There are a total of 83 bills of lading on file for QUOC BAO Print Packaging Company Limited between October 25th, 2019 and May 4th, 2026.
Of those 83 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 4 were within the past 90 days.
| Total Records | 83 |
|---|---|
| Shipper Records | 83 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 25th, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 4th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 4 |
| Records in the Past Year | 17 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for QUOC BAO PRINT PACKAGING COMPANY LIMITED.
Below is a Sankey Diagram of the top 5 companies associated with QUOC BAO Print Packaging Company Limited, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 5 companies associated with QUOC BAO Print Packaging Company Limited in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| AMERICAN CRAFTS | Jun 2025 | 10,100 | 32 |
| SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | May 2026 | 52 | 17 |
| PAPER SOURCE WASTE NOT PAPER DC | Aug 2023 | 84 | 12 |
| BARNES & NOBLE DISTRIBUTION, INC. | May 2026 | 16,974 | 11 |
| JP MORGAN CHASE BANK, NA | May 2026 | 53,527 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to QUOC BAO Print Packaging Company Limited.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| QUIRING MONUMENTS | May 2026 | 419 | 5 |
| QUIRK BOOKS | Mar 2026 | 600 | 2 |
| QUISKEYA FOODS | Jan 2026 | 142 | 0 |
| QUIVERA MARKETING INC | Apr 2026 | 224 | 3 |
| QUIXANT PLC | Apr 2026 | 799 | 1 |
| QUIXANT TAIWAN BRANCH | Apr 2026 | 124 | 9 |
| QUIXANT USA INC | Apr 2026 | 315 | 6 |
| QULOG INC | May 2024 | 335 | 0 |
| QUN&JUN INTERNATIONAL CONSULTING LL | Jul 2025 | 710 | 0 |
| QUNYAO AUTOGLASS (VIETNAM) COMPANY LTD | May 2026 | 108 | 29 |
| QUOIZEL INC | May 2025 | 9,874 | 0 |
| QUORIUM INC | May 2026 | 61 | 42 |
| QUORN FOODS INC | Apr 2026 | 178 | 5 |
| QUORUM INTERNATIONAL INC. | May 2026 | 1,532 | 43 |
| QUORUM THE SPANISH FINE CHEESE | Jan 2024 | 150 | 0 |
| QUORVANT INC | Mar 2026 | 181 | 2 |
| QUORVENT ZYLENT INC | May 2026 | 90 | 12 |
| QUOTABLE CARDS C O | May 2026 | 384 | 6 |
| QUOTTO INTERNATIONAL LTD | May 2026 | 239 | 7 |
| QUPENG | Nov 2020 | 526 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-25 | EGLV235600186543 | CHQFHMLAX2602294 | 010E | House Bill | CHQF | 9935272 | EVER MEMO | 2026-03-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | ALL OTHER VIET NAM PORTS | 2,502 CTN | 18,431 K | Pier to Pier | QUOC BAO PRINT PACKAGING | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | CARDSTOCK VALUE PACK |
| 2026-03-05 | WHLC039GX07024 | CHQFHMLAX2602100 | 014E | House Bill | CHQF | 9935117 | WAN HAI A05 | 2026-03-04 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | ALL OTHER VIET NAM PORTS | 2,502 CTN | 18,723 K | QUOC BAO PRINT PACKAGING | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | CARDSTOCK VALUE PACK | |
| 2025-11-10 | SJHH3100111549 | EILP25HCM2745733 | 2506E | House Bill | EILP | 9252577 | NORTHERN MONUMENT | 2025-11-08 | LONG BEACH, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 2,502 CTN | 18,431 KG | QUOC BAO PRINT PACKAGING | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | CARDSTOCK VALUE PACK - BLACK . X SH CARDSTOCK VALUE PACK- PRIMARY . X SH CARDSTOCK VALUE PACK- WHITE X SH CARDSTOCK VALUE PACK- ... | |
| 2025-10-27 | SJHH3100109764 | EILP25HCM2732172 | 2506E | House Bill | EILP | 9347449 | KMTC MUNDRA | 2025-10-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 2,525 CTN | 18,540 KG | Pier to Pier | QUOC BAO PRINT PACKAGING | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC | CARDSTOCK VALUE PACK - IVORY - . X SH CARDSTOCK VALUE PACK- LT TONE . X SH CARDSTOCK VALUE PACK- PASTEL X SH CARDSTOCK VALUE PAC... |
