There are a total of 6,583 bills of lading on file for H&R Logistics between February 25th, 2018 and May 22nd, 2026.
Of those 6,583 bills of lading, 246 were within the past 30 days and 720 were within the past 90 days.
| Total Records | 6,583 |
|---|---|
| Shipper Records | 11 |
| Consignee Records | 816 |
| Notify Party Records | 6,390 |
| First Shipment on File | Feb 25th, 2018 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 246 |
| Records in Last 90 Days | 720 |
| Records in the Past Year | 2,604 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for H&R LOGISTICS.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with H&R Logistics, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with H&R Logistics in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| COMERCIALIZADORA SUJI DE MEXICO, S. | Mar 2026 | 5,122 | 1,833 |
| COOL TEXTILE S.A. DE C.V. | May 2026 | 398 | 325 |
| YIWU AOHANG IMPORT&EXPORT | May 2026 | 272 | 203 |
| SIJAND SERVICIOS SA DE CV | May 2026 | 245 | 194 |
| MAQUILADORA ADALI SA DE CV | May 2026 | 170 | 162 |
| ZAPATERIA OTATARA SA DE CV | May 2026 | 144 | 141 |
| YIWU HENGYUN IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 835 | 136 |
| GRUPO CONSTRUCTOR E INMOBILIARIO AK | Jun 2024 | 212 | 131 |
| XINLONG IMPORT & EXPORT | May 2026 | 389 | 126 |
| GRUPO CONSTRUCTOR Y COMERCIAL TAURU | Aug 2024 | 197 | 124 |
| GANZHOU WEILAI GARMENT CO.,LTD | Mar 2026 | 295 | 122 |
| GRAND TEAM (HK) TRADING LIMITED | May 2026 | 191 | 119 |
| FARGO TEXTIL S A DE C V | May 2026 | 150 | 116 |
| COMERCIALIZADORA CASTER S.A. DE C.V | Mar 2026 | 214 | 109 |
| DONGGUAN ZHENJIE TRADING COMPANY CO | Aug 2024 | 116 | 104 |
| YIWU VINO IMPORT AND EXPORT CO.,LTD | Feb 2025 | 133 | 88 |
| BE MEI TRADING COMPANY LIMITED | May 2026 | 192 | 85 |
| MIL COLORES & BISSUMIA | May 2026 | 115 | 79 |
| YIWU SHI LIANKAI IMPORT&EXPORT CO | May 2026 | 144 | 76 |
| MEXICO DISTRIBUIDOR WENZHOU IMPORT Y EXPORT S.A. DE C.V. | May 2026 | 74 | 73 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to H&R Logistics.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| H R CONSTRUCTION PARTS INC | Jan 2026 | 403 | 0 |
| H R INDUSTRIES | May 2026 | 280 | 85 |
| H REYNAUD FILS | May 2026 | 616 | 11 |
| H ROSSI ENTERPRISES INC | May 2026 | 2,153 | 74 |
| H S CORPORATION | May 2026 | 464 | 13 |
| H S EXPORTS | May 2026 | 274 | 6 |
| H. RUIZ HNOS. E.I.R.L. | Apr 2026 | 233 | 4 |
| H.R COTTON EXPORTS | May 2026 | 1,845 | 151 |
| H.R COTTON USA INC. | May 2026 | 1,676 | 138 |
| H.R. ARORA & SONS | May 2026 | 405 | 4 |
| H.R. INTERNATIONAL UNIT | May 2026 | 127 | 16 |
| H.R.INTERNATIONAL LIMITED | May 2026 | 335 | 14 |
| H.R.T.FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 295 | 10 |
| H.S. CHEMICAL CO.,LTD. | May 2026 | 224 | 10 |
| H.S.G. | May 2026 | 121 | 5 |
| H&R CHINA (FUSHUN) CO. LTD | Apr 2026 | 525 | 3 |
| H&R GROUP | May 2026 | 103 | 20 |
| H&R GROUP US, INC | May 2026 | 876 | 12 |
| H&R LOGISTICS 1931E. 27TH. ST. VERNON CA.90058 CO | May 2026 | 194 | 23 |
| H&S COLDSTORES | Aug 2022 | 598 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | WHLC032G503685 | KSHVJD26040054 | E006 | House Bill | KSHV | WAN HAI A19 | 2026-05-28 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | LUDA CHINA (MAINLAND) | 524 BAG | 19,480 K | RUIAN YUEXIANG IMPORT AND EXPORT TRADE | COMERCIALIZADORA COMOASI S. DE R.L. | H&R LOGISTICS | MEN'S SOCKS WOMEN'S SOCKS CHILDREN'S SOCKS | ||
| 2026-05-28 | COSU6452410980 | SHCGSHPHI2604313 | 058E | House Bill | SHCG | OOCL BERLIN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 346 PKG | 17,480 K | House to House | JIAXING OULIN IMPORT AND EXPORT | FARGO TEXTIL S A DE C V | H&R LOGISTICS | LADIES TOPS LADIES SUITS | |
| 2026-05-28 | OOLU2168733890 | NPSCSELNGB263894 | 058E | House Bill | NPSC | OOCL BERLIN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 254 PKG | 10,300 KG | House to House | YIWU AOHANG IMPORT&EXPORT | MARCKIMI IMPORTACION Y EXPORTACION | H&R LOGISTICS. | XXXXX TOYS | |
