There are a total of 117 bills of lading on file for Guangzhou Feidi Technology Ltd between October 13th, 2018 and May 20th, 2026.
Of those 117 bills of lading, 6 were within the past 30 days and 18 were within the past 90 days.
| Total Records | 117 |
|---|---|
| Shipper Records | 119 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 13th, 2018 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 6 |
| Records in Last 90 Days | 18 |
| Records in the Past Year | 39 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou Feidi Technology Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou Feidi Technology Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SIENNA CORPORATION | May 2026 | 1,101 | 17 |
| BING FRIENDLY INC | Apr 2026 | 355 | 10 |
| VOLEX INC | May 2026 | 3,023 | 8 |
| ULTRA EVO INC | May 2026 | 879 | 8 |
| FICTIV INC | Apr 2026 | 11 | 8 |
| AZURE TRADING INC | May 2026 | 634 | 5 |
| HELION ENERGY | Mar 2025 | 192 | 3 |
| CELESTICA DE MONTERREY | May 2026 | 1,025 | 3 |
| THE TORO COMPANY | May 2026 | 5,580 | 2 |
| ROCKWELL RAZORS CORPORATION | Jul 2025 | 23 | 2 |
| PLENTY | Oct 2025 | 87 | 2 |
| OPEN DOOR SOLUTIONS LLC | Jun 2025 | 17 | 2 |
| Apr 2026 | 9 | 2 | |
| ASSURANT | May 2026 | 15 | 2 |
| ZIPLINE INTERNATIONAL INC | May 2026 | 217 | 1 |
| OISHII FARM CORPORATION | Apr 2026 | 76 | 1 |
| MONARCH TRACTOR | Sep 2025 | 25 | 1 |
| Jun 2023 | 3 | 1 | |
| Jun 2022 | 1 | 1 | |
| LYFT BIKE AND SCOOTERS, LLC | May 2026 | 325 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Feidi Technology Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-12 | ONEYSZPG62663500 | EAIDGZS2604010 | 083E | House Bill | EAID | 9462691 | YM UNIFORMITY | 2026-05-11 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 310 CTN | 3,314 KG | Container Yard | GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | THE TORO COMPANY | RXC,PLS, JUNCTION BOX | |
| 2026-04-30 | HDUJGLA26PH01068 | YIXEJHDN26405 | 2604E | House Bill | YIXE | 9481520 | PORTO | 2026-04-29 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NANSHA CHINA (MAINLAND) | 803 CTN | 12,460 KG | GUANGZHOU FEIKE TECHNOLOGY | COSMIC HORIZON TRADE INC | COSMIC HORIZON TRADE INC | PLASTIC HOLDER STICKER STORAGE BOX | |
| 2026-04-28 | MATS4464742000 | SYLCLGBE2604032 | 072E | House Bill | SYLC | 9719068 | KAIMANA HILA | 2026-04-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 300 CTN | 5,400 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD. | OISHII FARM | OISHII FARM | PARTS TO LRRIGATION SYSTEM |
| 2026-04-22 | OOLU2166999750 | HNLTHKAL2603003A | 1349E | House Bill | HNLT | 9728930 | TALOS | 2026-04-21 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 47 CTN | 420 K | House to House | GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | CALA SYSTEMS, INC. | CALA SYSTEMS, INC. | HOUSING,UPPER ELEMENT ACCESS ( CTNS PACKED ON PALLETS) + CTNS HS CODE : .. .. THIS SHIPMENT CONTAINS NO WOOD PACKAGING MATERIALS |
| Run Date | 2026-05-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-12 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-17 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | EGLV149602206511 |
|---|---|
| House BOL # | OSTINYK2640203P |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | OSTI |
| Voyage # | 002E |
| IMO # | |
| Vessel Name | OOCL LAVENDER |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 691 K |
| Weight in KG | 691 KG |
| Quantity | 4 PKG |
| Volume | 7 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
EISU8589448 |
| Commodity Description |
PLASTIC BIN INSERT |
| Shipper Name | GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOMS 101 105 BUILDING 5 NO 318 SHI |
| Address Line 2 | GUANG ROADZHONGCUN STREET PANYU GU |
| Address Line 3 | ANGDONG CHINA 511495 |
| Consignee Name | ASSURANT |
|---|---|
| Address Line 1 | 255 ALDI BOULEVARD MOUNT JULIET TN |
| Address Line 2 | 37122 UNITED STATES |
| Notify Party Name | ASSURANT |
|---|---|
| Address Line 1 | 255 ALDI BOULEVARD MOUNT JULIET TN |
| Address Line 2 | 37122 UNITED STATES |
| Container Number | EISU8589448 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCTDU0844 |
| Seal Number 1 | EMCTDU0844 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PLASTIC BIN INSERT |
| Marks and Numbers 1 | PO NUMBER PO AIZ 477 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 37 | 2026-04-28 |
| Los Angeles, California | 29 | 2026-05-21 |
| Oakland, California | 17 | 2026-04-15 |
| Newark, New Jersey | 15 | 2026-05-18 |
| Savannah, Georgia | 9 | 2026-04-04 |
| Seattle, Washington | 4 | 2025-01-21 |
| Houston, Texas | 3 | 2025-07-07 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2025-02-22 |
| Miami, Florida | 1 | 2025-07-30 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 91 | 2026-05-21 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 8 | 2026-04-15 |
| Hong Kong Hong Kong | 7 | 2022-08-18 |
| Nansha China (Mainland) | 4 | 2026-04-30 |
| Shekou China (Mainland) | 4 | 2026-04-17 |
| Nan Ching China (Mainland) | 2 | 2020-12-22 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2026-04-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Feidi Technology Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | NO. 5 AND 6, BUILDING 11, CHANGHUAC REATIVE PARK,BAISHAN ROAD, ZHONGYIV ILLAGE, ZHONGCUN TOWN, PANYU | 2026-05-18 | 7 |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | NO. 5 AND 6, BUILDING 11, CHANGHUAC REATIVE PARK, BAISHAN ROAD, ZHONGYI VILLAGE, ZHONGCUN TOWN, PANYU DIS | 2026-02-09 | 4 |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | 2026-04-15 | 3 | |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | 2025-10-20 | 2 | |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | 2026-04-04 | 2 | |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | 2026-05-12 | 2 | |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | 2026-05-12 | 2 | |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | 2025-06-02 | 1 | |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | 2026-02-02 | 1 | |
| GUANGZHOU FEIDI TECHNOLOGY LTD | 2026-03-04 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Guangzhou Feidi Technology Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-02-17 | 1 |
Below are the top 1 email addresses on file for Guangzhou Feidi Technology Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-12 | 2 |