| Run Date | 2026-04-07 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-07 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-06 |
| Trade Update Date | 2026-03-13 |
| Master BOL # | EGLV235600245418 |
|---|---|
| House BOL # | CHQFHMLAX2603172 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CHQF |
| Voyage # | 1TUHC |
| IMO # | 9410806 |
| Vessel Name | CMA CGM LYRA |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | VUNG TAU VIET NAM |
| Foreign Port of Lading | VUNG TAU VIETNAM (55206) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 21758 K |
| Weight in KG | 21,758 KG |
| Quantity | 3302 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CAAU6897076 |
| Commodity Description |
CARDSTOCK VALUE PACK PASTEL CARDSTOCK VALUE PACK LIGHT KRAFT BAG JEWEL KRAFT BAG P RIMARY |
| Shipper Name | QUOC BAO PRINT PACKAGING CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 19 STREET 22, HIEP BINH, |
| Address Line 3 | HO CHI MINH CITY, VIETNAM |
| City | HO CHI MINH CITY |
| Country Code | VN |
| Consignee Name | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1377 E 1060 N OREM, |
| Address Line 3 | UT 84097 USA |
| City | OREM |
| State Province | UT |
| Zip Code | 84097 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | SQUARE HOUSE PRODUCTS, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1377 E 1060 N OREM, |
| Address Line 3 | UT 84097 USA |
| City | OREM |
| State Province | UT |
| Zip Code | 84097 |
| Country Code | US |
| Container Number | CAAU6897076 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCCYK7645 |
| Seal Number 1 | EMCCYK7645 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | CARDSTOCK VALUE PACK PASTEL CARDSTOCK VALUE PACK LIGHT KRAFT BAG JEWEL KRAFT BAG P RIMARY |
| Marks and Numbers 1 | N/M . . |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 42 | 2026-05-05 |
| Long Beach, California | 23 | 2025-11-10 |
| Tacoma, Washington | 8 | 2023-10-23 |
| Newark, New Jersey | 5 | 2024-08-19 |
| Oakland, California | 5 | 2023-11-17 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Vung Tau Vietnam | 45 | 2026-05-05 |
| Thanh Pho Ho Chi Minh Vietnam | 11 | 2025-03-07 |
| All Other Viet Nam Ports | 10 | 2026-03-25 |
| Ningbo China (Mainland) | 6 | 2025-10-27 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 2 | 2024-03-19 |
| Shekou China (Mainland) | 2 | 2023-07-27 |
| Pusan South Korea | 1 | 2025-11-10 |
| Xiamen China (Mainland) | 1 | 2025-08-15 |
| Tan Cang Vietnam | 1 | 2024-07-01 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2024-05-18 |
Below are the top 10 company names and addresses for QUOC BAO Print Packaging Company Limited that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| QUOC BAO PRINT PACKAGING COMPANY LIMITED | 19 STREET 22, LINH DONG, THU DUC CITY, HCM CITY, VIETNAM 84 909865417 | 2025-03-07 | 23 |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING CO., LTD | 19 STREET 22, LINH DONG WARD, THU D UC CITY,,HO CHI MINH CITY,VN | 2023-02-04 | 12 |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING CO., LTD | 2025-09-29 | 8 | |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING CO LTD | 2024-10-17 | 5 | |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING CO., LTD | 2023-07-27 | 5 | |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING | 2025-11-10 | 4 | |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING COMPANY | 2024-05-18 | 4 | |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING | 2026-05-05 | 4 | |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING CO., LTD | 2021-04-13 | 2 | |
| QUOC BAO PRINT PACKAGING CO. LTD | 2020-08-15 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
Below are the top 2 email addresses on file for QUOC BAO Print Packaging Company Limited.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-09-14 | 20 | |
| 2023-11-03 | 2 |