There are a total of 508 bills of lading on file for Wolfberger between November 27th, 2012 and May 6th, 2026.
Of those 508 bills of lading, 15 were within the past 30 days and 41 were within the past 90 days.
| Total Records | 508 |
|---|---|
| Shipper Records | 508 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 27th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 6th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 15 |
| Records in Last 90 Days | 41 |
| Records in the Past Year | 157 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for WOLFBERGER.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Wolfberger, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Wolfberger in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SOUTHERN GLAZERS WINE AND SPIRITS L | May 2026 | 37,417 | 98 |
| KYSELA PERE & FILS LTD | May 2026 | 7,325 | 59 |
| PRODUCTOS ALTA REPOSTERIA SA DE CV | Jan 2026 | 682 | 16 |
| SOUTHERN WINE & SPIRITS OF AMERICA, INC. | May 2026 | 2,483 | 15 |
| FOLEY FAMILY WINES | May 2026 | 2,204 | 15 |
| SOUTHERN GLAZER'S W&S OF WASHINGTON | Apr 2026 | 2,655 | 11 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF UNION CITY | May 2026 | 5,808 | 10 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S SANTA FE SPGS | May 2026 | 6,478 | 9 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF SYRACUSE | May 2026 | 3,992 | 9 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF LAS VEGAS | May 2026 | 924 | 9 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF AURORA | May 2026 | 518 | 9 |
| THE CHEFS WAREHOUSE INC | Mar 2026 | 3,509 | 8 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF TEXAS | May 2026 | 5,281 | 7 |
| SOUTHERN GLAZER'S W & S LAKELAND | May 2026 | 16,452 | 7 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF SYOSSET | May 2026 | 3,239 | 6 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF OREGON | Apr 2026 | 129 | 6 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF NY | May 2026 | 5,292 | 6 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF FORT WORTH | May 2026 | 773 | 6 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF ARIZONA | May 2026 | 957 | 6 |
| SOUTHERN GLAZERS W&S OF SPARKS NV | Apr 2026 | 42 | 5 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Wolfberger.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| WOLAND LOGISTICS CO.,LTD | May 2026 | 355 | 8 |
| WOLF | May 2026 | 333 | 11 |
| WOLF & SHEPHERD INC. | Apr 2026 | 264 | 8 |
| WOLF APPLIANCE, INC. | May 2026 | 990 | 64 |
| WOLF GROUP OU | May 2026 | 228 | 29 |
| WOLF INDUSTRIES GMBH | Feb 2026 | 89 | 0 |
| WOLF MANUFACTURING CO.,INC | May 2026 | 1,682 | 20 |
| WOLF PEAK INTERNATIONAL, INC. | Mar 2026 | 483 | 2 |
| WOLF STEEL LTD | May 2026 | 1,789 | 41 |
| WOLF STEEL USA | May 2026 | 424 | 16 |
| WOLFE ENGINEERING INC | May 2026 | 261 | 6 |
| WOLFE SALES CORPORATION | Feb 2025 | 323 | 0 |
| WOLFF CARGO SERVICOS LOGISTICOS | Dec 2025 | 1,392 | 0 |
| WOLFF SHOE COMPANY | May 2026 | 1,646 | 8 |
| WOLFFER ESTATE VINEYARD | May 2026 | 194 | 13 |
| WOLFFKRAN INC. | May 2026 | 440 | 43 |
| WOLFFKRAN INTERNATIONAL AG | May 2026 | 343 | 37 |
| WOLFGANG ENTERPRISE,INC. | May 2026 | 942 | 14 |
| WOLFGANG LOCH GMBH & CO. KG | Oct 2025 | 458 | 0 |
| WOLFLINE EXPORTS INC | Apr 2026 | 451 | 29 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-02 | HDMULEHM46767300 | BQEGFRB865941 | 083W | House Bill | BQEG | 9416965 | NYK REMUS | 2026-04-30 | OAKLAND, CALIFORNIA | LE HAVRE FRANCE | 22 PKG | 418 K | Pier to Pier | WOLFBERGER | SOUTHERN GLAZERS W&S OF SPARKS NV | SOUTHERN GLAZERS W&S OF UNION CITY | SPARKLING WINE |
| 2026-05-02 | HDMULEHM46767300 | BQEGFRB865939 | 083W | House Bill | BQEG | 9416965 | NYK REMUS | 2026-04-30 | OAKLAND, CALIFORNIA | LE HAVRE FRANCE | 176 PKG | 3,343 K | Pier to Pier | WOLFBERGER | SOUTHERN GLAZERS W&S OF WASHINGTON | SOUTHERN GLAZERS W&S OF UNION CITY | SPARKLING WINE |
