and addresses for Hangzhou Wahaha Drinking Co., Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD | NO.5 STREET 12, HANGZHOU ECONOMIC & TECHNOLOGICAL DEVELOPMENT AREA, HANGZHOU,ZHEJIANG,CHINA HANGZHOU CN | 2025-09-22 | 4 |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING COMPANY | LI NO.5,STREET 12,XIASHA ETDZ, HANGZHOU ZJ CHINA 87880573 | 2022-12-28 | 51 |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD | 2025-04-26 | 48 | |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO.,LTD | 2021-03-31 | 36 | |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD | 2022-09-03 | 22 | |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD | 2024-03-25 | 21 | |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD | 2025-04-03 | 19 | |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD | 2021-08-11 | 19 | |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD | 2024-08-27 | 12 | |
| HANGZHOU WAHAHA DRINKING CO., LTD | 2022-02-15 | 6 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Hangzhou Wahaha Drinking Co., Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-09-28 | 15 | |
| 2022-02-05 | 24 | |
| 2019-09-30 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||