There are a total of 1,003 bills of lading on file for Weihai Herun Industrial Corporation between May 28th, 2017 and May 20th, 2026.
Of those 1,003 bills of lading, 12 were within the past 30 days and 34 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,003 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,004 |
| Consignee Records | 3 |
| Notify Party Records | 3 |
| First Shipment on File | May 28th, 2017 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 12 |
| Records in Last 90 Days | 34 |
| Records in the Past Year | 173 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Weihai Herun Industrial Corporation, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Weihai Herun Industrial Corporation in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| PETS INTERNATIONAL LTD | May 2026 | 3,566 | 218 |
| RED RIVER COMMODITIES | May 2026 | 1,902 | 119 |
| RAZOR GROUP ACQUISITION FLYGRUBS LL | Feb 2026 | 519 | 86 |
| KAYTEE PRODUCTS | May 2026 | 226 | 71 |
| PENNINGTON SEED. INC. | May 2026 | 7,491 | 60 |
| INTERNATIONAL RESOURCE UTILIZATION | May 2026 | 142 | 26 |
| FM BROWNS SONS INC | May 2026 | 516 | 20 |
| EXOTIC NUTRITION | May 2026 | 196 | 13 |
| WILDLIFE SCIENCES, LLC | May 2026 | 94 | 12 |
| COMMODITY MARKETING COMPANY | May 2026 | 1,182 | 12 |
| WHELE LLC | May 2026 | 4,670 | 9 |
| NUTRIBINS LLC | Jan 2024 | 114 | 8 |
| CENTRAL GARDEN AND PET | May 2026 | 5,818 | 5 |
| NUTRIBINS PBC | Feb 2026 | 19 | 3 |
| DDC NUTRITION LLC | Oct 2021 | 30 | 3 |
| RAZOR GROUP ACQUISITION WHOLE HOUSE | Oct 2025 | 467 | 2 |
| GREEN PRAIRIE INTERNATIONAL INC. | May 2026 | 3,120 | 2 |
| UNICARGO INC. | May 2026 | 785 | 1 |
| Feb 2026 | 3 | 1 | |
| JACK LEWIN ASSOCIATES INC | May 2026 | 4,306 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Weihai Herun Industrial Corporation.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| WEIHAI GUYOUNG AUTO-PARTS CO. | May 2026 | 680 | 9 |
| WEIHAI HAIBO OCEAN PRODUCT CO., LTD | May 2026 | 135 | 2 |
| WEIHAI HAIMA DAHUA CARPET CO LTD | May 2026 | 686 | 6 |
| WEIHAI HAINIU INTL TRADE CO. LTD | May 2026 | 135 | 3 |
| WEIHAI HANJIANG GARMENT CO LTD | Jan 2026 | 426 | 0 |
| WEIHAI HAODONG PACKING CO.,LTD | May 2026 | 559 | 8 |
| WEIHAI HAPPY INTERNATIONAL | Jun 2025 | 163 | 0 |
| WEIHAI HAPPY OCEAN TEXTILE AND GARM | May 2026 | 334 | 1 |
| WEIHAI HENGTAI FOOD CO.,LTD. | Mar 2025 | 119 | 0 |
| WEIHAI HENGWEI FISHING TACKLE CO. | Apr 2026 | 211 | 1 |
| WEIHAI HERUN INDUSTRY CO.,LTD | Jan 2025 | 286 | 0 |
| WEIHAI HIFEI MARINE CO.,LTD | May 2026 | 362 | 6 |
| WEIHAI HIGHFIELD BOATS CO.,LTD | May 2025 | 607 | 0 |
| WEIHAI HILOW IMPORT AND EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 264 | 5 |
| WEIHAI HISEA PLASTIC RUBBER CO.,LTD | Jul 2025 | 649 | 0 |
| WEIHAI HONGBO TRADE CO. LTD | Nov 2023 | 235 | 0 |
| WEIHAI HONGSHANG CORPORATION CO | Apr 2026 | 314 | 3 |
| WEIHAI INNOVATE TEXTILE IMPORT & EXPORT CO.,LTD | Jan 2026 | 693 | 0 |
| WEIHAI JD IMP AND EXP CO LTD | Mar 2026 | 248 | 3 |
| WEIHAI JI-AN IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 467 | 13 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-21 | SMLMTATH6D629100 | MCLMQDLGB2604A28 | 2603E | House Bill | MCLM | 9312949 | SM YANTIAN | 2026-05-19 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 4,040 CTN | 45,552 K | Container Yard | WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | RED RIVER COMMODITIES INC | RED RIVER COMMODITIES INC | DRIED FLY LARVAE INCOTERMS FOB PO NO. XXXXX 218/POXXXXXX/POXXXXXX/POXXXXXX DELIVER TO RE D RIVER COMMODITIES BF REILES 4007 33RD... |
| 2026-05-16 | ONEYTAOG60001700 | OERT205702P01501 | 013E | House Bill | OERT | 9944493 | HMM EMERALD | 2026-05-15 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 1,645 CTN | 13,052 KG | Container Yard | WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | INTERNATIONAL RESOURCE UTILIZATION | UQI SHIPPING INC | DRIED MEALWORMS INVOICE NO.: XXXXXXXX THE SH IPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PACKING MATERIA LS. CY/CY |
| 2026-05-14 | CMDUQGD2681914 | EXDO62Y0285102 | 0VCN3 | House Bill | EXDO | 9850848 | EVER FOND | 2026-05-13 | SAVANNAH, GEORGIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 2,750 CAS | 11,426 KG | Pier to Pier | WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | PENNINGTON SEED INC. | PENN RECIPE SELECTS MEALWORM 4/2LB HTS: 051199 | |
