There are a total of 2,346 bills of lading on file for K Trans Worldwide Logistics LLC between September 8th, 2014 and May 22nd, 2026.
Of those 2,346 bills of lading, 30 were within the past 30 days and 85 were within the past 90 days.
| Total Records | 2,346 |
|---|---|
| Shipper Records | 237 |
| Consignee Records | 735 |
| Notify Party Records | 2,057 |
| First Shipment on File | Sep 8th, 2014 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 30 |
| Records in Last 90 Days | 85 |
| Records in the Past Year | 300 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with K Trans Worldwide Logistics LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with K Trans Worldwide Logistics LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| QINGDAO KANGQIAN INTERNATIONAL FORWARDER CO., LTD. | Apr 2023 | 114 | 65 |
| EZGO GROUP INC | Aug 2025 | 138 | 64 |
| BEST GLOBAL NUTRITION, INC. | May 2026 | 238 | 62 |
| NINGBO TRADITIONAL CHINESE PHARMACE | Oct 2024 | 282 | 58 |
| VEEINTERNATIONAL.INC | May 2026 | 920 | 57 |
| QINGDAO CHENGSI FREIGHT FORWARDER CO., LTD | Mar 2025 | 86 | 54 |
| SHANGHAI BRIGHT KUN INDUSTRIAL LIMI | May 2024 | 96 | 46 |
| FOXRIDGE LLC | Nov 2023 | 443 | 40 |
| SACHA INCHI MANUFACTURING SDN BHD | May 2026 | 36 | 36 |
| PRIME NUTRISOURCE INC | May 2026 | 270 | 34 |
| SHANDONG HEALSEE CAPSULE LTD. | May 2026 | 956 | 33 |
| HONGKONG BESTARE TECHNOLOGY LTD | Jan 2024 | 3,248 | 32 |
| DONGGUAN CITY LIYANG TOY CO.LTD | May 2026 | 438 | 27 |
| PEONY PAVILION INC | Apr 2026 | 384 | 26 |
| GUANGZHOU MILL-SHIP INT'L LOGISTICS CO., LTD | Feb 2026 | 100 | 24 |
| HIKING(QINGDAO)E-COMMERCE CO.,LTD | Aug 2022 | 123 | 23 |
| QINGDAO NEWINA INTERNATIONAL CO. | Oct 2025 | 242 | 21 |
| SAFROUND LOGISTICS CO., LTD. | May 2026 | 383,330 | 20 |
| AC GREEN LIMITED | Dec 2025 | 93 | 19 |
| NUGEN PHARMA, INC | May 2026 | 88 | 18 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to K Trans Worldwide Logistics LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| K T FOODS CO. LTD | May 2026 | 221 | 1 |
| K T PETROLEUM SERVICES | Jan 2026 | 134 | 0 |
| K TECHNOLOGY INDUSTRIES, INC. | Apr 2026 | 471 | 2 |
| K V MARK CORP | Mar 2025 | 328 | 0 |
| K WAY EXPRESS - ATL | Feb 2023 | 1,733 | 0 |
| K WILSON | Apr 2026 | 196 | 2 |
| K-SWISS, INC. | May 2026 | 2,698 | 48 |
| K-T INDUSTRIES, INC. | Oct 2024 | 453 | 0 |
| K-TEX, LLC | Apr 2026 | 2,141 | 1 |
| K-TRONICS(SU ZHOU) TECHNOLOGY CO.,LTD | May 2026 | 1,556 | 53 |
| K-WAY EXPRESS | May 2026 | 1,544 | 29 |
| K. UTTAMLAL (EXPORTS) PVT LTD | May 2026 | 1,610 | 42 |
| K.T. LOGISTICS COMPANY LTD. | May 2026 | 5,049 | 82 |
| K.V.E. (VIRGIN) TRADING COMPANY | Aug 2024 | 1,244 | 0 |
| K.W.FABRICS | Mar 2026 | 489 | 1 |
| K&T CERAMICS INT'L CO.LTD | May 2026 | 286 | 4 |
| K&T DEVELOPMENT LIMITED | Feb 2026 | 210 | 0 |
| K&T EXPORT IMPORT, INC. | Oct 2023 | 406 | 0 |
| K&V INTERNATIONAL TRADING INC | Apr 2026 | 215 | 28 |
| K&W TOOLS CO., LTD. | May 2026 | 1,054 | 12 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-21 | SMLMTATS6E036300 | QPIAQDYJ2604039 | 2603E | House Bill | QPIA | 9312949 | SM YANTIAN | 2026-05-19 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 16 PKG | 452 KG | Container Yard | NUGEN PHARMA | NUGEN PHARMA, INC | K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | INOSITOL |
| 2026-05-19 | MEDUWZ258940 | SAACAGTAOR122142 | 616A | House FROB | SAAC | 9484948 | EXPRESS ATHENS | 2026-05-16 | SEATTLE, WASHINGTON | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 389 CTN | 4,406 KG | House to House | SHANDONG HEALSEE CAPSULE LTD. | PRIME NUTRISOURCE INC. | K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LTD. | VEGETABLE EMPTY CAPSULE |
| 2026-05-19 | MEDUWZ259443 | SAACAGTAOR122143 | 616A | House FROB | SAAC | 9484948 | EXPRESS ATHENS | 2026-05-16 | SEATTLE, WASHINGTON | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 389 CTN | 4,427 KG | House to House | SHANDONG HEALSEE CAPSULE LTD. | PRIME NUTRISOURCE INC. | K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LTD. | HPMC EMPTY CAPSULE |
| 2026-05-19 | MEDUWZ212699 | SAACAGTAOR122079 | 615A | House FROB | SAAC | 9401104 | MSC SOLA | 2026-05-16 | SEATTLE, WASHINGTON | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 169 CTN | 1,874 KG | House to House | SHANDONG HEALSEE CAPSULE LTD. | PRIME NUTRISOURCE INC. | K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LTD. | HPMC EMPTY CAPSULE |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-23 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-21 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | ONEYSZPG64740300 |
