There are a total of 1,301 bills of lading on file for Inn Foods Inc. between November 2nd, 2012 and May 6th, 2026.
Of those 1,301 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 14 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,301 |
|---|---|
| Shipper Records | 121 |
| Consignee Records | 1,180 |
| Notify Party Records | 88 |
| First Shipment on File | Nov 2nd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 6th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 14 |
| Records in the Past Year | 72 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for INN FOODS INC..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Inn Foods Inc., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Inn Foods Inc. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SENIKMA HOLDINGS (PVT) LTD | Mar 2026 | 277 | 73 |
| SAM'S SHANGHAI INVESTMENT COMPANY | Jan 2026 | 41 | 27 |
| COSTCO WHOLESALE AUSTRALIA PTY LTD | Apr 2026 | 230 | 22 |
| COSTCO WHOLESALE KOREA LTD | May 2026 | 1,485 | 15 |
| KAIZE GROUP LIMITED. | May 2026 | 371 | 14 |
| SERVICIOS PROCESADORA PERU SAC | Dec 2024 | 1,325 | 10 |
| RADER FARMS CONTACT CO BELLINGHAM C | Jul 2023 | 46 | 10 |
| DAEWON INDUSTRIAL CO., LTD. | May 2026 | 6,275 | 10 |
| MACHU PICCHU FOODS S.A.C. | Oct 2025 | 1,235 | 9 |
| EMART INC. | May 2026 | 566 | 7 |
| MACHU | May 2026 | 302 | 6 |
| SHANDONG WONDERLAND ORGANIC FOOD CO.,LTD | May 2026 | 278 | 5 |
| COSTCO WHOLESALE JAPAN LTD. | Apr 2026 | 1,354 | 5 |
| Mar 2025 | 4 | 3 | |
| INKA CROPS SA | May 2026 | 3,340 | 3 |
| GELAGRI IBERICA SL | May 2026 | 663 | 3 |
| VLM FOODS USA LTD | May 2026 | 55,393 | 2 |
| QINGDAO BAOLINGBAO IMPORT & EXPORT | Nov 2024 | 507 | 2 |
| PETER PAUL PHILIPPINE CORPORATION | May 2026 | 10,648 | 2 |
| HEILONGJIANG SAIMEI ORGANIC FOOD CO | Jan 2022 | 435 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Inn Foods Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| INMOBILIARIA DON ANTONIO SA | Jan 2026 | 105 | 0 |
| INMOBILIARIA E INVERSIONES DOS MIL | May 2026 | 843 | 33 |
| INMOBILIARIA GUANGALA S.A. | Apr 2026 | 970 | 7 |
| INMOBILIARIA JOMATEX | Sep 2023 | 136 | 0 |
| INMOBILIARIA NUEVA VERAGUA S.A. | Nov 2024 | 4,678 | 0 |
| INMOLISA SPA | Apr 2026 | 312 | 6 |
| INMOTION TECHNOLOGIES CO., LTD | May 2026 | 194 | 14 |
| INMUSIC BRANDS | Jan 2025 | 7,939 | 0 |
| INMUSIC CANADA, ULC | Nov 2024 | 101 | 0 |
| INN BEAUTY LAB INC | May 2026 | 256 | 3 |
| INNATELY ITALY LLC | Feb 2026 | 143 | 2 |
| INNER CIRCLE DISTRIBUTION | May 2026 | 174 | 6 |
| INNER HOME EXPRESSION INC | May 2026 | 84 | 32 |
| INNER LIGHT IMPORTS | May 2026 | 394 | 52 |
| INNER MONGOLIA 3F WANHAO FLUOROCHEM | May 2026 | 206 | 6 |
| INNER MONGOLIA AODONG TRADING CO. | Apr 2026 | 87 | 2 |
| INNER MONGOLIA BAOSUI PHARMACEUTICA | Apr 2026 | 74 | 3 |
| INNER MONGOLIA BAOTOU STEEL RARE EA | May 2026 | 211 | 12 |
| INNER MONGOLIA CHENGXIN YONGAN CHEM | May 2026 | 359 | 25 |
