There are a total of 1,718 bills of lading on file for Kunshan CCF Home Textile Co.,Ltd between June 2nd, 2018 and May 20th, 2026.
Of those 1,718 bills of lading, 28 were within the past 30 days and 77 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,718 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,718 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 2nd, 2018 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 28 |
| Records in Last 90 Days | 77 |
| Records in the Past Year | 339 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 7 companies associated with Kunshan CCF Home Textile Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 7 companies associated with Kunshan CCF Home Textile Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| IKEA SUPPLY AG | May 2026 | 1,071,540 | 1,405 |
| IKEA DISTRIBUTION SERVICES INC. | May 2026 | 353,143 | 3 |
| SARTON PUERTO RICO LLC | May 2026 | 7,261 | 2 |
| LIDL US TRADING, LLC | May 2026 | 4,433 | 2 |
| IKEA SUPPLY AG 4604 196TH STREET | Apr 2026 | 1,384 | 1 |
| G.T. WHOLESALE LIMITED | May 2026 | 2,942 | 1 |
| DOLLAR GENERAL CORPORATION | May 2026 | 82,686 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Kunshan CCF Home Textile Co.,Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| (KUNSHAN)AUTOMOTIVE FASTENER CO | May 2026 | 87 | 3 |
| KUNSHAN AGM AUTOMOTIVE COMPONENTS C | Jul 2025 | 401 | 0 |
| KUNSHAN AIBEI TRADING | Apr 2026 | 77 | 12 |
| KUNSHAN AIKO ELECTRONIC CO.,LTD | May 2026 | 182 | 9 |
| KUNSHAN ALF MACHINERY & INSTRUMENT | Mar 2026 | 1,176 | 3 |
| KUNSHAN AMPHENOL ZHENGRI ELECTRONIC | May 2026 | 1,299 | 40 |
| KUNSHAN ASIA AROMA CORP.,LTD. | May 2026 | 1,084 | 25 |
| KUNSHAN BAIYULAN FURNITURE CO.,LTD. | Dec 2020 | 1,481 | 0 |
| KUNSHAN BONTECK PRECISION CO.,LTD | Apr 2026 | 202 | 2 |
| KUNSHAN CADIC AUTO ELECTRIC PARTS C | May 2026 | 1,044 | 23 |
| KUNSHAN CHAOYIFAN ELECTRONIC CO. | May 2026 | 211 | 4 |
| KUNSHAN CHENGMING GARMENT CO.,LTD | Feb 2026 | 173 | 0 |
| KUNSHAN CHICHEN COMPANY LIMITED | Apr 2026 | 305 | 7 |
| KUNSHAN CLEANTECH IMPORT AND EXPORT | Apr 2026 | 160 | 7 |
| KUNSHAN DATANG PRECISION HARDWARE T | May 2026 | 142 | 2 |
| KUNSHAN DAYA AUTOMOTIVE PARTS | Apr 2026 | 610 | 24 |
| KUNSHAN DEXU DING IMPORT AND EXPORT | Mar 2026 | 810 | 44 |
| KUNSHAN DKC AUTOMOTIVE SYSTEMS CO. | May 2025 | 341 | 0 |
| KUNSHAN DONGSHENGDA ELECTRONICS MAT | May 2026 | 823 | 10 |
| KUNSHAN ELITE INSTRUMENTS CO,.LTD. | May 2026 | 389 | 5 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-27 | HLCUSHA2603BOYE6 | 615E | Regular Bill | HLCU | 9447861 | ROME EXPRESS | 2026-05-26 | BALTIMORE, MARYLAND | TANJUNG PELEPAS MALAYSIA | 1,758 PCS | 2,222 K | House to House | KUNSHAN CCF HOME TEXTILE | IKEA SUPPLY AG | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | VATTENVERK DOOR MAT IN 100X150 DARK GREY OPLEV DOOR MAT 50X80 IN/OUTDOOR GREY,VATTENSKRUV BATH MAT 60X65 FLORAL MARKKRYPARE RUG ... | |
| 2026-05-26 | HLCUSHA2604CHVR5 | 618E | Regular Bill | HLCU | 9450442 | FRANKFURT EXPRESS | 2026-05-25 | TACOMA, WASHINGTON | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,045 PCS | 1,730 K | House to House | KUNSHAN CCF HOME TEXTILE | IKEA SUPPLY AG | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | ALMTJAERN N BATH MAT 60X90 WHITE, FINTSEN BATH MAT 40X60 WHITE, LILLABO LOKALTAG RUG LOW PIL/ TOTAL PIECES 1045/ TOTAL PALLETS 19 | |
| 2026-05-25 | HDMUSHAM82344600 | 0019E | In-bond Automated | HDMU | 9869162 | HMM NURI | 2026-05-23 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 9,557 PCS | 8,254 KG | Pier to Pier | KUNSHAN CCF HOME TEXTILE | IKEA SUPPLY AG | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | FINTSEN BATH MAT 40X60 WHITE,KOERFAELT KITCHE NATTHAEGER RUG LOW PILE 83X125 BLUE ORANGE/TO LOKALTAG RUG LOW PILE 80X250 BEIGE/G... | |
| 2026-05-21 | EGLV142601060523 | 1261E | Regular Bill | EGLV | 9850903 | EVER FULL | 2026-05-20 | SAVANNAH, GEORGIA | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 402 PCS | 742 K | House to House | KUNSHAN CCF HOME TEXTILE | IKEA SUPPLY AG | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | ALMTJAERN N BATH MAT 312PCS ALMTJAERN N BATH MAT 60X90 WHITE,LILLABO N RUG 75X133 GREEN,STAEPPSPAR NET WEIGHT 395.85KGS GROSS WE... | |
| Run Date | 2026-05-27 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-26 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-26 |
