There are a total of 650 bills of lading on file for Inline Tube, Inc between November 24th, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 650 bills of lading, 4 were within the past 30 days and 13 were within the past 90 days.
| Total Records | 650 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 650 |
| Notify Party Records | 5 |
| First Shipment on File | Nov 24th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 4 |
| Records in Last 90 Days | 13 |
| Records in the Past Year | 40 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for INLINE TUBE, INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Inline Tube, Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Inline Tube, Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| PAN TAIWAN ENTERPRISE CO., LTD. | May 2026 | 2,174 | 57 |
| QINGDAO KST TECHNOLOGY INC. | Mar 2026 | 387 | 19 |
| QINGDAO CARFLEX AUTO PARTS CO., LTD | May 2026 | 629 | 17 |
| CHL AUTO PARTS CO., LTD | May 2026 | 2,117 | 16 |
| YUNG CHI INDUSTRY CO., LTD | Apr 2026 | 614 | 11 |
| LAIZHOU HUALU AUTO FITTINGS CO.,LTD | Jan 2026 | 250 | 11 |
| DALIAN X.G. INTERNATIONAL TRADE CO. | Mar 2026 | 196 | 11 |
| Jan 2026 | 9 | 9 | |
| DARSON INDUSTRIES (PVT) LTD | May 2026 | 802 | 9 |
| YUHUAN SHUANGLIANG AUTOMOBILE PARTS | Nov 2025 | 17 | 7 |
| EUKING INTERNATIONAL CO., LIMITED | Feb 2026 | 20 | 7 |
| WENZHOU DONGQI AUTO PARTS MANUFACTU | May 2026 | 869 | 6 |
| ANHUI JIANGHONG BRAKE CO.,LTD | May 2026 | 154 | 6 |
| LONGKOU FUYANG MECHANIC PARTS CO.,LTD | May 2026 | 244 | 5 |
| WENLINGSHI AODA MACHINERY CO.,LTD | Jun 2024 | 35 | 4 |
| T R IMPEX | May 2026 | 65 | 4 |
| ANLUX INDUSTRIAL CO., LTD. | Jan 2026 | 20 | 4 |
| ANHUI WEIWEI RUBBER PARTS GROUP CO. | Jan 2026 | 81 | 4 |
| WENLING AOYIDA IMPORT AND EXPORT C | Feb 2026 | 27 | 3 |
| SHANXI TOP INDUSTRIES CO., LTD. | Jul 2023 | 12 | 3 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Inline Tube, Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| INLAND STAR DISTRIBUTION CENTERS | Apr 2026 | 467 | 1 |
| INLAND TARP & LINER, LLC | May 2026 | 851 | 4 |
| INLAND TARP AND COVER INC | May 2026 | 225 | 8 |
| INLAND TRADING PTY LTD | Jul 2025 | 376 | 0 |
| INLAND TRANSPORT SERVICES INC | May 2026 | 237 | 4 |
| INLIGHT INTERNATIONAL INC | May 2026 | 271 | 4 |
| INLINE DISTRIBUTING COMPANY | Jul 2025 | 203 | 0 |
| INLINE FREIGHT SYSTEM INC | May 2026 | 3,791 | 56 |
| INLINE HYDRAULIK GMBH | Mar 2026 | 112 | 2 |
| INLINE INDUSTRIES INC | May 2026 | 639 | 4 |
| INLITEN LLC | Aug 2025 | 423 | 0 |
| INLOOK GLASS CRAFT CO.,LTD | Jun 2025 | 354 | 0 |
| INLT FOR CENTURY CUSTOMS BROKERAGE LLC | Nov 2023 | 62 | 0 |
| INLT LLC | May 2026 | 321,012 | 26,998 |
| INMALL ENTERPRISES CO., LTD. | Dec 2022 | 1,438 | 0 |
| INMAN MILLS | May 2026 | 223 | 8 |
| INMARK INC. | May 2026 | 422 | 2 |
| INMAX INDUSTRIES SDN BHD | Nov 2025 | 961 | 0 |
| INMAX SDN BHD | Mar 2022 | 1,463 | 0 |
| INMED GLOVES FACTORY | May 2026 | 378 | 19 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-02 | COSU6448723130 | EXDO62Y0285740 | 112E | House Bill | EXDO | 9345415 | COSCO EUROPE | 2026-05-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 5 PKG | 5,550 KG | House to House | LONGKOU FUYANG MECHANIC PARTS | INLINE TUBE, INC | BRAKE ROTORS HTS: | |
| 2026-04-21 | HDMUTAOM88768100 | EXDO62Y0285184 | 0012E | House Bill | EXDO | 9955246 | HMM RUBY | 2026-04-15 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 1 PKG | 463 KG | Pier to Pier | QINGDAO CARFLEX AUTO PARTS | INLINE TUBE, INC | BRAKE HOSE ASSEMBLY/BRAKE HOSE FITTING HTS: | |
