There are a total of 90 bills of lading on file for Zhejiang Lianke Supply Chain Manage between October 31st, 2025 and May 15th, 2026.
Of those 90 bills of lading, 11 were within the past 30 days and 59 were within the past 90 days.
| Total Records | 90 |
|---|---|
| Shipper Records | 90 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 31st, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 15th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 11 |
| Records in Last 90 Days | 59 |
| Records in the Past Year | 90 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE.
Below is a Sankey Diagram of the top 3 companies associated with Zhejiang Lianke Supply Chain Manage, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 3 companies associated with Zhejiang Lianke Supply Chain Manage in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WEST2 NEXUS INC | May 2026 | 76 | 60 |
| COVINGTON 2809 HOWARD VENTURES INC | May 2026 | 45 | 16 |
| GOCARGO LLC | May 2026 | 29 | 14 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Zhejiang Lianke Supply Chain Manage.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-07 | ZIMUSNH7949761 | ZHFDHMSH26LA0506 | 12E | House Bill | ZHFD | 9960526 | PELICAN I | 2026-05-06 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 800 CTN | 10,642 KG | Pier to Pier | ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | COVINGTON 2809 HOWARD VENTURES INC | COVINGTON 2809 HOWARD VENTURES INC | PLASTIC MAT |
| 2026-05-07 | ZIMUNGB20708838 | DWSHNGB20708838 | 12E | House Bill | DWSH | 9960526 | PELICAN I | 2026-05-06 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 900 CTN | 19,953 KG | Container Yard | ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | WEST2 NEXUS INC | WEST2 NEXUS INC | PUSH PINS |
| 2026-05-02 | COSU9506609540 | CGLSCTJ26030293 | 112E | House Bill | CGLS | 9345415 | COSCO EUROPE | 2026-05-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | TIANJINXIN GANG CHINA (MAINLAND) | 335 CTN | 10,640 KG | Container Yard | ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | COVINGTON 2809 HOWARD VENTURES INC | PLASTIC MAT | |
| 2026-05-02 | COSU9506609480 | CGLSCTJ26030294 | 112E | House Bill | CGLS | 9345415 | COSCO EUROPE | 2026-05-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | TIANJINXIN GANG CHINA (MAINLAND) | 363 CTN | 11,276 KG | Container Yard | ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | GOCARGO LLC | PLASTIC MAT | |
| Run Date | 2026-05-07 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-07 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-06 |
| Trade Update Date | 2026-04-18 |
| Master BOL # | ZIMUSNH7949786 |
|---|---|
| House BOL # | ZHFDHMSH26LA0531 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | ZHFD |
| Voyage # | 12E |
| IMO # | |
| Vessel Name | PELICAN I |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 11695 KG |
| Weight in KG | 11,695 KG |
| Quantity | 800 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
JXLU4387665 |
| Commodity Description |
FOLDABLE BATHTUB |
| Shipper Name | ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE |
|---|---|
| Address Line 1 | NO. 2012, 20TH FLOOR, WEIYE BUILDIN |
| Address Line 2 | G, 288 MIDDLE ROAD, FUTIAN SUB-DIST |
| Address Line 3 | RICT, YIWU CITY, JINHUA CITY,CN |
| Consignee Name | WEST2 NEXUS INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2498 W 2ND AVE DENVER CO 80223 EIN: |
| Address Line 2 | 39-279098100 TEL:9492541970 E-MAIL: |
| Address Line 3 | CHENGCHENGCHENG@ZHE,MEIGUO, ,US |
| Notify Party Name | WEST2 NEXUS INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2498 W 2ND AVE DENVER CO 80223 EIN: |
| Address Line 2 | 39-279098100 TEL:9492541970 E-MAIL: |
| Address Line 3 | CHENGCHENGCHENG@ZHE,MEIGUO,US |
| Container Number | JXLU4387665 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4250688400 |
| Seal Number 1 | A4250688400 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | FOLDABLE BATHTUB |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 55 | 2026-05-07 |
| Long Beach, California | 26 | 2026-05-16 |
| Newark, New Jersey | 7 | 2026-04-01 |
| Savannah, Georgia | 2 | 2026-02-16 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 42 | 2026-05-07 |
| Ningbo China (Mainland) | 34 | 2026-05-07 |
| TianjinXin Gang China (Mainland) | 4 | 2026-05-16 |
| Nansha China (Mainland) | 3 | 2026-04-10 |
| Yantian China (Mainland) | 3 | 2026-04-01 |
| Qingdao China (Mainland) | 2 | 2026-04-27 |
| Pusan South Korea | 2 | 2026-03-07 |
Below are the top 10 company names and addresses for Zhejiang Lianke Supply Chain Manage that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | NO. 2012, 20TH FLOOR, WEIYE BUILDIN G, 288 MIDDLE ROAD, FUTIAN SUB-DIST RICT, YIWU CITY, JINHUA CITY,CN | 2026-05-07 | 55 |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | NO. 2012, 20TH FLOOR, WEIYE BUILDIN G, 288 MIDDLE ROAD, FUTIAN SUB-DIST RICT, YIWU CITY, JINHUA CITY | 2026-03-07 | 9 |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | 2026-03-02 | 5 | |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | 2026-05-16 | 5 | |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | 2026-04-14 | 4 | |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | 2026-03-21 | 3 | |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | 2026-03-28 | 1 | |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | 2025-12-15 | 1 | |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | 2026-04-03 | 1 | |
| ZHEJIANG LIANKE SUPPLY CHAIN MANAGE | 2026-04-01 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||