There are a total of 256 bills of lading on file for Inn Beauty Lab Inc between October 16th, 2019 and May 21st, 2026.
Of those 256 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 3 were within the past 90 days.
| Total Records | 256 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 256 |
| Notify Party Records | 156 |
| First Shipment on File | Oct 16th, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 3 |
| Records in the Past Year | 39 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for INN BEAUTY LAB INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 7 companies associated with Inn Beauty Lab Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 7 companies associated with Inn Beauty Lab Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TOPFEELPACK CO., LTD | May 2026 | 275 | 97 |
| C.T.K. CO., LTD. | May 2026 | 2,065 | 59 |
| SHENZHEN UNIQUE PACK CO.,LTD. | May 2026 | 306 | 43 |
| TAI ZHOU HENG HAN IMP AND EXP CO. | May 2026 | 436 | 1 |
| SHAOXING SHANGYU HANMEI TRADING COM | Jan 2022 | 83 | 1 |
| SHAOXING JINSHENG PLASTIC CO.,LTD | May 2026 | 500 | 1 |
| BALANCE | May 2026 | 1,353 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Inn Beauty Lab Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| INMEDIAS RES OU | May 2026 | 295 | 48 |
| INMOBILIARIA DON ANTONIO SA | Jan 2026 | 105 | 0 |
| INMOBILIARIA E INVERSIONES DOS MIL | May 2026 | 843 | 33 |
| INMOBILIARIA GUANGALA S.A. | Apr 2026 | 970 | 7 |
| INMOBILIARIA JOMATEX | Sep 2023 | 136 | 0 |
| INMOBILIARIA NUEVA VERAGUA S.A. | Nov 2024 | 4,678 | 0 |
| INMOLISA SPA | Apr 2026 | 312 | 6 |
| INMOTION TECHNOLOGIES CO., LTD | May 2026 | 194 | 14 |
| INMUSIC BRANDS | Jan 2025 | 7,939 | 0 |
| INMUSIC CANADA, ULC | Nov 2024 | 101 | 0 |
| INN FOODS INC. | May 2026 | 1,301 | 14 |
| INNATELY ITALY LLC | Feb 2026 | 143 | 2 |
| INNER CIRCLE DISTRIBUTION | May 2026 | 174 | 6 |
| INNER HOME EXPRESSION INC | May 2026 | 84 | 32 |
| INNER LIGHT IMPORTS | May 2026 | 394 | 52 |
| INNER MONGOLIA 3F WANHAO FLUOROCHEM | May 2026 | 206 | 6 |
| INNER MONGOLIA AODONG TRADING CO. | Apr 2026 | 87 | 2 |
| INNER MONGOLIA BAOSUI PHARMACEUTICA | Apr 2026 | 74 | 3 |
| INNER MONGOLIA BAOTOU STEEL RARE EA | May 2026 | 211 | 12 |
| INNER MONGOLIA CHENGXIN YONGAN CHEM | May 2026 | 359 | 25 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-02-14 | HDMUSELM86406800 | SHPT23611278 | 0051E | House Bill | SHPT | 9725146 | HYUNDAI SATURN | 2026-02-12 | NEW YORK, NEW YORK | PUSAN SOUTH KOREA | 142 CTN | 998 KG | Pier to Pier | CTK | INN BEAUTY LAB INC | INN BEAUTY LAB INC | INN BEAUTY GLAZE COOKIE WIP INN BEAUTY GLAZE CINNAMON BUN WIP LIP OIL HS CODE |
| 2026-02-02 | EGLV143556653077 | SHPT83474818 | 1244E | House Bill | SHPT | 9850850 | EVER FAVOR | 2026-02-01 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 13 CTN | 90 KG | House to House | TOPFEELPACK | INN BEAUTY LAB INC | INN BEAUTY LAB INC | PLASTIC CAP |
| 2026-01-05 | CMDUCHN2860567 | SDMRSHSE25110256 | 0XR9L | House Bill | SDMR | 9951563 | CMA CGM PASSION | 2026-01-03 | MIAMI, FLORIDA | PUSAN SOUTH KOREA | 743 CTN | 8,087 K | Pier to Pier | TOPFEELPACK | INN BEAUTY LAB INC | INN BEAUTY LAB INC | PLASTIC BOTTLE GLASS BOTTLE |
| 2025-12-23 | ZIMUNGB20772763 | SDMRNBSE25100199 | 543E | House Bill | SDMR | 9222285 | MSC SUAPE VII | 2025-12-21 | PORT EVERGLADES, FLORIDA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,441 CTN | 18,919 K | Container Yard | TOPFEELPACK | INN BEAUTY LAB, INC | INN BEAUTY LAB, INC | PLASTIC BOTTLE PLASTIC PUMP GLASS BOTTLE |
| Run Date | 2026-05-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-14 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-17 |
| Trade Update Date | 2026-04-13 |
| Master BOL # | EGLV142650220415 |
|---|---|
| House BOL # | GPBBJLTSH2604180 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | GPBB |
| Voyage # | 002E |
| IMO # | 9949807 |
| Vessel Name | OOCL LAVENDER |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 3899 KG |
| Weight in KG | 3,899 KG |
| Quantity | 319 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TGBU5824256 |
| Commodity Description |
GLASS BOTTLE PLASTIC BOTTLE PLASTIC PUMP |
| Shipper Name | TOPFEELPACK CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 5TH FLOOR,BUILDING B2,YIN TIAN INDU |
| Address Line 2 | STRIAL PARK,XI,SHENZHEN,CN |
| Consignee Name | INN BEAUTY LAB INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 9651 CHIANTI CLASSICO TERRACE BOCA |
| Address Line 2 | RATON,FL, 33496,US |
| Container Number | TGBU5824256 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCPUB2174 |
| Seal Number 1 | EMCPUB2174 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | GLASS BOTTLE PLASTIC BOTTLE PLASTIC PUMP |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 108 | 2026-05-22 |
| Miami, Florida | 73 | 2026-01-05 |
| Long Beach, California | 48 | 2023-12-25 |
| Los Angeles, California | 22 | 2024-12-31 |
| New York, New York | 3 | 2026-02-14 |
| Port Everglades, Florida | 2 | 2025-12-23 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Pusan South Korea | 111 | 2026-02-14 |
| Yantian China (Mainland) | 81 | 2025-12-18 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 28 | 2026-05-22 |
| Shanghai China (Mainland) | 20 | 2026-05-18 |
| Ningbo China (Mainland) | 8 | 2026-02-02 |
| Shekou China (Mainland) | 7 | 2025-07-29 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2025-02-27 |
Below are the top 10 company names and addresses for Inn Beauty Lab Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| INN BEAUTY LAB INC | 9651 CHIANTI CLASSICO TERRACE BOCA RATON FL 33496 US | 2026-05-22 | 72 |
| INN BEAUTY LAB INC | 9651 CHIANTI CLASSICO TERRACE. BOCA RATON,33496 USA | 2025-06-27 | 31 |
| INN BEAUTY LAB INC | 2025-07-04 | 2 | |
| INN BEAUTY LAB INC | 2026-01-05 | 1 | |
| INN BEAUTY LAB INC | 2025-07-29 | 1 | |
| INN BEAUTY LAB INC | 2025-12-18 | 1 | |
| INN BEAUTY LAB INC | 2023-01-12 | 30 | |
| INN BEAUTY LAB INC | 2025-04-29 | 21 | |
| INN BEAUTY LAB, INC | 2025-03-25 | 11 | |
| INN BEAUTY LAB INC | 2025-01-27 | 9 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||