| Trade Update Date | 2026-04-05 |
| Master BOL # | HLCUSHA2603BOXY0 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | HLCU |
| Voyage # | 615E |
| IMO # | 9447861 |
| Vessel Name | ROME EXPRESS |
| Vessel Country | PT |
| Place of Receipt | SHANGHAI, CN |
| Foreign Port of Lading | TANJUNG PELEPAS MALAYSIA (55750) |
| Port of Unlading | BALTIMORE, MARYLAND (1303) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2371 K |
| Weight in KG | 2,371 KG |
| Quantity | 4506 PCS |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
HLBU1936318 |
| Commodity Description |
FINTSEN BATH MAT 40X60 WHITE, KOERFAELT KITCHEN MAT 45X180 LIGHT GREY,L XXXXXXX RUG 180X210 / TOTAL PIECES 4506/ TOTAL PALLETS 42 |
| Shipper Name | KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.31 BEIYUAN ROAD, DIANSHANHU TOW |
| Address Line 2 | 215345 KUNSHAN |
| Address Line 3 | CN |
| Consignee Name | IKEA SUPPLY AG |
|---|---|
| Address Line 1 | 100 IKEA WAY |
| Address Line 2 | 21903 PERRYVILLE US |
| Address Line 3 | CUSTOMS DEPARTMENT |
| Address Line 4 | TEL 4848039015 |
| Notify Party Name | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 2200 RENAISSANCE BLVD, SUITE 400 |
| Address Line 2 | 19406 KING OF PRUSSIA US |
| Address Line 3 | CUSTOMS DEPARTMENT |
| Address Line 4 | TEL 484 803 9015 |
| Notify Party Name | GEODIS USA, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 5101 SOUTH BROAD STREET |
| Address Line 2 | 19112 PHILADELPHIA |
| Address Line 3 | US |
| Address Line 4 | IKEA ACCOUNT |
| Container Number | HLBU1936318 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK6080609 |
| Seal Number 1 | HLK6080609 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | FINTSEN BATH MAT 40X60 WHITE, KOERFAELT KITCHEN MAT 45X180 LIGHT GREY,L |
| Cargo Description 2 | XXXXXXX RUG 180X210 / TOTAL PIECES 4506/ TOTAL PALLETS 42 |
| Marks and Numbers 1 | N/M . . N/M . |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Baltimore, Maryland | 357 | 2026-05-15 |
| Savannah, Georgia | 232 | 2026-05-21 |
| Los Angeles, California | 230 | 2026-05-19 |
| Long Beach, California | 215 | 2026-05-06 |
| Tacoma, Washington | 203 | 2026-05-11 |
| Houston, Texas | 187 | 2026-05-20 |
| Philadelphia, Pennsylvania | 121 | 2026-05-16 |
| Seattle, Washington | 111 | 2025-07-15 |
| Norfolk, Virginia | 29 | 2024-05-23 |
| Newark, New Jersey | 20 | 2024-08-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 1,121 | 2026-05-20 |
| Yangshan China (Mainland) | 319 | 2026-05-21 |
| Colon Panama | 89 | 2026-05-15 |
| Cristobal Panama | 47 | 2025-01-04 |
| Hong Kong Hong Kong | 34 | 2021-01-20 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 20 | 2026-05-12 |
| Kingston Jamaica | 20 | 2025-10-04 |
| Pusan South Korea | 17 | 2025-06-04 |
| Cartagena Colombia | 14 | 2026-05-16 |
| Caucedo Dominican Republic | 9 | 2021-12-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for Kunshan CCF Home Textile Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | NO.31 BEIYUAN ROAD DIANSHAN LAKE KUNSHAN 32 215300 CHINA | 2025-06-18 | 394 |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | NO.31 BEIYUAN ROAD, DIANSHANHU TOW KUNSHAN CN32 215345 CN | 2025-10-07 | 98 |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | 2025-10-06 | 74 | |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | 2025-07-28 | 50 | |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | 2025-10-01 | 36 | |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | 2025-10-03 | 20 | |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | 2025-09-02 | 6 | |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | 2025-09-18 | 6 | |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | 2025-09-23 | 5 | |
| KUNSHAN CCF HOME TEXTILE CO.,LTD | 2025-09-13 | 3 |
Below are the top 7 phone numbers on file for Kunshan CCF Home Textile Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2023-11-22 | 174 | |
| 2022-06-08 | 1 | |
| 2021-08-31 | 17 | |
| 2021-08-17 | 2 | |
| 2021-04-13 | 5 | |
| 2021-02-05 | 1 | |
| 2020-09-05 | 1 |
Below are the top 7 email addresses on file for Kunshan CCF Home Textile Co.,Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2023-11-22 | 53 | |
| 2021-09-21 | 15 | |
| 2021-07-20 | 17 | |
| 2021-04-20 | 24 | |
| 2019-12-31 | 9 | |
| 2019-09-23 | 1 | |
| 2019-07-04 | 1 |