There are a total of 119 bills of lading on file for Hangzhou YIMU Display Products Co between March 20th, 2017 and May 22nd, 2026.
Of those 119 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 3 were within the past 90 days.
| Total Records | 119 |
|---|---|
| Shipper Records | 120 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Mar 20th, 2017 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 3 |
| Records in the Past Year | 12 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO.
Below is a Sankey Diagram of the top 13 companies associated with Hangzhou YIMU Display Products Co, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 13 companies associated with Hangzhou YIMU Display Products Co in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| EXTREME CANOPY INC | May 2026 | 173 | 42 |
| YIMU INTERNATIONAL INC | Oct 2023 | 12 | 9 |
| May 2026 | 6 | 4 | |
| WOZEL WIN INC | May 2025 | 240 | 3 |
| GGB INTERNATIONAL TRADE LTD | May 2026 | 623 | 2 |
| W&W INTERNATIONAL LLC | Mar 2026 | 2,697 | 1 |
| PROMOTIONAL DESIGN CONCEPTS, INC. | Aug 2024 | 40 | 1 |
| PRALONG COMMERCE INC | May 2026 | 13 | 1 |
| LES INDUSTRIES IVERCO INC | May 2026 | 140 | 1 |
| KIPERUF TRADE LTD | May 2026 | 85 | 1 |
| HUY INTERNATIONAL TRADE LTD | Apr 2026 | 464 | 1 |
| CLIMBON MOUNTAIN LLC | May 2026 | 696 | 1 |
| 1027 WILSHIRE JV LLC | May 2026 | 216 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hangzhou YIMU Display Products Co.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU YICHENG TEXTILE CO.,LTD | May 2026 | 124 | 12 |
| HANGZHOU YIDE SUPPLY CHAIN MANAGEME | Dec 2025 | 22,931 | 0 |
| HANGZHOU YIDEBO CULTURAL CREATIVE C | Jun 2024 | 137 | 0 |
| HANGZHOU YIGE CBEC CO., LTD | Mar 2026 | 76 | 2 |
| HANGZHOU YIHAN HOUSEHOLD CO., LTD | Feb 2026 | 102 | 1 |
| HANGZHOU YIHE E-COMMERCE | May 2026 | 161 | 46 |
| HANGZHOU YIHUA DATATECHNOLOGY | May 2026 | 153 | 14 |
| HANGZHOU YIHUI JIA JU YONG PIN CO., LTD | Jul 2025 | 113 | 0 |
| HANGZHOU YIHUI WAREHOUSE STORAGE SE | Apr 2022 | 107 | 0 |
| HANGZHOU YILIAO TEXTILE CO.,LTD | Apr 2026 | 929 | 4 |
| HANGZHOU YINGBOER TRADING CO.,LTD. | May 2026 | 189 | 1 |
| HANGZHOU YINGFEN TRADING CO. LTD | May 2026 | 251 | 9 |
| HANGZHOU YINGHUA ARTWARE CO LTD | May 2026 | 412 | 2 |
| HANGZHOU YINGJIANG MACHINERY MANUFA | Apr 2026 | 868 | 3 |
| HANGZHOU YINGKAI IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 123 | 3 |
| HANGZHOU YINGLIAN PROTECTIVE EQUIPM | Apr 2026 | 7,127 | 484 |
| HANGZHOU YINGMAODE HOUSEWARES CO | May 2026 | 395 | 8 |
| HANGZHOU YINGSHI TECHNOLOGY CO. | Apr 2026 | 61 | 5 |
| HANGZHOU YINGXING NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD | Sep 2022 | 172 | 0 |
| HANGZHOU YINHU TRADING | Feb 2026 | 112 | 1 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-02-19 | HLCUSHA2601BRNA8 | UBILSZLAX6171505 | 605E | House Bill | UBIL | 9349514 | DELAWARE EXPRESS | 2026-02-18 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 393 CTN | 10,292 KG | House to House | HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS | EXTREME CANOPY INC. | EXTREME CANOPY INC. | TENT UMBRELLA PARTS |
| 2026-01-07 | MAEU262113575 | KFUNTCS4ZPC14266 | 551E | House Bill | KFUN | 9349514 | DELAWARE EXPRESS | 2026-01-06 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 628 CTN | 15,528 KG | Container Yard | HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | EXTREME CANOPY INC. | EXTREME CANOPY INC. | TENT HSCODE: |
| 2025-12-15 | EGLV143554219702 | NYFCYFSE25110733 | 140E | House Bill | NYFC | 9310238 | OOCL TOKYO | 2025-12-13 | HOUSTON, TEXAS | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 93 PKG | 2,567 K | HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | SHADOWSPEC INC. | SHADOWSPEC INC. | CAFE UMBRELLACAFE UMBRELLA CANOPY ONLYSTEEL U MBRELLA BASE | |
