There are a total of 1,515 bills of lading on file for Xiamen Got Cheer Co., Ltd between October 22nd, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 1,515 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 13 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,515 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,521 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 7 |
| First Shipment on File | Oct 22nd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 13 |
| Records in the Past Year | 56 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for XIAMEN GOT CHEER CO., LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Xiamen Got Cheer Co., Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Xiamen Got Cheer Co., Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HEARTH & HOME TECHNOLOGIES | May 2026 | 2,389 | 92 |
| KZ KITCHEN CABINET & STONE,INC. | May 2026 | 1,870 | 81 |
| FLOORING LIQUIDATORS INC | Apr 2026 | 1,574 | 55 |
| PIUS KITCHEN&BATH INC. | Sep 2025 | 983 | 47 |
| SUPERIOR STONE & CABINET,INC. | Feb 2025 | 126 | 30 |
| GRANITEWORX | May 2026 | 287 | 29 |
| DISCOUNT GRANITE LLC | Oct 2025 | 63 | 26 |
| GRANITE OUTLET, INC. | Mar 2026 | 1,118 | 20 |
| VICTOR DEVELOPMENT INC. | Apr 2026 | 533 | 19 |
| GCL TRADING LLC | Apr 2026 | 115 | 19 |
| CABINET & STONE EXPO INC. | May 2026 | 283 | 19 |
| KITCHEN AND BEYOND LLC | Oct 2025 | 235 | 17 |
| HEARTH & HOME | May 2026 | 459 | 17 |
| R & G CABINETS AND GRANITES LLC | Nov 2025 | 68 | 16 |
| GRANITELAND LLC | May 2026 | 26 | 16 |
| SMART STONE COUNTERTOPS, LLC | Nov 2024 | 88 | 14 |
| CN IMPORTS LLC | May 2022 | 76 | 13 |
| SINO TRADING GROUP LLC | May 2026 | 1,236 | 11 |
| MO INTERNATIONAL INC | Mar 2025 | 226 | 11 |
| IREMODEL INC | Apr 2026 | 49 | 11 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Xiamen Got Cheer Co., Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| XIAMEN GOLDEN EGRET SPECIAL ALLOY C | May 2026 | 711 | 5 |
| XIAMEN GOLDEN GLORY TECHNOLOGY. | Apr 2025 | 62 | 0 |
| XIAMEN GOLDEN HUANAN IMP. & EXP. CO | May 2026 | 3,978 | 157 |
| XIAMEN GOLDEN TRUST INDUSTRY & TRAD | May 2026 | 685 | 28 |
| XIAMEN GOLDENCIRCLE INDUSTRIAL CO. | Apr 2026 | 95 | 4 |
| XIAMEN GOLDENTEXTILE IMP&EXP CO | Feb 2026 | 526 | 0 |
| XIAMEN GOOD FOREVER INDUSTRIAL CO., LTD | Sep 2025 | 1,013 | 0 |
| XIAMEN GOOD TIME STONE CO.,LTD. | May 2025 | 342 | 0 |
| XIAMEN GOODRO KITCHEN AND BATH CO | May 2026 | 152 | 8 |
| XIAMEN GOODWOOD INDUSTRY CO.,LTD. | Sep 2025 | 440 | 0 |
| XIAMEN GRACE HOME DESIGN IMPORT AND | Mar 2026 | 156 | 6 |
| XIAMEN GRACEFUL ARTS INDUSTRIAL CO. | Mar 2026 | 246 | 2 |
| XIAMEN GRAND STAR INTERNATIONAL FREIGHT CO.,LTD. | Feb 2023 | 316 | 0 |
| XIAMEN GRANDING IMPORT EXPORT COMPA | May 2026 | 88 | 4 |
| XIAMEN GREAT BILLION IMP.& EXP.CO. | Apr 2026 | 231 | 1 |
| XIAMEN GREAT DRAGON CO., LTD. | May 2026 | 536 | 15 |
| XIAMEN GREAT STONE INC. | May 2026 | 1,441 | 6 |
| XIAMEN GREATING LOGISTICS COMPANY | May 2026 | 3,345 | 17 |
| XIAMEN GREEN FIELD FOOD INDUSTRIAL | Jun 2025 | 221 | 0 |
| XIAMEN GREEN IMP EXP.CO.,LTD | May 2026 | 379 | 5 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-19 | COSU6448644180 | HNLTXM263A0773 | 1260E | House Bill | HNLT | 9850848 | EVER FOND | 2026-05-18 | BOSTON, MASSACHUSETTS | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 7 PKG | 21,700 K | House to House | XIAMEN GOT CHEER | THE GRANITE SHOP, INC. | THE GRANITE SHOP, INC. | MARBLE PRODUCTS (SLABS) HS CODE: 680291 |
| 2026-05-07 | HLCUXM12602AQMC1 | DFDSRAF0151341 | 613E | House Bill | DFDS | 9295244 | COLOMBO EXPRESS | 2026-05-06 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 43 PKG | 20,740 KG | House to House | XIAMEN GOT CHEER | HEARTH & HOME | HEARTH & HOME | XXXXXXX PRODUCTS |
| 2026-05-01 | ONEYXMNG31443400 | 068E | Regular Bill | ONEY | 9404730 | ASIATIC PRIDE | 2026-04-30 | HONOLULU, HAWAII | PUSAN SOUTH KOREA | 10 PKG | 24,150 KG | Container Yard | XIAMEN GOT CHEER | GOLDEN CABINETS & STONE INC. | PRIME AGENCY | WORKED MONUMENT, BUILDING STONES, GRANITE AN D GRANITE & MARBLE PRODUCTS | |