| INNER MONGOLIA CROWN STAR FOOD INDU | May 2026 | 412 | 23 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-22 | ANLCUSC0144171 | CCLLVANS26007692 | 0Y1LP | House FROB | CCLL | 9943102 | MAERSK YOSEMITE | 2026-04-21 | OAKLAND, CALIFORNIA | VANCOUVER, BC CANADA | 40 PAL | 7,373 KG | Pier to Pier | INNO FOODS INC | COSTCO WHOLESALE AUSTRALIA PTY LTD | COCONUT KETO CLUSTERS W/PUMPKIN, SUNFLOWER &H EMP SEEDS G ORG AUSLOADED IN TEMP CONTROL CONTAINER SET TO + DEGREES CHS CODE: . C... | |
| 2026-04-16 | MEDURU448243 | 610A | Simple BOL FROB | MEDU | 9954747 | MSC ELISABETTA | 2026-04-15 | LONG BEACH, CALIFORNIA | ALL OTHER PANAMA WEST COAST REGION PORTS | 1,120 BOX | 19,192 K | House to House | MACHU | INNO FOODS | TOTAL EXPRESS VANCOUVER | ORGANIC CHOCOLATE - ORGANIC CHOCOLATE KIBBLES % CACAO / NOP+EU+KOSHER / BOX X KG LOT N P: , BOXES PO EU+NOP+KOSH ER PARVE CERTIF... | |
| 2026-04-03 | MEDURU428351 | 608A | Simple BOL FROB | MEDU | 9978937 | MSC FLORA | 2026-04-01 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | ALL OTHER PANAMA WEST COAST REGION PORTS | 1,120 BOX | 19,192 K | House to House | MACHU | INNO FOODS | TOTAL EXPRESS VANCOUVER | ORGANIC CHOCOLATE KIBBLES - , BOX OF ORGA NIC CHOCOLATE KIBBLES % CACAO / NOP+EU+KOS HER / BOX X KG LOT N P: , BOX P O EU+NOP+KO... | |
| 2026-03-19 | COSU6443329700 | 0TNHT | Simple BOL FROB | COSU | 9975234 | CMA CGM POINTE DU PITON | 2026-03-08 | SEATTLE, WASHINGTON | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 1,869 BAG | 21,867 KG | House to House | SENIKMA HOLDINGS PRIVATE LIMITED | INNO FOODS INCORPORATED | HECNY TRANSPORTATION CANADA LIMITED | TEA | |
| Run Date | 2026-05-07 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-06 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-06 |
| Trade Update Date | 2026-05-06 |
| Master BOL # | ONEYRICGG6702600 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Simple BOL FROB |
| Carrier Code | ONEY |
| Voyage # | 184E |
| IMO # | 9424924 |
| Vessel Name | ONE MATRIX |
| Vessel Country | JP |
| Place of Receipt | LANGLEY, BC |
| Foreign Port of Lading | VANCOUVER, BC CANADA (12493) |
| Port of Unlading | TACOMA, WASHINGTON (3002) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 6829 KG |
| Weight in KG | 6,829 KG |
| Quantity | 1 PCS |
| Volume | 40 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
SEGU9849657 |
| Commodity Description |
"SHIPPER_DESCRIPTION" (COCONUT CLUSTER) - "HS CD_DESCRIPTION" (BREAD, PASTRY, CAKES & SIMIL AR BAKED PRODUCTS) PLEASE NOTE - QUANTITY AND DESCRIPTION OF THE CARGO ARE BASED ON THE SHIPPER'S LOAD AND CO UNT. OCEAN CARRIER HAS NO KNOWLEDGE, INFORMAT ION, OR REASON TO BELIEVE OR SUSPECT THAT TH |
| Shipper Name | INNO FOODS INC |
|---|---|
| Address Line 1 | INNO FOODS INC |
| Address Line 2 | 5910 274 ST LANGLEY , BC V4W LANGLE |
| Address Line 3 | Y TWP BC V4W 1S5 CA |
| Consignee Name | COSTCO WHOLESALE KOREA LTD |
|---|---|
| Address Line 2 | 40, ILJIK-RO GYEONGGI-DO GWANGMYEON |
| Address Line 3 | G (KWANGMYEONG) 14347 KR |
| Notify Party Name | SEBANG EXPRESS CO., LTD. |
|---|---|
| Address Line 2 | 11TH FLOOR, SAMPOONG SEOUL 04548 K |
| Address Line 3 | R |
| Container Number | SEGU9849657 |
