There are a total of 1,083 bills of lading on file for Dongguan Sheng HUI Fitness Equipmen between December 8th, 2012 and May 20th, 2026.
Of those 1,083 bills of lading, 14 were within the past 30 days and 36 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,083 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,081 |
| Consignee Records | 2 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Dec 8th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 14 |
| Records in Last 90 Days | 36 |
| Records in the Past Year | 71 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN.
Below is a Sankey Diagram of the top 4 companies associated with Dongguan Sheng HUI Fitness Equipmen, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 4 companies associated with Dongguan Sheng HUI Fitness Equipmen in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SPRINGFREE LIMITED | May 2026 | 535 | 203 |
| SPRINGFREE TRAMPOLINE | Apr 2026 | 445 | 61 |
| THE NET RETURN, LLC | May 2026 | 136 | 50 |
| COSTCO WHOLESALE CANADA LTD | May 2026 | 108,996 | 35 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Dongguan Sheng HUI Fitness Equipmen.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| DONGGUAN SENFUTONG PAPER CO.,LTD | May 2026 | 222 | 4 |
| DONGGUAN SENHUITE TRADING CO., LTD | Oct 2025 | 66 | 0 |
| DONGGUAN SENJIE FURNITURE CO., LTD. | May 2026 | 157 | 6 |
| DONGGUAN SHAMROCK CRAFTS CO.,LTD | May 2026 | 87 | 1 |
| DONGGUAN SHANGLI LIGHTING | May 2026 | 131 | 33 |
| DONGGUAN SHANGMINGJIA HOUSEWARES CO | May 2026 | 109 | 20 |
| DONGGUAN SHANGRUI ELECTROINC COMMER | Sep 2023 | 1,922 | 0 |
| DONGGUAN SHANGZE SPORTING GOODS CO. | Apr 2026 | 105 | 4 |
| DONGGUAN SHAOMAOZHI ELECTRONIC TECH | Apr 2026 | 82 | 26 |
| DONGGUAN SHENG HAO HOUSEWARE CO. | May 2026 | 389 | 3 |
| DONGGUAN SHENG QI PRINTING PRODUCTS CO.LTD | May 2026 | 341 | 4 |
| DONGGUAN SHENGEN METAL CO LTD | Apr 2026 | 340 | 4 |
| DONGGUAN SHENGKUN FOOTWEAR CO.,LTD | Apr 2026 | 260 | 3 |
| DONGGUAN SHENGKUN METAL PRODUCTS CO | May 2026 | 88 | 4 |
| DONGGUAN SHENGLIAN TINS PRODUCTS CO.,LTD | May 2026 | 1,117 | 21 |
| DONGGUAN SHENGTENG FURNITURE CO. | May 2026 | 163 | 14 |
| DONGGUAN SHENGYAN INDUSTRIAL CO. | May 2026 | 131 | 7 |
| DONGGUAN SHENGYUAN ELECTRONIC TECHN | Nov 2023 | 214 | 0 |
| DONGGUAN SHENGZHAN TRADING CO., LTD | Jul 2025 | 152 | 0 |
| DONGGUAN SHI BOSHENG LIGHTING CO | Jan 2026 | 120 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-19 | MEDUWH875033 | 616A | Simple BOL FROB | MEDU | 9484948 | EXPRESS ATHENS | 2026-05-16 | SEATTLE, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 408 CTN | 18,457 K | House to House | DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | COSTCO WHOLESALE CANADA LTD. | RUSSELL A. FARROW LTD | SPRINGFREE JUMBO RECTANGLE (11X13) TRAMPOLINE BUND - SPRINGFREE JUMBO RECTANGLE (11X13) TR AMPOLINE BUNDLE SKU# 1872187 PO# XXXX... | |
| 2026-05-18 | COSU6450565270 | EXDO61N0942959 | 011E | House Bill | EXDO | 9949716 | OOCL BAUHINIA | 2026-05-17 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 836 CTN | 36,971 KG | House to House | DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | SPRINGFREE LIMITED | TRAMPOLINE HTS: 950691 | |
| 2026-05-11 | ONEYSZPG71234600 | 033E | Simple BOL FROB | ONEY | 9741449 | ONE OWL | 2026-05-09 | TACOMA, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 156 CTN | 7,057 KG | Pier to House | DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMENT | COSTCO WHOLESALE CANADA LTD. | RUSSELL A FARROW LTD. | EXERCISE & GYNASTIC EQUIPMENT AND SPRINGFREE JUMBO RECTANGLE (11X13) TRAMPOLINE BUNDLE | |
| 2026-05-09 | MEDUWH866370 | EXDO61N0942436 | FV614 | House Bill | EXDO | 9962598 | MSC LORENZA | 2026-05-08 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,930 PKG | 32,178 KG | House to House | DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | SPRINGFREE LIMITED | TRAMPOLINE BUNDLE HTS: 950691 | |