| 2026-05-01 | ONEYXMNG27968700 | 068E | Regular Bill | ONEY | 9404730 | ASIATIC PRIDE | 2026-04-30 | HONOLULU, HAWAII | PUSAN SOUTH KOREA | 12 PKG | 24,090 KG | Container Yard | XIAMEN GOT CHEER | GOLDEN CABINETS & STONE INC. | PRIME AGENCY | WORKED MONUMENT, BUILDING STONES, GRANITE AN D GRANITE & MARBLE PRODUCTS | |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-20 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-04-08 |
| Master BOL # | HLCUXM12603AQTH2 |
|---|---|
| House BOL # | DFDSRAF0200717 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DFDS |
| Voyage # | 615E |
| IMO # | 9406738 |
| Vessel Name | NHAVA SHEVA EXPRESS |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | XIAMEN |
| Foreign Port of Lading | PUSAN SOUTH KOREA (58023) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 18860 KG |
| Weight in KG | 18,860 KG |
| Quantity | 43 PKG |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TCLU2835305 |
| Commodity Description |
XXXXXXX PRODUCTS |
| Shipper Name | XIAMEN GOT CHEER CO.LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 401, NO.999-2 CHAOYUAN ROAD, D |
| Address Line 2 | ATONG ST |
| Address Line 3 | TONGAN DISTRICT |
| City | XIAMEN |
| Country Code | CN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +865925629064 |
| Consignee Name | HEARTH & HOME |
|---|---|
| Address Line 1 | 7571 215TH STREET WEST |
| City | LAKEVILLE |
| State Province | MN |
| Zip Code | 55044 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | HEARTH & HOME |
|---|---|
| Address Line 1 | 9747 COMMERCE CIRCLE |
| City | KUTZTOWN |
| State Province | PA |
| Zip Code | 19539 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +16102852691 |
| Container Number | TCLU2835305 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK4308582 |
| Seal Number 1 | HLK4308582 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 2210 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | XXXXXXX PRODUCTS |
| Marks and Numbers 1 | MB??QUANTITY??HEARTH??HEADER??LEGS??PO??PKSLP ??ITEM |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 680293 | 00000000 | 0000018860 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Oakland, California | 772 | 2025-03-17 |
| Los Angeles, California | 207 | 2026-03-05 |
| Newark, New Jersey | 121 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 77 | 2025-10-16 |
| Seattle, Washington | 75 | 2025-11-13 |
| Mobile, Alabama | 53 | 2025-02-18 |
| New Orleans, Louisiana | 48 | 2026-04-28 |
| Houston, Texas | 44 | 2025-03-13 |
| Honolulu, Hawaii | 29 | 2026-05-01 |
| Tacoma, Washington | 25 | 2025-07-14 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 1,238 | 2026-03-05 |
| Pusan South Korea | 143 | 2026-05-23 |
| Yantian China (Mainland) | 61 | 2025-10-21 |
| Shanghai China (Mainland) | 20 | 2025-07-29 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 13 | 2025-04-18 |
| Hong Kong Hong Kong | 12 | 2018-11-26 |
| Cartagena Colombia | 6 | 2026-04-28 |
| Ningbo China (Mainland) | 5 | 2026-05-19 |
| Shekou China (Mainland) | 5 | 2022-07-12 |
| Colon Panama | 3 | 2023-08-04 |
Below are the top 10 company names and addresses for Xiamen Got Cheer Co., Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD | ROOM 12, B3, XIANGYU BUILDING, NO. 22 XIANGXING 4TH ROAD, XIAMEN 361000 CN | 2025-08-28 | 9 |
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD | ROOM 12B3 XIANGYU BUILDING,NO.22 XI ANGXING 4TH ROAD, (FREE TRADE ZONE) MODERN LOGISTICS PARK, XIAMEN, CHI | 2025-07-19 | 7 |
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD | 2025-08-11 | 2 | |
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD | 2025-06-10 | 1 | |
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD | 2025-09-25 | 1 | |
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD | 2023-02-20 | 133 | |
| XIAMEN GOT CHEER CO.,LTD. | 2019-12-27 | 92 | |
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD. | 2024-11-28 | 73 | |
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD | 2017-07-22 | 71 | |
| XIAMEN GOT CHEER CO., LTD | 2025-04-18 | 56 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Xiamen Got Cheer Co., Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 11 | |
| 2026-04-23 | 10 |
Below are the top 1 email addresses on file for Xiamen Got Cheer Co., Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-23 | 6 |