| 2025-10-11 | MAEU257615554 | KFUNTCS4ZP88123 | 535E | House Bill | KFUN | 9299927 | MAERSK SEVILLE | 2025-10-10 | HOUSTON, TEXAS | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 410 CTN | 7,098 KG | Container Yard | HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | SHADOWSPEC INC. | SHADOWSPEC INC. | CAFE UMBRELLA HS CODE: CAFE UMBRELLA CANOPY ONLY HS CODE: STEEL UMBRELLA BASE HS CODE: |
| Run Date | 2026-03-07 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-03 |
| Actual Arrival Date | 2026-03-06 |
| Trade Update Date | 2026-02-15 |
| Master BOL # | EGLV143661453333 |
|---|---|
| House BOL # | NEEYAKS260200143 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | NEEY |
| Voyage # | 1208E |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER LASTING |
| Vessel Country | GB |
| Place of Receipt | NINGBO,CHINA |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 12992 KG |
| Weight in KG | 12,992 KG |
| Quantity | 616 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TGBU4025091 |
| Commodity Description |
TENT TRADE SHOW BOOTH |
| Shipper Name | HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO., |
|---|---|
| Address Line 1 | LTD NO.337 XUANSHANXIA VILLAGE HESH |
| Address Line 2 | ANG TOWN XIAOSHAN DISTRICT, HANGZHO |
| Address Line 3 | U CITY, ZHEJIANG PROVINCE,CHINA. |
| Consignee Name | KIPERUF TRADE LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 3600 S YOSEMITE ST DENVER, CO 80237 |
| Notify Party Name | KIPERUF TRADE LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 3600 S YOSEMITE ST DENVER, CO 80237 |
| Container Number | TGBU4025091 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCWUU9564 |
| Seal Number 1 | EMCWUU9564 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 0in (00000800) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 40R0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | TENT TRADE SHOW BOOTH |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000012992 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 54 | 2026-05-16 |
| Los Angeles, California | 51 | 2026-03-07 |
| Seattle, Washington | 5 | 2025-03-03 |
| Houston, Texas | 4 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 3 | 2023-12-25 |
| Oakland, California | 1 | 2017-07-24 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2017-03-21 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 96 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 14 | 2024-09-02 |
| Xiamen China (Mainland) | 6 | 2024-11-05 |
| Pusan South Korea | 2 | 2021-11-10 |
| Yangshan China (Mainland) | 1 | 2021-10-09 |
Below are the top 10 company names and addresses for Hangzhou YIMU Display Products Co that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | NO.248 ZIXIA,HESHANG TN,XIAOSHAN HA NGZHOU,ZHEJIANGCHINA,HANGZHOU,CN | 2025-07-25 | 4 |
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | NO.248 ZIXIA, HESHANG TN, XIAOSHAN HANGZHOU ZJ CHINA 310000 | 2026-01-07 | 2 |
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | 2025-12-15 | 2 | |
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | 2026-05-23 | 1 | |
| HANGZHOU YIWU DISPLAY PRODUCTS | 2022-06-11 | 23 | |
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | 2025-03-03 | 17 | |
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | 2022-02-04 | 8 | |
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO | 2025-04-24 | 7 | |
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS | 2022-05-13 | 5 | |
| HANGZHOU YIMU DISPLAY PRODUCTS CO. | 2023-10-25 | 5 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Hangzhou YIMU Display Products Co.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2017-03-21 | 1 | |
| 2017-03-21 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||