| Run Date | 2026-05-21 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-13 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-20 |
| Trade Update Date | 2026-03-30 |
| Master BOL # | WHLC025G588620 |
|---|---|
| House BOL # | TCIJTSH2603543 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | TCIJ |
| Voyage # | 2509E |
| IMO # | 9447873 |
| Vessel Name | TUBUL |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | SHEKOU |
| Foreign Port of Lading | SHEKOU CHINA (MAINLAND) (57018) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 8720 KG |
| Weight in KG | 8,720 KG |
| Quantity | 1002 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
WHSU6392543 |
| Commodity Description |
GOLF GOAL NET SET GOLF GOAL FRAME SET PRO /H OME /PRO 10 COVER PRO / HOME COMPLETE SET CAR DBOARD BOX PO#XXXXX HS CODE: 9506.99 1002PAC KAGES=862CTNS+140 BUNDLES |
| Shipper Name | DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN |
|---|---|
| Address Line 1 | 202 TIESONG RD, QINGXI TOWN, DONGGU |
| Address Line 2 | AN, GUANGDONG,CHINA 523656,DONGGUAN |
| Address Line 3 | ,CN |
| Consignee Name | THE NET RETURN, LLC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 280 9TH AVE UNIT #4 HAWTHORNE NJ 07 |
| Address Line 2 | 506 UNITED STATES,HAWTHORNE, ,US |
| Notify Party Name | THE NET RETURN, LLC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 280 9TH AVE UNIT #4 HAWTHORNE NJ 07 |
| Address Line 2 | 506 UNITED STATES,HAWTHORNE,US |
| Container Number | WHSU6392543 |
|---|---|
| Seal Number 1 | WHAC678070 |
| Seal Number 1 | WHAC678070 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | GOLF GOAL NET SET GOLF GOAL FRAME SET PRO /H OME /PRO 10 COVER PRO / HOME COMPLETE SET CAR DBOARD BOX PO#XXXXX HS CODE: 9506.99 1002PAC KAGES=862CTNS+140 BUNDLES |
| Marks and Numbers 1 | NET RETURN |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 282 | 2026-05-08 |
| Tacoma, Washington | 204 | 2026-05-11 |
| Long Beach, California | 156 | 2026-05-18 |
| Seattle, Washington | 142 | 2026-05-19 |
| Newark, New Jersey | 107 | 2026-05-21 |
| Norfolk, Virginia | 74 | 2019-07-08 |
| New York, New York | 71 | 2022-12-27 |
| Houston, Texas | 36 | 2024-12-30 |
| Oakland, California | 8 | 2026-04-03 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2026-04-25 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 1,035 | 2026-05-19 |
| Shekou China (Mainland) | 18 | 2026-05-21 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 16 | 2022-08-03 |
| Pusan South Korea | 6 | 2025-09-22 |
| Singapore Singapore | 2 | 2020-12-21 |
| Vancouver, BC Canada | 2 | 2017-11-01 |
| Tan Cang Vietnam | 1 | 2021-06-09 |
| Valencia Spain | 1 | 2020-12-18 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2017-04-08 |
| Ningbo China (Mainland) | 1 | 2013-12-13 |
Below are the top 10 company names and addresses for Dongguan Sheng HUI Fitness Equipmen that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | 202 TIESONG RD, QINGXI TOWN DONGGUAN, GUANGDONG 523000 CN | 2026-05-18 | 220 |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | TIESONG RD, QINGXI TOWN DONGGUAN 44 523000 CHINA | 2026-05-19 | 24 |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | 2025-07-22 | 10 | |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | 2026-05-21 | 4 | |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | 2026-01-19 | 2 | |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | 2025-09-01 | 2 | |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | 2026-03-20 | 2 | |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | 2025-08-21 | 1 | |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN | 2021-01-29 | 335 | |
| DONGGUAN SHENG HUI FITNESS EQUIPMEN LTD. | 2016-01-26 | 202 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Dongguan Sheng HUI Fitness Equipmen.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-08-05 | 1 | |
| 2022-05-11 | 1 | |
| 2020-12-21 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||