There are a total of 69 bills of lading on file for Kunshan Haihui Precision between October 3rd, 2025 and May 20th, 2026.
Of those 69 bills of lading, 14 were within the past 30 days and 58 were within the past 90 days.
| Total Records | 69 |
|---|---|
| Shipper Records | 69 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 3rd, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 14 |
| Records in Last 90 Days | 58 |
| Records in the Past Year | 69 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for KUNSHAN HAIHUI PRECISION.
Below is a Sankey Diagram of the top 2 companies associated with Kunshan Haihui Precision, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 2 companies associated with Kunshan Haihui Precision in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WALMART INC. | May 2026 | 567,837 | 67 |
| HOT TOPIC, INC. | May 2026 | 9,254 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Kunshan Haihui Precision.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| KUNSHAN ESON PRECISION ENGINEERING | May 2026 | 3,488 | 113 |
| KUNSHAN EVER BRIGHT METAL TECHNOLOG | May 2026 | 549 | 7 |
| KUNSHAN EVERLINK TECHNOLOGY, LTD. | May 2026 | 275 | 5 |
| KUNSHAN FAN TECH CO.,LTD | May 2026 | 390 | 2 |
| KUNSHAN GOLD-UP SCREEN PRINTING FAC | May 2026 | 183 | 4 |
| KUNSHAN GOLDEN FUTURE IMP EXPCOLTD | Dec 2025 | 61 | 0 |
| KUNSHAN GOLDEN FUTURE IMP. & EXP. | May 2026 | 745 | 31 |
| KUNSHAN GREENPACK CO.,LTD | Aug 2022 | 230 | 0 |
| KUNSHAN GUDELONG METAL INDUSTRIAL C | May 2026 | 324 | 5 |
| KUNSHAN GUOLI ELECTRONIC TECHNOLOGY CO LTD | Jan 2026 | 284 | 0 |
| KUNSHAN HANDSOME METAL TECHNOLOGY C | Mar 2026 | 208 | 3 |
| KUNSHAN HEALTH & BEYOND INC | Jun 2025 | 411 | 0 |
| KUNSHAN HEIWEI LIGHT INDUSTRIAL PRO | May 2026 | 838 | 9 |
| KUNSHAN HEJIA METAL PRODUCT CO.,LTD | Jun 2025 | 632 | 0 |
| KUNSHAN HELANG AVIATION TECHNOLOGY | May 2026 | 153 | 7 |
| KUNSHAN HENGTAI LAMINATING MATERIAL | May 2026 | 135 | 5 |
| KUNSHAN HI-FORTUNE HEALTH PRODUCTS | May 2026 | 663 | 13 |
| KUNSHAN HONGJIE ELECTRONICS CO.,LTD | May 2026 | 561 | 7 |
| KUNSHAN HSIANG GU MACHINERY CO.,LTD | Aug 2025 | 152 | 0 |
| KUNSHAN HUABIN ELECTRONIC TECHNOLOG | Dec 2025 | 301 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-22 | CMDUCHN3285464E | 0LBM8 | Regular Bill | CMDU | 9597537 | APL HOUSTON | 2026-05-20 | NORFOLK, VIRGINIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 368 CTN | 3,987 KG | Pier to Pier | KUNSHAN HAIHUI PRECISION | WALMART INC. | GEODIS USA INC. | BLOKEES TOYS PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM | |
| 2026-05-22 | CMDUCHN3285464D | 0LBM8 | Regular Bill | CMDU | 9597537 | APL HOUSTON | 2026-05-20 | NORFOLK, VIRGINIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 106 CTN | 3,758 KG | Pier to Pier | KUNSHAN HAIHUI PRECISION | WALMART INC. | GEODIS USA INC. | BLOKEES TOYS PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM | |
| 2026-05-22 | CMDUCHN3285464C | 0LBM8 | Regular Bill | CMDU | 9597537 | APL HOUSTON | 2026-05-20 | NORFOLK, VIRGINIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,125 CTN | 4,785 KG | Pier to Pier | KUNSHAN HAIHUI PRECISION | WALMART INC. | GEODIS USA INC. | BLOKEES TOYS PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM | |
| 2026-05-22 | CMDUCHN3285464B | 0LBM8 | Regular Bill | CMDU | 9597537 | APL HOUSTON | 2026-05-20 | NORFOLK, VIRGINIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 330 CTN | 3,940 KG | Pier to Pier | KUNSHAN HAIHUI PRECISION | WALMART INC. | GEODIS USA INC. | BLOKEES TOYS PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM | |
| Run Date | 2026-05-22 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-20 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-20 |
| Trade Update Date | 2026-05-18 |
| Master BOL # | CMDUCHN3285464F |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | CMDU |
| Voyage # | 0LBM8 |
| IMO # | 9597537 |
| Vessel Name | APL HOUSTON |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 4286 KG |
| Weight in KG | 4,286 KG |
| Quantity | 545 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
TCLU4253474 |
| Commodity Description |
BLOKEES TOYS PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM |
| Shipper Name | KUNSHAN HAIHUI PRECISION |
|---|---|
| Address Line 1 | MANUFACTURING CO.,LIMITED NO.188, |
| Address Line 2 | EAST SHENGXIANG ROAD, QIANDENG |
| Address Line 3 | TOWN KUNSHAN JIANGSU 215000 CHINA |
| Consignee Name | WALMART INC. 811 EXCELLENCE DRIVE |
|---|---|
| Address Line 1 | . BENTONVILLE AR 72716 UNITED |
| Address Line 2 | STATES |
| Notify Party Name | GEODIS USA INC. 5101 S. BROAD |
|---|---|
| Address Line 1 | STREET PHILADELPHIA, PA 19112, U. |
| Address Line 2 | S.A. ATTN:JOHN MASON E-MAIL:JOHN. |
| Address Line 3 | MASON GEODIS.COM |
| Container Number | TCLU4253474 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M6817715 |
| Seal Number 1 | M6817715 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4200 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | BLOKEES TOYS PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM |
| Marks and Numbers 1 | SAME AS INVOICE N/A |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 27 | 2026-05-08 |
| Norfolk, Virginia | 18 | 2026-05-22 |
| Houston, Texas | 11 | 2026-03-04 |
| Mobile, Alabama | 11 | 2026-03-02 |
| Long Beach, California | 2 | 2025-11-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 69 | 2026-05-22 |
Below are the top 2 company names and addresses for Kunshan Haihui Precision that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| KUNSHAN HAIHUI PRECISION | MANUFACTUR ING NO.188, EAST SHENGXIAN G ROAD QIANDENG TOWN KUNSHAN JIANGS U 215000 CHINA | 2026-05-22 | 67 |
| KUNSHAN HAIHUI PRECISION MANUFACTUR | NO.188, EAST SHENGXIANG ROAD QIANDE KUNSHAN, JIANGSU 215000 CN | 2025-11-01 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||