There are a total of 2,027 bills of lading on file for Donnamax Inc. between October 25th, 2012 and May 4th, 2026.
Of those 2,027 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 22 were within the past 90 days.
| Total Records | 2,027 |
|---|---|
| Shipper Records | 3 |
| Consignee Records | 2,026 |
| Notify Party Records | 499 |
| First Shipment on File | Oct 25th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 4th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 22 |
| Records in the Past Year | 110 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for DONNAMAX INC..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Donnamax Inc., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Donnamax Inc. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| DONGYANG CHANGDI IMPORT & EXPORT CO | Apr 2026 | 57 | 51 |
| YANGZHOU JASMINE BRUSH INDUSTRIAL CO.,LTD | Mar 2026 | 37 | 34 |
| HENAN HEMEI INDUSTRIAL CO., LTD. | May 2026 | 128 | 33 |
| ZHONGSHAN GANLIN BATH PRODUCT CO | Apr 2026 | 198 | 32 |
| SHENZHEN LANQIAOYING TECHNOLOGY CO. | May 2026 | 1,856 | 14 |
| CORAL HEALTHCARE PRODUCTS MANUFACTU | Oct 2024 | 33 | 12 |
| NINGBO RUILONG CUTTING-TOOL MANUFAC | Nov 2023 | 11 | 11 |
| NINGBO KING SEYLON IMPORT AND EXPOR | Jan 2026 | 84 | 11 |
| SHENZHEN YINGHONG ENTERPRISE CO. | Apr 2026 | 97 | 9 |
| NINGBO HAWARD RAZOR CO.,LTD. | May 2026 | 74 | 9 |
| NINGBO KING SEYLON IMPORT AND | Dec 2025 | 16 | 8 |
| ZHEJIANG CHANGDI MEDICAL CO.,LTD | Nov 2023 | 93 | 6 |
| Mar 2026 | 6 | 6 | |
| YANGJIANG KAIMI IMPORT EXPORT CO | May 2026 | 214 | 6 |
| TAIKONE TECHNOLOGIES INC. | May 2026 | 952 | 6 |
| NINGBO YINZHOU YANGYU IMPORT AND EX | Jul 2025 | 43 | 6 |
| NINGBO RAFFINI IMPROT & EXPORT CO. | May 2026 | 4,304 | 6 |
| CIXI CITY EAST-SEA NATURAL BATH | May 2026 | 203 | 6 |
| Jan 2025 | 8 | 6 | |
| YANGZHOU MINSHENG BRUSH DAILY CHEMI | Nov 2025 | 47 | 5 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Donnamax Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| DONNA MOORE | Jan 2025 | 92 | 0 |
| DONNA RAY | Apr 2025 | 83 | 0 |
| DONNA SALYERS' FABULOUS-FURS | Mar 2025 | 197 | 0 |
| DONNA SMITH | Oct 2025 | 218 | 0 |
| DONNA THOMAS | Jan 2025 | 115 | 0 |
| DONNA WALKER | May 2025 | 108 | 0 |
| DONNA WALLEN | Jan 2025 | 88 | 0 |
| DONNA WHITE | Jan 2025 | 122 | 0 |
| DONNA WILLIAMS | Jan 2025 | 182 | 0 |
| DONNA WILSON | Jan 2025 | 72 | 0 |
| DONNELLY DISTRIBUTION LLC | Jan 2025 | 841 | 0 |
| DONNIE DALES ANTIQUES | May 2026 | 60 | 4 |
| DONOHOE DRINKS CO. LTD | May 2026 | 786 | 85 |
| DONOVAN FOLKES | May 2026 | 355 | 17 |
| DONOVAN MARINE INC | May 2026 | 696 | 51 |
| DONSON SILICONE CO LTD | May 2026 | 425 | 11 |
| DONSUEMOR INC | May 2026 | 285 | 6 |
| DONT RUN OUT,INC. | Mar 2026 | 177 | 2 |
| DONWEI MACHINERY INDUSTRY CO LTD | May 2026 | 528 | 6 |
| DONY CORP. | Apr 2026 | 587 | 4 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-27 | EGLV149601557433 | GLVVGL2603025026 | 1257E | House Bill | GLVV | 9850551 | EVER FORWARD | 2026-04-26 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 850 CTN | 6,931 KG | House to House | HENAN HEMEI INDUSTRIAL | DONNAMAX INC. | DONNAMAX INC. | BATH GLOVES BODY TOWEL ROPE SPONGE HAIR TURBA N AFRICAN NET BATH POUF |
| 2026-04-27 | COSU6446328210 | GLVVGL2603007726 | 1257E | House Bill | GLVV | 9850551 | EVER FORWARD | 2026-04-26 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 10,297 CTN | 6,178 KG | Container Yard | DONGYANG CHANGDI IMPORT & EXPORT CO | DONNAMAX INC. | DONNAMAX INC. | PC BANDAGE |
| 2026-04-09 | MAEU265059448 | GLVVGL2601148926 | 609E | House Bill | GLVV | 9408865 | ATHENIAN | 2026-04-08 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 5,595 CTN | 10,883 KG | Container Yard | YANGJIANG KAIMI IMPORT EXPORT | DONNAMAX INC. | DONNAMAX INC. | DT DENTAL INSTRUMENTS M MANICURE SET M FOOT FILE C FOOT FILE M MANICUR E SET MANICURE SET:NAIL CLIPPER PK DETANGLIN G BRUSH SET:... |