| 2026-05-28 | OOLU2168311900 | NPSCSELNGB263892 | 058E | House Bill | NPSC | OOCL BERLIN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 843 CTN | 20,770 KG | House to House | YIWU AOHANG IMPORT&EXPORT | MEXICO DISTRIBUIDOR WENZHOU IMPORT | H&R LOGISTICS. | BALLOONS AND PAPER LANTERNS | |
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-25 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | WHLC025G619470 |
|---|---|
| House BOL # | SXYHSZX26050028 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SXYH |
| Voyage # | E006 |
| IMO # | |
| Vessel Name | WAN HAI A19 |
| Vessel Country | GB |
| Place of Receipt | SHEKOU |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 14863 KG |
| Weight in KG | 14,863 KG |
| Quantity | 1458 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
BEAU4627980 |
| Commodity Description |
LED LIGHTING FIXTURES PHOTOSENSOR DRIVER LED TEST LAMP STAND PERFIL DE ALUMINIO (ALUMINUM PROFILES) COLORED BOX SAMPLE BOX |
| Shipper Name | SHENZHEN TIANDU MINGBANG TECHNOLOGY |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 2601D, PHASE 7 OF XINGHAI MING |
| Address Line 2 | CHENG, AT THE INTERSECTION OF SHENN |
| Address Line 3 | AN AVENUE AND QIANHAI ROAD,XINGHAI |
| Consignee Name | MIGUEL WU |
|---|---|
| Address Line 1 | AV. EJERCITO NACIONAL MEXICANO 245, |
| Address Line 2 | VERONICA ANZURES, MIGUEL HIDALGO, |
| Address Line 3 | 11320 CIUDAD DE MEXICO, CDMX |
| Notify Party Name | H&R LOGISTICS |
|---|---|
| Address Line 1 | 1931 E 27TH STREET VERNON, CA 90058 |
| Container Number | BEAU4627980 |
|---|---|
| Seal Number 1 | WHA2601898 |
| Seal Number 1 | WHA2601898 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | LED LIGHTING FIXTURES PHOTOSENSOR DRIVER LED TEST LAMP STAND PERFIL DE ALUMINIO (ALUMINUM PROFILES) COLORED BOX SAMPLE BOX |
| Marks and Numbers 1 | OPUS |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000014863 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 3,320 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 3,231 | 2026-05-23 |
| Houston, Texas | 15 | 2026-04-04 |
| Newark, New Jersey | 8 | 2026-05-13 |
| Oakland, California | 3 | 2024-04-30 |
| Savannah, Georgia | 2 | 2025-12-15 |
| Charleston, South Carolina | 1 | 2026-02-23 |
| New York, New York | 1 | 2026-01-16 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2024-05-28 |
| Miami, Florida | 1 | 2023-12-08 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 2,661 | 2026-05-23 |
| Yantian China (Mainland) | 1,732 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 787 | 2026-05-21 |
| Shekou China (Mainland) | 414 | 2026-05-15 |
| Xiamen China (Mainland) | 370 | 2026-05-23 |
| Pusan South Korea | 155 | 2026-05-13 |
| Qingdao China (Mainland) | 97 | 2026-05-16 |
| Nansha China (Mainland) | 67 | 2026-05-23 |
| Singapore Singapore | 47 | 2026-05-22 |
| Yangshan China (Mainland) | 40 | 2025-11-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for H&R Logistics that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| H&R LOGISTICS | 1931 E 27TH ST VERNON CA 90058 US | 2026-05-22 | 1,411 |
| H&R LOGISTICS | 1931 E. 27TH. ST.VERNON CA.90058 | 2026-05-23 | 838 |
| H&R LOGISTICS | 2026-05-07 | 555 | |
| H&R LOGISTICS | 2026-05-15 | 332 | |
| H&R LOGISTICS | 2026-05-20 | 249 | |
| H&R LOGISTICS | 2026-05-13 | 222 | |
| H&R LOGISTICS | 2026-03-09 | 151 | |
| H&R LOGISTICS | 2026-05-19 | 128 | |
| H&R LOGISTICS | 2026-05-18 | 127 | |
| H&R LOGISTICS | 2026-02-13 | 112 |
Below are the top 10 phone numbers on file for H&R Logistics.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 134 | |
| 2026-05-23 | 81 | |
| 2026-05-23 | 31 | |
| 2026-05-23 | 20 | |
| 2026-05-15 | 91 | |
| 2026-03-25 | 1 | |
| 2026-03-21 | 8 | |
| 2026-03-16 | 9 | |
| 2026-02-11 | 60 | |
| 2026-02-09 | 16 |
Below are the top 10 email addresses on file for H&R Logistics.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-21 | 122 | |
| 2026-03-25 | 1 | |
| 2026-03-21 | 88 | |
| 2026-03-18 | 13 | |
| 2026-03-18 | 1 | |
| 2026-03-18 | 1 | |
| 2026-03-16 | 2 | |
| 2026-02-24 | 12 | |
| 2026-02-24 | 5 | |
| 2026-02-20 | 8 |