There are a total of 63 bills of lading on file for Kunjek VIET Nam Cage NO1 Joint STOC between December 1st, 2024 and May 21st, 2026.
Of those 63 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 4 were within the past 90 days.
| Total Records | 63 |
|---|---|
| Shipper Records | 72 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Dec 1st, 2024 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 4 |
| Records in the Past Year | 50 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC.
Below is a Sankey Diagram of the top 2 companies associated with Kunjek VIET Nam Cage NO1 Joint STOC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 2 companies associated with Kunjek VIET Nam Cage NO1 Joint STOC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | May 2026 | 74,237 | 53 |
| TRACTOR SUPPLY COMPANY | May 2026 | 30,762 | 10 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Kunjek VIET Nam Cage NO1 Joint STOC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| KUNDANA TECHNO TEX PVT. LTD | Oct 2025 | 82 | 0 |
| KUNDISO RED LOGISTICA S. DE R.L. | Apr 2026 | 275 | 5 |
| KUNERT WELLPAPPE BAD NEUSTADT GMBH & CO | Feb 2026 | 112 | 0 |
| KUNFLY SUPPLY CHAIN CO., LTD | May 2026 | 117 | 6 |
| KUNG HUNG (TIANJIN) INTERNATIONAL TRADING CO LTD | Jan 2024 | 299 | 0 |
| KUNG LONG BATTERIES INDUSTRIAL CO | Mar 2026 | 643 | 3 |
| KUNG LONG ENTERPRISES USA INC | May 2026 | 879 | 19 |
| KUNGI DIECASTING INC. | May 2026 | 668 | 4 |
| KUNHAO IMP AND EXP CO.,LTD | Sep 2021 | 289 | 0 |
| KUNHWA ENG CO LTD | May 2026 | 811 | 30 |
| KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOCK COMPANY | May 2026 | 178 | 45 |
| KUNJIN INTERNATIONAL LIMITED | May 2026 | 1,835 | 201 |
| KUNLONG INTERNATIONAL CO.,LTD. | May 2026 | 500 | 62 |
| KUNMING ANSHENG INDUSTRY & TRADE CO | Nov 2025 | 127 | 0 |
| KUNMING CAIXIAO TRADING CO. LTD | Dec 2024 | 329 | 0 |
| KUNMING DAOJUYUE TRADING CO LTD | Jul 2025 | 87 | 0 |
| KUNMING DEPUTY RESHI TRADING CO. | Apr 2025 | 124 | 0 |
| KUNMING FIRMENICH AROMATICS CO.,LTD | Feb 2025 | 395 | 0 |
| KUNMING GUANHERAN TRADING | May 2026 | 99 | 28 |
| KUNMING GUANQIAO TRADING CO., LTD | Aug 2023 | 76 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-19 | MAEU264254890 | 605E | Regular Bill | MAEU | 9408853 | NAVIOS UNISON | 2026-03-18 | NORFOLK, VIRGINIA | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 384 CTN | 66,530 LB | Container Yard | KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | TRACTOR SUPPLY | TRACTOR SUPPLY COMPANY | PO ITEM CNL PAC K LIVE TRAP HS CODE .. FF=T SC FREIGHT COLLECT SHIPPER LOAD C OUNT MSKUPK .KGM.MTQ MRSUPK .KGM.MTQ MRSUPK .KGM.MT | |
| 2026-02-16 | OOLU2165070080 | 007E | Regular Bill | OOLU | 9949778 | OOCL VIOLET | 2026-02-15 | LONG BEACH, CALIFORNIA | HAIKOU CHINA (MAINLAND) | 84 PKG | 8,862 KG | House to House | KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | PO# ITEM# RET LODGE PK KENNEL EXPANSION PANELS HS CODE: .. RET LODGE PK KENNEL EXPANSION PANELS | |
| 2026-02-16 | OOLU2164476660 | 1TUHF | Regular Bill | OOLU | 9632040 | APL SENTOSA | 2026-02-15 | NORFOLK, VIRGINIA | SINGAPORE SINGAPORE | 320 PKG | 25,148 KG | House to House | KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | CNL PACK LIVE TRAP | |
| 2026-02-09 | OOLU2164914980 | 004E | Regular Bill | OOLU | 9945904 | COSCO SHIPPING CARNATIO | 2026-02-07 | LONG BEACH, CALIFORNIA | HAIKOU CHINA (MAINLAND) | 431 PKG | 6,939 KG | House to House | KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | P/O ITEM# DMR RABBIT CAGE IN ITEM# DMR RABBIT FRAME KIT IN ITEM# DMR RABBIT HUTCH KIT IN | |
| Run Date | 2026-04-06 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-04 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-04 |
| Trade Update Date | 2026-02-17 |
| Master BOL # | MAEU265307453 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | MAEU |
| Voyage # | 608E |
| IMO # | 9525857 |
| Vessel Name | UMM SALAL |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | HAIPHONG - LACH H |
| Foreign Port of Lading | TANJUNG PELEPAS MALAYSIA (55750) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 21900 LB |
| Weight in KG | 9,934 KG |
| Quantity | 675 PKG |
