There are a total of 664 bills of lading on file for Hydrapak Seals Inc. between October 30th, 2012 and May 6th, 2026.
Of those 664 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 9 were within the past 90 days.
| Total Records | 664 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 664 |
| Notify Party Records | 146 |
| First Shipment on File | Oct 30th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 6th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 9 |
| Records in the Past Year | 37 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HYDRAPAK SEALS INC..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Hydrapak Seals Inc., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Hydrapak Seals Inc. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| LUMINOUS OPTICAL TECHNOLOGY CO. | May 2026 | 1,596 | 32 |
| RUBBER WORLD INDUSTRIAL CO., LTD | May 2026 | 145 | 23 |
| PETSEALS INDUSTRIES LTD | May 2026 | 308 | 22 |
| NAK SEALING TECHNOLOGIES CORP. | May 2026 | 2,778 | 17 |
| ALL RUBBER PRODUCTS CO., LTD. | Apr 2026 | 191 | 15 |
| SO GIANT OIL SEAL INDUSTRIAL CO., LTD | May 2026 | 330 | 14 |
| YUAN HSUN SEAL ENTERPRISE CO.,LTD | May 2026 | 68 | 13 |
| U-ZONE SEALING INDUSTRIAL CO., LTD | Apr 2026 | 60 | 13 |
| GUANGZHOU JST SEALS TECHNOLOGY CO. | May 2026 | 54 | 10 |
| SHANGHAI TOPSEALS TECHNOLOGY CO | Mar 2025 | 17 | 9 |
| WONYOUNG SEAL CORPORATION | May 2026 | 182 | 8 |
| TUICO PRODUCTS JOINT-STOCK COMPANY | May 2026 | 3,025 | 7 |
| May 2026 | 8 | 5 | |
| ZHEJIANG AILATE TRADING CO LTD | Oct 2023 | 14 | 3 |
| Dec 2025 | 7 | 3 | |
| SPLENDID RUBBER PRODUCTS | May 2026 | 710 | 2 |
| SHIAN FU ENTERPRISE CO., LTD | May 2026 | 154 | 2 |
| DALIAN YINGYU CO.,LIMITED | May 2026 | 192 | 2 |
| Dec 2025 | 1 | 1 | |
| SPLENDID INDUSTRY CO., LTD | May 2026 | 520 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hydrapak Seals Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HYDRA TECH CORP | Apr 2026 | 496 | 1 |
| HYDRA VIETNAM CO LTD | Dec 2025 | 214 | 0 |
| HYDRAFLORA S.A.S. | Feb 2026 | 126 | 0 |
| HYDRAFORCE, INC | May 2026 | 1,569 | 60 |
| HYDRAGUARD INTERNATIONAL PVT LTD | May 2026 | 242 | 6 |
| HYDRAKNIGHT INNOVATION CO., LTD. | Feb 2026 | 105 | 1 |
| HYDRAMATIC PACKING CO INC | Apr 2025 | 331 | 0 |
| HYDRANAUTICS | May 2026 | 1,300 | 23 |
| HYDRANFLOWERS S.A.S | Apr 2026 | 90 | 2 |
| HYDRAPAK LLC | Dec 2025 | 244 | 0 |
| HYDRAQUIP CORPORATION | Apr 2026 | 258 | 5 |
| HYDRASOURCE | Nov 2025 | 284 | 0 |
| HYDRASPECMA A S | May 2026 | 296 | 19 |
| HYDRASPECMA HYDRAULIC SYSTEMS | May 2026 | 120 | 12 |
| HYDRASPECMA INDIA PRIVATE LIMITED | Apr 2026 | 120 | 12 |
| HYDRASPECMA RENEWABLES INC. | May 2026 | 361 | 21 |
| HYDRASTAR LLC | May 2026 | 345 | 13 |
| HYDRATECH INDUSTRIES FLUIDPOWER US | Dec 2021 | 300 | 0 |
| HYDRATECH INDUSTRIES WIND POWER | Mar 2026 | 525 | 2 |
| HYDRATIGHT FZE | Apr 2026 | 408 | 1 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-08 | EGLV003600420529 | CFTHLAX2640058 | 032E | House Bill | CFTH | 9850599 | EVER FUTURE | 2026-05-06 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | TAIBEI CHINA (TAIWAN) | 49 CTN | 598 K | Pier to Pier | RUBBER WORLD INDUSTRIAL | HYDRAPAK SEALS INC. | RUBBER SEAL HS CODE:4016.93 1 PLT = 49 CTNS . . | |
| 2026-05-08 | EGLV003600420529 | CFTHLAX2640057 | 032E | House Bill | CFTH | 9850599 | EVER FUTURE | 2026-05-06 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | TAIBEI CHINA (TAIWAN) | 71 CTN | 1,280 K | Pier to Pier | LEACHAN RUBBER GOODS | HYDRAPAK SEALS INC. | RUBBER-METAL PART HS CODE: 4017.00 | |