|---|---|
| House BOL # | DNCYDGFVAN265001 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House FROB |
| Carrier Code | DNCY |
| Voyage # | 045E |
| IMO # | 9725160 |
| Vessel Name | HYUNDAI PLUTO |
| Vessel Country | GB |
| Place of Receipt | YANTIAN, CN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | TACOMA, WASHINGTON (3002) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 9148 K |
| Weight in KG | 9,148 KG |
| Quantity | 42 PKG |
| Volume | 38 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TRHU4772927 |
| Commodity Description |
TOILET PAPER HOLDER COAT HOOK TOWEL BAR BATH BASKET SHOWER GLASS ENCLOSURE LED MIRROR |
| Shipper Name | QINGYUAN CITY NUOWEI SANITARY WARE |
|---|---|
| Address Line 1 | CO LTD 13 HEFENG ROAD HEYUN TOWN |
| Address Line 2 | QINGXIN DISTRICT QINGYUAN CITY |
| Address Line 3 | GUANGDONG PROVINCE |
| Address Line 4 | QINGYUAN 511875 CN |
| Consignee Name | SENMY BUILDING MATERIALS IMPORT |
|---|---|
| Address Line 1 | EXPORTCORP |
| Address Line 2 | 10 8580 COOK RD RICHMOND BC |
| Address Line 3 | CANADA V6Y 1V7 |
| Address Line 4 | RICHMOND BCV6Y 1V7 CA |
| Notify Party Name | K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 877 CLIVEDEN AVE DELTA BC |
| Address Line 2 | CANADAV3M 5R6 |
| Address Line 3 | DELTA BCV3M 5R6 CA |
| Container Number | TRHU4772927 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CNDT50815 |
| Seal Number 1 | CNDT50815 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | TOILET PAPER HOLDER COAT HOOK TOWEL BAR BATH BASKET SHOWER GLASS ENCLOSURE LED MIRROR |
| Marks and Numbers 1 | SENMY NO MARKS NO MARKS NO MARKS NO MARKS NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 548 | 2026-05-21 |
| Los Angeles, California | 405 | 2026-05-18 |
| Seattle, Washington | 367 | 2026-05-19 |
| Tacoma, Washington | 305 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 268 | 2026-04-10 |
| Houston, Texas | 122 | 2025-12-20 |
| Miami, Florida | 60 | 2026-05-11 |
| Oakland, California | 57 | 2026-05-15 |
| Charleston, South Carolina | 57 | 2025-08-25 |
| Baltimore, Maryland | 41 | 2025-11-08 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Pusan South Korea | 528 | 2026-05-18 |
| Ningbo China (Mainland) | 403 | 2026-05-23 |
| Yantian China (Mainland) | 322 | 2026-05-23 |
| Qingdao China (Mainland) | 256 | 2026-05-21 |
| Shanghai China (Mainland) | 246 | 2026-03-02 |
| Prince Rupert, BC Canada | 121 | 2019-06-27 |
| Vancouver, BC Canada | 116 | 2022-11-21 |
| Xingang China (Mainland) | 56 | 2024-05-04 |
| Yangshan China (Mainland) | 50 | 2025-09-22 |
| Shekou China (Mainland) | 47 | 2026-04-09 |
Below are the top 10 company names and addresses for K Trans Worldwide Logistics LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | ADD: 1259 EAST LOCUST ST ONTARIO , CA 91761 | 2026-05-21 | 166 |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 1031215 E ACACIA ST ONTARIO CA 9176 1 | 2025-08-26 | 137 |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 2026-05-01 | 53 | |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 2026-05-11 | 37 | |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 2026-04-10 | 24 | |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 2026-01-31 | 23 | |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 2026-04-27 | 21 | |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 2025-08-12 | 19 | |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 2026-01-22 | 10 | |
| K TRANS WORLDWIDE LOGISTICS LLC | 2025-12-02 | 10 |
Below are the top 10 phone numbers on file for K Trans Worldwide Logistics LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-18 | 86 | |
| 2026-05-11 | 342 | |
| 2026-02-06 | 182 | |
| 2025-12-02 | 15 | |
| 2025-08-29 | 1 | |
| 2025-01-20 | 204 | |
| 2025-01-10 | 38 | |
| 2024-06-04 | 1 | |
| 2023-09-11 | 15 | |
| 2023-09-01 | 3 |
Below are the top 10 email addresses on file for K Trans Worldwide Logistics LLC.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-10 | 24 | |
| 2026-03-20 | 122 | |
| 2026-03-20 | 1 | |
| 2026-03-17 | 29 | |
| 2025-12-08 | 4 | |
| 2025-11-28 | 43 | |
| 2025-09-27 | 5 | |
| 2025-09-27 | 1 | |
| 2025-09-20 | 12 | |
| 2025-09-18 | 1 |