There are a total of 295 bills of lading on file for Inmedias Res Ou between June 19th, 2017 and May 20th, 2026.
Of those 295 bills of lading, 19 were within the past 30 days and 48 were within the past 90 days.
| Total Records | 295 |
|---|---|
| Shipper Records | 295 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 19th, 2017 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 19 |
| Records in Last 90 Days | 48 |
| Records in the Past Year | 148 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for INMEDIAS RES OU.
Below is a Sankey Diagram of the top 5 companies associated with Inmedias Res Ou, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 5 companies associated with Inmedias Res Ou in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| BATHING BRANDS | May 2026 | 584 | 250 |
| ACCURATE INDUSTRIES | May 2026 | 93 | 14 |
| RED ROCK OUTDOORS CO. | May 2026 | 500 | 12 |
| ALLWOOD INDUSTRIALS LLC | May 2026 | 579 | 1 |
| ALL WOOD CABINETRY | May 2026 | 500 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Inmedias Res Ou.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| INLITEN LLC | Aug 2025 | 423 | 0 |
| INLOOK GLASS CRAFT CO.,LTD | Jun 2025 | 354 | 0 |
| INLT FOR CENTURY CUSTOMS BROKERAGE LLC | Nov 2023 | 62 | 0 |
| INLT LLC | May 2026 | 321,012 | 26,998 |
| INMALL ENTERPRISES CO., LTD. | Dec 2022 | 1,438 | 0 |
| INMAN MILLS | May 2026 | 223 | 8 |
| INMARK INC. | May 2026 | 422 | 2 |
| INMAX INDUSTRIES SDN BHD | Nov 2025 | 961 | 0 |
| INMAX SDN BHD | Mar 2022 | 1,463 | 0 |
| INMED GLOVES FACTORY | May 2026 | 378 | 19 |
| INMOBILIARIA DON ANTONIO SA | Jan 2026 | 105 | 0 |
| INMOBILIARIA E INVERSIONES DOS MIL | May 2026 | 843 | 33 |
| INMOBILIARIA GUANGALA S.A. | Apr 2026 | 970 | 7 |
| INMOBILIARIA JOMATEX | Sep 2023 | 136 | 0 |
| INMOBILIARIA NUEVA VERAGUA S.A. | Nov 2024 | 4,678 | 0 |
| INMOLISA SPA | Apr 2026 | 312 | 6 |
| INMOTION TECHNOLOGIES CO., LTD | May 2026 | 194 | 14 |
| INMUSIC BRANDS | Jan 2025 | 7,939 | 0 |
| INMUSIC CANADA, ULC | Nov 2024 | 101 | 0 |
| INN BEAUTY LAB INC | May 2026 | 256 | 3 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | MEDUGX055353 | FLXT00003858035A | NO619 | House Bill | FLXT | 9243409 | MSC BRIDGEPORT | 2026-05-28 | NORFOLK, VIRGINIA | TALLINN ESTONIA | 27 PKG | 3,028 KG | House to House | INMEDIAS RES OU | BATHING BRANDS | BATHING BRANDS | HOT TUBS, COLD TUBS |
| 2026-05-29 | MEDUGX054471 | FLXT00003845639A | NO619 | House Bill | FLXT | 9243409 | MSC BRIDGEPORT | 2026-05-28 | NORFOLK, VIRGINIA | TALLINN ESTONIA | 20 PKG | 18,000 KG | House to House | INMEDIAS RES OU | BATHING BRANDS | BATHING BRANDS | XXXXXX |
| 2026-05-29 | MEDUGX053531 | FLXT00003786139A | NO619 | House Bill | FLXT | 9243409 | MSC BRIDGEPORT | 2026-05-28 | NORFOLK, VIRGINIA | TALLINN ESTONIA | 36 PKG | 14,400 KG | House to House | INMEDIAS RES OU | BATHING BRANDS | BATHING BRANDS | XXXXXX |
| 2026-05-29 | MEDUGX053309 | FLXT00003739675A | NO619 | House Bill | FLXT | 9243409 | MSC BRIDGEPORT | 2026-05-28 | NORFOLK, VIRGINIA | TALLINN ESTONIA | 20 PKG | 16,800 KG | House to House | INMEDIAS RES OU | BATHING BRANDS | BATHING BRANDS | XXXXXX |
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-26 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-05-06 |
| Master BOL # | MEDUGX056104 |
|---|---|
| House BOL # | FLXT00003865929A |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | FLXT |
| Voyage # | NO619 |
| IMO # | 9243409 |
| Vessel Name | MSC BRIDGEPORT |
| Vessel Country | PT |
| Place of Receipt | TALLINN, ESTONIA |
| Foreign Port of Lading | TALLINN ESTONIA (44701) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 14400 KG |
| Weight in KG | 14,400 KG |
| Quantity | 36 PKG |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MSNU5879593 |
| Commodity Description |
XXXXXX |
| Shipper Name | INMEDIAS RES OU |
|---|---|
| Address Line 1 | ENERGIA 10, POLVA, ESTONIA |
| Address Line 2 | 63308 |
| Consignee Name | BATHING BRANDS |
|---|---|
| Address Line 1 | 511 GLENN AVE, WHEELING, IL, UNITED |
| Address Line 2 | STATES, 60090-6015 |
| Notify Party Name | BATHING BRANDS |
|---|---|
| Address Line 1 | 511 GLENN AVE, WHEELING, IL, UNITED |
| Address Line 2 | STATES, 60090-6015 |
| Container Number | MSNU5879593 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 2700433 |
| Seal Number 1 | 2700433 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | XXXXXX |
| Marks and Numbers 1 | MSNU5879593, SEAL: 2700433 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Norfolk, Virginia | 183 | 2026-05-22 |
| Newark, New Jersey | 103 | 2026-05-09 |
| Seattle, Washington | 6 | 2022-12-30 |
| New York, New York | 2 | 2021-04-29 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2025-03-29 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Tallinn Estonia | 206 | 2026-05-19 |
| Bremerhaven Germany | 35 | 2026-05-22 |
| Rotterdam Netherlands | 24 | 2023-10-16 |
| Stade Germany | 9 | 2025-01-11 |
| Klaipeda Lithuania | 7 | 2023-10-17 |
| Pusan South Korea | 5 | 2022-11-11 |
| Anvers Belgium | 4 | 2026-05-19 |
| Le Havre France | 3 | 2026-05-19 |
| Wilhelmshaven Germany | 1 | 2025-09-17 |
| Yangshan China (Mainland) | 1 | 2022-12-30 |
Below are the top 10 company names and addresses for Inmedias Res Ou that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| INMEDIAS RES OU | REBASE TEE 1, HIMMASTE, POLVA MAAKOND, 63228, ESTONIA | 2025-12-24 | 39 |
| INMEDIAS RES OU | ENERGIA 10 POLVA POLVA MAAKOND ESTONIA 63308 | 2026-05-19 | 36 |
| INMEDIAS RES OU | 2026-05-19 | 33 | |
| INMEDIAS RES OU | 2025-06-18 | 18 | |
| INMEDIAS RES OU | 2025-12-16 | 9 | |
| INMEDIAS RES OU | 2026-05-22 | 7 | |
| INMEDIAS RES OU | 2025-12-24 | 6 | |
| INMEDIAS RES OU | 2026-03-28 | 6 | |
| INMEDIAS RES OU | 2025-11-24 | 5 | |
| INMEDIAS RES OU | 2026-05-19 | 3 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||