| 2026-05-02 | HDMULEHM46767300 | BQEGFRB865937 | 083W | House Bill | BQEG | 9416965 | NYK REMUS | 2026-04-30 | OAKLAND, CALIFORNIA | LE HAVRE FRANCE | 176 PKG | 3,444 K | Pier to Pier | WOLFBERGER | SOUTHERN GLAZERS W&S OF AURORA | SOUTHERN GLAZERS W&S OF UNION CITY | SPARKLING WINE |
| 2026-05-02 | HDMULEHM46767300 | BQEGFRB865935 | 083W | House Bill | BQEG | 9416965 | NYK REMUS | 2026-04-30 | OAKLAND, CALIFORNIA | LE HAVRE FRANCE | 187 PKG | 3,626 K | Pier to Pier | WOLFBERGER | SOUTHERN GLAZERS W&S OF AURORA | SOUTHERN GLAZERS W&S OF UNION CITY | SPARKLING WINE |
| Run Date | 2026-05-07 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-13 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-06 |
| Trade Update Date | 2026-04-20 |
| Master BOL # | HLCULE1260403283 |
|---|---|
| House BOL # | BQEGFRB876096 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BQEG |
| Voyage # | 617W |
| IMO # | 9288394 |
| Vessel Name | PL GERMANY |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | LE HAVRE FRANCE |
| Foreign Port of Lading | WILHELMSHAVEN GERMANY (42891) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1672 K |
| Weight in KG | 1,672 KG |
| Quantity | 88 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TLLU5269961 |
| Commodity Description |
WINE(NOT SPARKLING);GRAPE MUST WITH FERMT.PRE VT.BY ALCOHOL IN =2 L CONT. |
| Shipper Name | WOLFBERGER |
|---|---|
| Address Line 1 | 6 GRAND RUE |
| City | EGUISHEIM |
| Country Code | FR |
| Consignee Name | SOUTHERN GLAZERS W&S OF TEXAS |
|---|---|
| Address Line 1 | 525 CANE ISLAND PARKWAY |
| City | KATY |
| State Province | TX |
| Zip Code | 774947920 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | SOUTHERN W&S CUSTOMS DOC DEPT FL |
|---|---|
| Address Line 1 | 2400 SW 145TH AVENUE SUITE 115 CUST |
| Address Line 2 | OMS DOCUMENTATO |
| Address Line 3 | N |
| City | MIRAMAR |
| State Province | FL |
| Zip Code | 33027 |
| Country Code | US |
| Container Number | TLLU5269961 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 1515140 |
| Seal Number 1 | 1515140 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | WINE(NOT SPARKLING);GRAPE MUST WITH FERMT.PRE VT.BY ALCOHOL IN =2 L CONT. |
| Marks and Numbers 1 | 4456695 -V0354816 4456695 95654203 VLI4096507 013 95832228 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Norfolk, Virginia | 162 | 2026-05-07 |
| Oakland, California | 133 | 2026-05-02 |
| Newark, New Jersey | 90 | 2026-04-28 |
| New York, New York | 36 | 2026-04-24 |
| Charleston, South Carolina | 23 | 2025-12-22 |
| Savannah, Georgia | 16 | 2024-12-21 |
| Los Angeles, California | 12 | 2026-03-24 |
| Houston, Texas | 10 | 2025-01-25 |
| Miami, Florida | 8 | 2026-04-30 |
| Boston, Massachusetts | 4 | 2026-02-02 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Le Havre France | 367 | 2026-05-02 |
| Fos France | 77 | 2025-04-30 |
| Anvers Belgium | 19 | 2026-02-19 |
| Rotterdam Netherlands | 13 | 2025-12-13 |
| Wilhelmshaven Germany | 10 | 2026-05-07 |
| Sines Portugal | 9 | 2025-10-25 |
| Algeciras Spain | 8 | 2014-04-11 |
| Barcelona Spain | 3 | 2020-04-06 |
| Tangier Morocco | 1 | 2025-08-21 |
| Stade Germany | 1 | 2023-03-16 |
Below are the top 10 company names and addresses for Wolfberger that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| WOLFBERGER | 6 GRAND RUE EGUISHEIM FR | 2026-05-07 | 133 |
| WOLFBERGER | 1 CHEMIN DE LA FECHT COLMAR 68000 FR | 2025-08-19 | 105 |
| WOLFBERGER | 2026-04-04 | 30 | |
| WOLFBERGER | 2026-05-01 | 22 | |
| WOLFBERGER | 2024-10-24 | 94 | |
| WOLFBERGER | 2023-07-25 | 27 | |
| WOLFBERGER | 2015-12-03 | 17 | |
| WOLFBERGER | 2023-06-22 | 10 | |
| WOLFBERGER | 2014-05-08 | 6 | |
| WOLFBERGER | 2023-04-20 | 5 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Wolfberger.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2022-10-06 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||