There are a total of 61 bills of lading on file for Guangzhou Fanxing Intelligent between December 6th, 2024 and May 22nd, 2026.
Of those 61 bills of lading, 4 were within the past 30 days and 13 were within the past 90 days.
| Total Records | 61 |
|---|---|
| Shipper Records | 61 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Dec 6th, 2024 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 4 |
| Records in Last 90 Days | 13 |
| Records in the Past Year | 41 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou Fanxing Intelligent, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou Fanxing Intelligent in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| Apr 2026 | 4 | 3 | |
| Mar 2026 | 6 | 2 | |
| Nov 2025 | 1 | 1 | |
| Dec 2024 | 1 | 1 | |
| Dec 2025 | 3 | 1 | |
| May 2025 | 1 | 1 | |
| Mar 2026 | 2 | 1 | |
| Dec 2024 | 1 | 1 | |
| Mar 2026 | 5 | 1 | |
| Jan 2026 | 1 | 1 | |
| Apr 2025 | 1 | 1 | |
| FRANCISCO BALVEDI | May 2026 | 13,121 | 1 |
| FAUSTO GONZALEZ | Jan 2025 | 28 | 1 |
| Feb 2026 | 1 | 1 | |
| Sep 2025 | 1 | 1 | |
| Jan 2026 | 3 | 1 | |
| Jan 2025 | 1 | 1 | |
| Oct 2025 | 1 | 1 | |
| Apr 2025 | 1 | 1 | |
| Dec 2025 | 6 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Fanxing Intelligent.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-24 | YMJAE300683946 | CHKMGZ26010054 | 066E | House Bill | CHKM | 9321263 | MOL COURAGE | 2026-04-23 | HOUSTON, TEXAS | HONG KONG HONG KONG | 102 PKG | 1,604 K | House to House | GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT PHOT | SRAVANTHI MANCHUKONDA | LED D DANCE FLOOR SPARK MACHINE | |
| 2026-04-23 | EGLV010600188564 | CHKMGZ26011086 | 003E | House Bill | CHKM | 9949754 | OOCL TULIP | 2026-04-22 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 129 PKG | 2,424 K | House to House | GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | LED D DANCE FLOOR ADVERTISING SCREEN LED SCREEN BEAM LIGHTS PKGS=PCS | ||
| 2026-04-15 | OOLU2322541151 | CHKMGZ26013362 | 083E | House Bill | CHKM | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-04-14 | LONG BEACH, CALIFORNIA | HONG KONG HONG KONG | 25 PKG | 2,125 K | House to House | GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | JUNAID PARACHA | LED DANCE FLOOR HS CODE | |
| 2026-04-09 | EGLV010600189544 | CHKMGZ26011218 | 1446E | House Bill | CHKM | 9935210 | EVER MACH | 2026-04-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 14 PKG | 1,156 K | House to House | GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | LED DIGITAL DANCE FLOOR LED SCREEN BEAM LIGHTS PKGS=CTNS+CASES | ||
| Run Date | 2026-05-08 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-04 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-06 |
| Trade Update Date | 2026-04-17 |
| Master BOL # | EGLV010600242879 |
|---|---|
| House BOL # | CHKMGZ26015658 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CHKM |
| Voyage # | 0018E |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER FUTURE |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | GUANGZHOU |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1729 K |
| Weight in KG | 1,729 KG |
| Quantity | 14 PKG |
| Volume | 5 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
EMCU1642846 |
| Commodity Description |
LED 3D DANCE FLOOR 94054290 |
| Shipper Name | GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT |
|---|---|
| Address Line 1 | PHOTOELECTRIC TECHNOLOGY CO., LTD |
| Address Line 2 | 1ST FLOOR, BUILDING 2, NO. 39 |
| Address Line 3 | JINGHU AVENUE, HUADU |
| Address Line 4 | GUANGZHOU 510805 CN |
| Consignee Name | ABEL DAVID FRIAS VARONA |
|---|---|
| Address Line 1 | POSTAL CODE 78237 4935 ELDRIDGE |
| Address Line 2 | AVE SAN ANTONIO TX |
| Address Line 3 | SAN ANTONIO TX 78237 US |
| Notify Party Name | ABEL DAVID FRIAS VARONA |
|---|---|
| Address Line 1 | POSTAL CODE 78237 4935 ELDRIDGE |
| Address Line 2 | AVE SAN ANTONIO TX |
| Address Line 3 | SAN ANTONIO TX 78237 US |
| Container Number | EMCU1642846 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCVAH4494 |
| Seal Number 1 | EMCVAH4494 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | LED 3D DANCE FLOOR 94054290 |
| Marks and Numbers 1 | ABEL |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 23 | 2026-05-18 |
| San Juan, Puerto Rico | 11 | 2026-04-01 |
| Long Beach, California | 7 | 2026-04-15 |
| Los Angeles, California | 6 | 2026-05-23 |
| Miami, Florida | 4 | 2026-03-11 |
| Houston, Texas | 2 | 2026-04-24 |
| Seattle, Washington | 2 | 2026-04-07 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2025-11-21 |
| Oakland, California | 2 | 2025-10-09 |
| New York, New York | 2 | 2024-12-18 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 25 | 2026-05-23 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 19 | 2026-03-11 |
| Hong Kong Hong Kong | 14 | 2026-04-24 |
| Caucedo Dominican Republic | 2 | 2026-03-12 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2025-11-15 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Fanxing Intelligent that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | PHOTOELECTRIC TECHNOLOGY 1ST FLOOR,BUILDING 2,NO. 39 JINGHU AVENUE, HUADU DISTRICT, CN | 2026-05-18 | 3 |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | PHOTOELECTRIC TECHNOLOGY ADDRESS:1ST FLOOR,BUILDING 2,NO.39 JINGHU AVENUE,HUADU DISTRICT, CN | 2026-05-23 | 3 |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | 2026-04-15 | 2 | |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | 2025-11-12 | 2 | |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | 2026-04-23 | 2 | |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | 2026-03-19 | 2 | |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | 2026-04-01 | 1 | |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | 2026-05-08 | 1 | |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | 2026-04-07 | 1 | |
| GUANGZHOU FANXING INTELLIGENT | 2026-02-10 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||