|---|---|
| Seal Number 1 | UL-8373125 |
| Seal Number 1 | UL-8373125 |
| Equipment Description Code | 41 |
| Equipment Description | Refrigerated and/or heated with removable equipment appliance located INTERNALLY - containers shall have insulation "K" values of Kmax < 0.4 W/(m2.oC). |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 7in (00000907) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 4FR0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to Pier |
| Cargo Description 1 | "SHIPPER_DESCRIPTION" (COCONUT CLUSTER) - "HS CD_DESCRIPTION" (BREAD, PASTRY, CAKES & SIMIL AR BAKED PRODUCTS) PLEASE NOTE - QUANTITY AND DESCRIPTION OF THE CARGO ARE BASED ON THE SHIPPER'S LOAD AND CO UNT. OCEAN CARRIER HAS NO KNOWLEDGE, INFORMAT ION, OR REASON TO BELIEVE OR SUSPECT THAT TH |
| Additional Cargo 1 | E INFORMATION FURNISHED BY THE SHIPPER IS INC OMPLETE, INACCURATE, OR FALSE |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 190590 | 00136580 | 0000006829 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Houston, Texas | 233 | 2020-12-21 |
| Seattle, Washington | 221 | 2026-03-19 |
| Oakland, California | 165 | 2026-04-22 |
| Norfolk, Virginia | 155 | 2023-03-13 |
| Tacoma, Washington | 147 | 2026-05-07 |
| Los Angeles, California | 136 | 2026-04-03 |
| Savannah, Georgia | 81 | 2016-04-21 |
| Long Beach, California | 56 | 2026-05-08 |
| Newark, New Jersey | 45 | 2024-11-07 |
| San Diego, California | 21 | 2019-02-13 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Anvers Belgium | 295 | 2021-05-24 |
| Puerto Quetzal Guatemala | 123 | 2021-03-30 |
| Shanghai China (Mainland) | 112 | 2024-08-31 |
| Vancouver, BC Canada | 110 | 2026-05-07 |
| Manzanillo Mexico | 82 | 2023-07-04 |
| Sines Portugal | 73 | 2025-05-10 |
| Cartagena Colombia | 50 | 2019-03-22 |
| All Other Panama West Coast Region Ports | 48 | 2026-05-08 |
| Qingdao China (Mainland) | 37 | 2025-09-23 |
| Balboa Panama | 37 | 2016-08-04 |
Below are the top 10 company names and addresses for Inn Foods Inc. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| INN FOODS INC. | 310 WALKER STREET WATSONVILLE CA UNITED STATES 7242026 7285708 | 2019-01-07 | 257 |
| INN FOODS INC | 310 WALKER STREET WATSONVILLE CA 95076 UNITED STATES | 2020-04-16 | 108 |
| INN FOODS, INC | 2021-05-19 | 93 | |
| INN FOODS INC | 2015-09-09 | 67 | |
| INN FOODS, INC | 2021-04-27 | 67 | |
| INNO FOODS | 2025-03-14 | 39 | |
| INNO FOODS INCORPORATED | 2026-03-19 | 38 | |
| INN FOODS, INC. | 2017-02-01 | 36 | |
| INN FOODS INC. | 2019-03-22 | 30 | |
| INN FOODS, INC. | 2017-06-13 | 26 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Inn Foods Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-22 | 7 | |
| 2024-01-01 | 6 | |
| 2023-10-30 | 1 | |
| 2023-04-17 | 1 | |
| 2022-12-19 | 3 | |
| 2022-09-02 | 20 | |
| 2022-02-19 | 3 | |
| 2021-05-24 | 137 | |
| 2021-05-19 | 3 | |
| 2019-08-06 | 1 |
Below are the top 3 email addresses on file for Inn Foods Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2021-05-19 | 70 | |
| 2018-08-13 | 1 | |
| 2014-06-25 | 1 |