| Volume | 1942 CF |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
MRKU0174367 |
| Commodity Description |
PO ITEM DMR RABBIT CAGE IN ITEM DMR RABBIT CAGE IN ITEM DMR RABBIT CAGE IN ITEM DMR RA BBIT FRAME KIT IN ITEM DMR RABBIT T RAY IN ITEM DMR RABBIT HUTCH KIT IN ITEM DMR RABBIT TRAY IN ITEM DMR RABBIT TRAY IN ITEM DMR RA |
| Shipper Name | KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC |
|---|---|
| Address Line 1 | KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINTSTOCK |
| City | HAIPHONG |
| State Province | NA |
| Country Code | VN |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | IMP-EXPDEPARTMENT@KUNJEKV |
| Shipper Name | KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC |
|---|---|
| Address Line 1 | KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINTSTOCK |
| City | HAIPHONG |
| State Province | NA |
| Country Code | VN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 84382637214 |
| Consignee Name | TRACTOR SUPPLY CO |
|---|---|
| Address Line 1 | TRACTOR SUPPLY CO. OF TEXAS L.P.540 |
| City | BRENTWOOD |
| State Province | TN |
| Zip Code | 370277514 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | CVACCARO@TRACTORSUPPLY.CO |
| Consignee Name | TRACTOR SUPPLY CO |
|---|---|
| Address Line 1 | TRACTOR SUPPLY CO. OF TEXAS L.P.540 |
| City | BRENTWOOD |
| State Province | TN |
| Zip Code | 370277514 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 16154404735 |
| Notify Party Name | TRACTOR SUPPLY COMPANY |
|---|---|
| Address Line 1 | TRACTOR SUPPLY CO. OF TEXAS L.P.540 |
| City | BRENTWOOD |
| State Province | TN |
| Zip Code | 370277536 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | CBUCHI@TRACTORSUPPLY.COM |
| Notify Party Name | TRACTOR SUPPLY COMPANY |
|---|---|
| Address Line 1 | TRACTOR SUPPLY CO. OF TEXAS L.P.540 |
| City | BRENTWOOD |
| State Province | TN |
| Zip Code | 370277536 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 16154404879 |
| Container Number | MRKU0174367 |
|---|---|
| Seal Number 1 | VN0862355 |
| Seal Number 1 | VN0862355 |
| Equipment Description Code | G0 |
| Equipment Description | Opening(s) at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 42G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | PO ITEM DMR RABBIT CAGE IN ITEM DMR RABBIT CAGE IN ITEM DMR RABBIT CAGE IN ITEM DMR RA BBIT FRAME KIT IN ITEM DMR RABBIT T RAY IN ITEM DMR RABBIT HUTCH KIT IN ITEM DMR RABBIT TRAY IN ITEM DMR RABBIT TRAY IN ITEM DMR RA |
| Additional Cargo 1 | BBIT FRAME KITS IN IN ITEM DMR RA BBIT SIFTER FEEDER LG. HS CODE FF= T FREIGHT COLLECT SHIPPER LOAD COUN T MRKUPKCYDOOR.KGM.MT Q |
| Marks and Numbers 1 | EI REF55T0326934 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 22 | 2026-02-16 |
| Savannah, Georgia | 18 | 2026-05-07 |
| Norfolk, Virginia | 10 | 2026-04-06 |
| Los Angeles, California | 6 | 2026-02-05 |
| Newark, New Jersey | 5 | 2025-10-03 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2026-05-23 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Haikou China (Mainland) | 20 | 2026-02-16 |
| Hong Kong Hong Kong | 12 | 2025-11-10 |
| Haiphong Vietnam | 8 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 7 | 2026-02-05 |
| Singapore Singapore | 6 | 2026-02-16 |
| All Other Viet Nam Ports | 3 | 2026-02-06 |
| Yantian China (Mainland) | 3 | 2025-04-17 |
| Xiamen China (Mainland) | 2 | 2026-05-07 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 1 | 2026-04-06 |
| Yangshan China (Mainland) | 1 | 2026-03-19 |
Below are the top 7 company names and addresses for Kunjek VIET Nam Cage NO1 Joint STOC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | LANE 177, AN TRANG INDUSTRIAL CLUST HAI PHONG . VIETNAM 0973855238 | 2026-05-07 | 50 |
| KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | K HAIPHONG VN 84382637214 | 2026-04-06 | 8 |
| KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | 2026-04-06 | 8 | |
| KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | 2025-08-04 | 1 | |
| KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | 2025-08-04 | 1 | |
| KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT | 2026-05-23 | 2 | |
| KUNJEK VIET NAM CAGE NO1 JOINT STOC | 2024-12-24 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||