| 2026-04-01 | COSU6443503410 | GLVVGL2601148026 | 075E | House Bill | GLVV | 9472141 | COSCO FAITH | 2026-03-30 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,320 CTN | 13,260 KG | House to House | YANGZHOU YONGJIE BRUSH | DONNAMAX INC. | DONNAMAX INC. | TOOTHBRUSH |
| Run Date | 2026-04-27 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-24 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-24 |
| Trade Update Date | 2026-03-25 |
| Master BOL # | CMDUHKA2618585 |
|---|---|
| House BOL # | WJLNSZWJ26030112 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | WJLN |
| Voyage # | 0GVMA |
| IMO # | 9331012 |
| Vessel Name | CMA CGM TARPON |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | NINGBO CHINA |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | HONOLULU, HAWAII (3201) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 186 K |
| Weight in KG | 186 KG |
| Quantity | 105 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CMAU6228461 |
| Commodity Description |
BANDAGE . |
| Shipper Name | DONGYANG CHANGDI IMPORT & EXPORT |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 2401,D BUILDING,NO.23,GUANGFU |
| Address Line 3 | DONG ROAD,DONGYANG CITY, ZHEJIANG |
| City | ZHEJIANG |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | DONNAMAX INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 765 MCDONALD AVENUE |
| Address Line 3 | BROOKLYN,NEW YORK 11218 |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 11218 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | DONNAMAX INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 765 MCDONALD AVENUE |
| Address Line 3 | BROOKLYN,NEW YORK 11218 |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 11218 |
| Country Code | US |
| Container Number | CMAU6228461 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M3606807 |
| Seal Number 1 | M3606807 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | BANDAGE . |
| Marks and Numbers 1 | DONNAMAX INC. BROOKLYN, NEW YORK MADE IN CHIN A P.O.A108808 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 1,122 | 2026-05-05 |
| New York, New York | 406 | 2026-03-17 |
| Long Beach, California | 278 | 2025-02-19 |
| Los Angeles, California | 204 | 2025-02-08 |
| West Palm Beach, Florida | 11 | 2024-12-28 |
| Honolulu, Hawaii | 4 | 2026-04-27 |
| Oakland, California | 2 | 2020-05-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 1,636 | 2026-05-05 |
| Yantian China (Mainland) | 188 | 2026-01-19 |
| Shanghai China (Mainland) | 89 | 2026-04-01 |
| Pusan South Korea | 42 | 2026-04-09 |
| Singapore Singapore | 20 | 2025-09-16 |
| Qingdao China (Mainland) | 14 | 2022-05-06 |
| Halifax, NS Canada | 13 | 2024-12-28 |
| Xingang China (Mainland) | 6 | 2017-11-03 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 4 | 2024-03-30 |
| Vung Tau Vietnam | 2 | 2025-09-27 |
Below are the top 10 company names and addresses for Donnamax Inc. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| DONNAMAX INC. | 765 MCDONALD AVENUE, BROOKLYN,NEW YORK 11218,USA | 2026-03-20 | 163 |
| DONNAMAX INC. | 765 MCDONALD AVENUE, BROOKLYN,NEW YORK 11218 | 2026-02-07 | 59 |
| DONNAMAX INC. | 2026-04-01 | 56 | |
| DONNAMAX INC. | 2026-05-05 | 28 | |
| DONNAMAX INC. | 2026-05-05 | 21 | |
| DONNAMAX INC. | 2026-05-05 | 14 | |
| DONNAMAX INC. | 2026-05-05 | 11 | |
| DONNAMAX INC. | 2026-04-27 | 7 | |
| DONNAMAX INC. | 2025-08-30 | 6 | |
| DONNAMAX INC. | 2025-07-28 | 6 |
Below are the top 5 phone numbers on file for Donnamax Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-08-08 | 29 | |
| 2025-02-20 | 1 | |
| 2024-03-30 | 3 | |
| 2017-07-06 | 3 | |
| 2017-01-18 | 2 |
Below are the top 1 email addresses on file for Donnamax Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-02-13 | 4 |