| 2026-04-14 | ONEYTPEG18624500 | EXDO6810981686 | 100E | House Bill | EXDO | 9337470 | YM UTILITY | 2026-04-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHILONG CHINA (TAIWAN) | 121 CTN | 2,668 KG | Container Yard | PAN TAIWAN ENTERPRISE | INLINE TUBE, INC | CONTROL CABLE HTS: | |
| 2026-04-14 | HDMUKHHM22384800 | EXDO6810982176 | 0602E | House Bill | EXDO | 9438523 | YM MANDATE | 2026-04-13 | TACOMA, WASHINGTON | KAOHSIUNG CHINA (TAIWAN) | 105 CTN | 1,054 KG | Pier to Pier | CHL AUTO PARTS | INLINE TUBE, INC | INNER TIE ROD HTS: | |
| Run Date | 2026-05-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-09 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-09 |
| Trade Update Date | 2026-04-10 |
| Master BOL # | HLCUBO12603BTVK4 |
|---|---|
| House BOL # | EXDO6621206013 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | EXDO |
| Voyage # | 06114 |
| IMO # | 9337456 |
| Vessel Name | NILEDUTCH LION |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | MUNDRA |
| Foreign Port of Lading | MUNDRA INDIA (53306) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 472 KG |
| Weight in KG | 472 KG |
| Quantity | 1 PKG |
| Volume | 1 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TRHU6419734 |
| Commodity Description |
BUSHING PART HTS: 870899 |
| Shipper Name | T.R. IMPEX |
|---|---|
| Address Line 1 | WH 102, PHASE 1 |
| Address Line 2 | MAYAPURI INDUSTRIAL AREA |
| Address Line 3 | NEW DELHI, DELHI 110058 DL IN |
| Consignee Name | INLINE TUBE, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 15066 TECHNOLOGY DR |
| Address Line 2 | SHELBY TOWNSHIP MI 48315 US |
| Container Number | TRHU6419734 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK2736777 |
| Seal Number 1 | HLK2736777 |
| Equipment Description Code | HV |
| Equipment Description | High Cube Van |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4400 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | BUSHING PART HTS: 870899 |
| Marks and Numbers 1 | 001 TO 021 21BOXES IN 01 01PALLAT |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Tacoma, Washington | 273 | 2026-05-13 |
| Long Beach, California | 190 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 141 | 2026-04-21 |
| Newark, New Jersey | 22 | 2026-05-11 |
| Seattle, Washington | 16 | 2024-08-22 |
| New York, New York | 8 | 2024-12-18 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Kaohsiung China (Taiwan) | 202 | 2026-05-13 |
| Qingdao China (Mainland) | 152 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 119 | 2026-01-10 |
| Pusan South Korea | 81 | 2026-02-28 |
| Shanghai China (Mainland) | 48 | 2026-03-17 |
| Shilong China (Taiwan) | 13 | 2026-04-14 |
| Port Muhammad Bin Qasim Pakistan | 12 | 2025-04-03 |
| Mundra India | 11 | 2026-05-11 |
| Xingang China (Mainland) | 3 | 2025-04-24 |
| Karachi Pakistan | 3 | 2025-01-25 |
Below are the top 8 company names and addresses for Inline Tube, Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| INLINE TUBE, INC | 15066 TECHNOLOGY DR SHELBY TOWNSHIP MI 48315 US | 2026-05-23 | 149 |
| INLINE TUBE, INC | 15066 TECHNOLOGY DR SHELBY TWP MI 48315 US | 2023-03-02 | 452 |
| INLINE TUBE, INC | 2018-10-30 | 42 | |
| INLINE TUBE, INC | 2022-07-23 | 3 | |
| INLINE TUBE COMPANY | 2012-12-07 | 2 | |
| INLINE TUBE INC | 2026-03-17 | 1 | |
| INLINE TUBE INC. | 2022-05-06 | 1 | |
| INLINE TUBE,INC | 2015-01-10 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Inline Tube, Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2012-12-07 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||