| 2026-04-22 | ZIMUHCM80624072 | TICIHCMSLC260979 | 15E | House Bill | TICI | 9954175 | NESTOS | 2026-04-21 | LONG BEACH, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 140 CTN | 1,850 KG | TUICO PRODUCTS JOINT-STOCK COMPANY | HYDRAPAK SEALS INC | AUTO O-RINGS ( CARTONS = PACKAGES) | ||
| 2026-04-17 | EGLV003600330121 | CFTHLAX2630103 | 007E | House Bill | CFTH | 9935296 | EVER MODE | 2026-04-16 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | KAOHSIUNG CHINA (TAIWAN) | 12 CTN | 155 K | House to House | NAK SEALING TECHNOLOGIES CORP | HYDRAPAK SEALS,INC. | OIL SEAL HS CODE: . CTNS = PLT . . | |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-25 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-26 |
| Trade Update Date | 2026-05-05 |
| Master BOL # | EGLV003600521252 |
|---|---|
| House BOL # | CFTHLAX2650051 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CFTH |
| Voyage # | 011E |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER MEMO |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | TAIPEI |
| Foreign Port of Lading | KAOHSIUNG CHINA (TAIWAN) (58309) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 423 K |
| Weight in KG | 423 KG |
| Quantity | 53 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TGBU6003384 |
| Commodity Description |
HYDRAULIC SEALS HS CODE:8487.90 1 PLT = 53 CTNS |
| Shipper Name | YUAN HSUN SEAL ENTERPRISE CO.,LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | NO. 2-100, ZHENPING ST., |
| Address Line 2 | FUXING TOWNSHIP, |
| Address Line 3 | CHANGHUA COUNTY 50642 TW |
| Consignee Name | HYDRAPAK SEALS, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 3532 W. GALAXY PARK PLACE |
| Address Line 2 | WEST JORDAN UT 84088 US |
| Container Number | TGBU6003384 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCUPK9524 |
| Seal Number 1 | EMCUPK9524 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | HYDRAULIC SEALS HS CODE:8487.90 1 PLT = 53 CTNS |
| Marks and Numbers 1 | H006 C NO.1-53 MADE IN TAIWAN NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 535 | 2026-05-08 |
| Long Beach, California | 125 | 2026-04-22 |
| Oakland, California | 4 | 2019-02-20 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Kaohsiung China (Taiwan) | 363 | 2026-04-17 |
| Taibei China (Taiwan) | 98 | 2026-05-08 |
| Yantian China (Mainland) | 43 | 2023-02-13 |
| Xiamen China (Mainland) | 43 | 2016-08-09 |
| Ningbo China (Mainland) | 26 | 2025-06-19 |
| Pusan South Korea | 24 | 2026-03-24 |
| Shanghai China (Mainland) | 19 | 2025-03-15 |
| Vung Tau Vietnam | 16 | 2026-04-22 |
| Hong Kong Hong Kong | 15 | 2021-08-14 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 9 | 2017-06-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Hydrapak Seals Inc. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HYDRAPAK SEALS INC. | 3532 WEST GALAXY PARK PLACE WEST JORDAN UT 84088 US | 2026-04-17 | 146 |
| HYDRAPAK SEALS INC. | 3532 W. GALAXY PARK PLACE WEST JORDAN UT 84088 US | 2026-05-08 | 124 |
| HYDRAPAK SEALS INC. | 2026-03-24 | 6 | |
| HYDRAPAK SEALS INC. | 2025-09-23 | 6 | |
| HYDRAPAK SEALS, INC. | 2026-04-04 | 98 | |
| HYDRAPAK SEALS INC | 2025-12-23 | 44 | |
| HYDRAPAK SEALS, INC. | 2019-12-20 | 31 | |
| HYDRAPAK SEALS,INC. | 2024-08-27 | 19 | |
| HYDRAPAK SEALS, INC. | 2021-12-07 | 18 | |
| HYDRAPAK SEALS INC | 2025-06-19 | 16 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Hydrapak Seals Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-06-22 | 15 | |
| 2014-10-14 | 2 | |
| 2014-09-16 | 1 | |
| 2014-07-22 | 1 | |
| 2014-05-17 | 1 | |
| 2014-04-01 | 6 | |
| 2014-02-12 | 1 | |
| 2013-10-08 | 1 | |
| 2013-08-06 | 2 | |
| 2013-01-04 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||