| 2026-05-13 | SMLMTATH6D582600 | MCLMQDLGB2604A17 | 2603E | House Bill | MCLM | 9347425 | SM KWANGYANG | 2026-05-12 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 2,020 CTN | 22,746 K | Container Yard | WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | RED RIVER COMMODITIES INC | RED RIVER COMMODITIES INC | DRIED FLY LARVAE INCOTERMS FOB PO NO. XXXXX 216 / POXXXXXX DELIVER TO RED RIVER COMMODIT IES BF REILES 4007 33RD ST. NW FARGO, N... |
| Run Date | 2026-05-22 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-15 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-20 |
| Trade Update Date | 2026-04-15 |
| Master BOL # | YMJAW240397968 |
|---|---|
| House BOL # | MCLMQDTIW2604A03 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | MCLM |
| Voyage # | 189E |
| IMO # | 9198288 |
| Vessel Name | YM COSMOS |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | QINGDAO CHINA |
| Foreign Port of Lading | QINGDAO CHINA (MAINLAND) (57047) |
| Port of Unlading | TACOMA, WASHINGTON (3002) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 11233 K |
| Weight in KG | 11,233 KG |
| Quantity | 1380 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
YMMU6969981 |
| Commodity Description |
DRIED MEALWORMS DRIED MEALWORMS AND BLACK SOL DIER FLY LARVAE MIX PO NO.XXXXXX XXXXXXXXXXXX |
| Shipper Name | WEIHAI HERUN INDUSTRIAL |
|---|---|
| Address Line 1 | CORPORATION LTD. NO.29 FANGYUAN |
| Address Line 3 | ROAD NANHAI NEW DIS |
| City | WEIHAI |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | WILDLIFE SCIENCES, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 11400 K-TEL DRIVE, SUITE A, |
| City | MINNETONKA |
| State Province | MN |
| Zip Code | 55343 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | WILDLIFE SCIENCES, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 11400 K-TEL DRIVE, SUITE A, |
| City | MINNETONKA |
| State Province | MN |
| Zip Code | 55343 |
| Country Code | US |
| Container Number | YMMU6969981 |
|---|---|
| Seal Number 1 | YMAV217819 |
| Seal Number 1 | YMAV217819 |
| Equipment Description Code | |
| Equipment Description | |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | DRIED MEALWORMS DRIED MEALWORMS AND BLACK SOL DIER FLY LARVAE MIX PO NO.XXXXXX XXXXXXXXXXXX |
| Marks and Numbers 1 | N/M . . . |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 343 | 2026-05-21 |
| Los Angeles, California | 293 | 2026-05-16 |
| Seattle, Washington | 130 | 2026-04-18 |
| Newark, New Jersey | 90 | 2026-05-05 |
| Norfolk, Virginia | 29 | 2026-03-23 |
| Savannah, Georgia | 27 | 2026-05-14 |
| Tacoma, Washington | 25 | 2026-05-22 |
| Oakland, California | 25 | 2025-09-06 |
| International Falls/Rainer, Minnesota | 21 | 2024-06-03 |
| New York, New York | 10 | 2026-04-27 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Qingdao China (Mainland) | 782 | 2026-05-22 |
| Pusan South Korea | 174 | 2026-05-16 |
| Shanghai China (Mainland) | 30 | 2026-04-02 |
| Shekou China (Mainland) | 8 | 2025-11-21 |
| Vancouver, BC Canada | 3 | 2021-10-30 |
| Hong Kong Hong Kong | 2 | 2025-08-05 |
| Colon Panama | 2 | 2023-06-12 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2021-01-22 |
Below are the top 10 company names and addresses for Weihai Herun Industrial Corporation that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | NO.29 FANGYUAN RD, NANHAI NEW DISTRICT, SHANDONG WEIHAI 264403 CN | 2025-07-02 | 101 |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | NO.29 FANGYUAN ROAD, NANHAI NEW DISTRICT,WEIHAI, SHANDONG, 264403 C WEIHAI CN | 2025-12-31 | 83 |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | 2026-05-14 | 65 | |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | 2026-05-13 | 44 | |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | 2026-05-16 | 38 | |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | 2025-06-28 | 5 | |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | 2026-03-17 | 3 | |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | 2026-03-23 | 2 | |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | 2026-05-21 | 2 | |
| WEIHAI HERUN INDUSTRIAL CORPORATION | 2026-04-18 | 1 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Weihai Herun Industrial Corporation.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-02-19 | 1 | |
| 2023-09-06 | 4 |
Below are the top 1 email addresses on file for Weihai Herun Industrial Corporation.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2023-09-06 | 4 |