There are a total of 304 bills of lading on file for Nantong DL Sports Goods Group Co between July 28th, 2018 and May 15th, 2026.
Of those 304 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 13 were within the past 90 days.
| Total Records | 304 |
|---|---|
| Shipper Records | 311 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jul 28th, 2018 |
| Most Recent Shipment on File | May 15th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 13 |
| Records in the Past Year | 93 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO.
Below is a Sankey Diagram of the top 17 companies associated with Nantong DL Sports Goods Group Co, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 17 companies associated with Nantong DL Sports Goods Group Co in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| COSTCO WHOLESALE CANADA LTD | May 2026 | 108,996 | 66 |
| ENDURANCE BRANDS INC | May 2026 | 521 | 56 |
| DYNAMIC FITNESS & STRENGTH LLC | Apr 2026 | 118 | 22 |
| MYX FITNESS LLC | Sep 2022 | 944 | 19 |
| FITBENCH | Apr 2026 | 58 | 15 |
| FIT FOR LIFE LLC | Feb 2026 | 3,300 | 15 |
| HEALTHY YOU | Dec 2025 | 40 | 10 |
| TOTAL FITNESS DISTRIBUTION LLC | Apr 2026 | 30 | 5 |
| WINNERS MERCHANTS INTERNATIONAL LP | May 2026 | 15,592 | 3 |
| Jul 2024 | 10 | 2 | |
| FITNESS EXPERIENCE | May 2026 | 163 | 2 |
| VALOR ATHLETICS INC. | Apr 2026 | 223 | 1 |
| NORTHERN LIGHTS FITNESS PRODUCTS IN | Sep 2025 | 795 | 1 |
| NORTHERN FITNESS SOLUTIONS INC | Apr 2026 | 127 | 1 |
| Dec 2025 | 5 | 1 | |
| INA INTERNATIONAL LTD. | Sep 2025 | 2,398 | 1 |
| CONTINENTAL SEL, LLC | Mar 2026 | 116 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nantong DL Sports Goods Group Co.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| NANTONG COCEAN METAL PRODUCTS CO.,LTD | May 2026 | 671 | 3 |
| NANTONG COMPOSITE MATERIAL CO. LTD. | May 2026 | 777 | 15 |
| NANTONG D&J FASHION CO.,LTD | Apr 2025 | 482 | 0 |
| NANTONG DABIAO TRADING | Mar 2026 | 145 | 3 |
| NANTONG DAYANG GARMENTS CO.,LTD. | Sep 2025 | 435 | 0 |
| NANTONG DAZHENG PLASTIC PRODUCTS CO | Nov 2025 | 741 | 0 |
| NANTONG DEAN TRADE CO.,LTD | May 2026 | 122 | 8 |
| NANTONG DERONG KNITTING GARMENT CO.,LTD | Oct 2021 | 1,668 | 0 |
| NANTONG DILONG KNITTING GARMENT CO. | Mar 2026 | 231 | 1 |
| NANTONG DINGXIN METAL PRODUCTS CO. | Jan 2026 | 293 | 0 |
| NANTONG DOUBLE DIAMOND INTERNATIONAL TRADE CO.,LTD | Apr 2026 | 200 | 5 |
| NANTONG DREAM TEXTILE CO., LTD | May 2026 | 620 | 16 |
| NANTONG DURO SPORTS CO., LTD | Apr 2026 | 238 | 7 |
| NANTONG E-DEAL GARMENT CO.,LTD | Jul 2023 | 152 | 0 |
| NANTONG E-FINE FASHION GARMENT CO | Nov 2024 | 168 | 0 |
| NANTONG ELEGANCE PLASTICS PRODUCT C | Apr 2023 | 356 | 0 |
| NANTONG EVERGREEN TEXTILE COMPANY | Oct 2023 | 2,645 | 0 |
| NANTONG EXCESS INDUSTRIAL CO.,LTD | Apr 2026 | 504 | 2 |
| NANTONG FAIRKIDS TEXTILE CO., LTD | Apr 2026 | 304 | 2 |
| NANTONG FAIRY INTL CO LTD | Mar 2026 | 175 | 1 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-16 | COSU6449771460 | WWOLPVG26040083 | 1217E | House Bill | WWOL | 9595462 | EVER LEADING | 2026-05-15 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 900 CTN | 10,800 KG | House to House | NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | ENDURANCE BRANDS INC | ENDURANCE BRANDS INC | FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) |
| 2026-05-02 | COSU6449930490 | WWOLPVG26030304 | 112E | House Bill | WWOL | 9345415 | COSCO EUROPE | 2026-05-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 900 CTN | 10,800 KG | House to House | NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | ENDURANCE BRANDS INC | ENDURANCE BRANDS INC | FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) |
| 2026-04-27 | COSU6448596770 | WWOLPVG26030418 | 116E | House Bill | WWOL | 9355563 | COSCO KAOHSIUNG | 2026-04-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 600 CTN | 7,200 KG | House to House | NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | ENDURANCE BRANDS INC | ENDURANCE BRANDS INC | FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) |
| 2026-04-27 | MEDUWQ715148 | 613A | Simple BOL FROB | MEDU | 9605231 | MSC DAKAR X | 2026-04-25 | SEATTLE, WASHINGTON | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 23 PKG | 16,445 K | House to House | NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP | COSTCO WHOLESALE CANADA LTD | RUSSELL A. FARROW LTD | SPORTS GOODS DUMBBELL SET - SPORTS GOODS DU MBBELL SET PO: HS CODE: P ACKAGES=UNITS ITEM: MARKED IN COMP LIANCE PCS PECO PALLET ... | |
| Run Date | 2026-05-16 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-05 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-15 |
| Trade Update Date | 2026-04-16 |
| Master BOL # | COSU6449771830 |
|---|---|
| House BOL # | WWOLPVG26040091 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | WWOL |
| Voyage # | 1217E |
| IMO # | 9595462 |
| Vessel Name | EVER LEADING |
| Vessel Country | GB |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 10800 KG |
| Weight in KG | 10,800 KG |
| Quantity | 900 CTN |
| Volume | 2 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
OOLU9287964 OOLU9401260 CSGU6420320 |
| Commodity Description |
FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) |
| Shipper Name | NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO., |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 2608, 26/ F, SOUTH BUILDING |
| Address Line 3 | YUANRONG SQUARE, CHONGCHUAN DISTRIC |
| Address Line 4 | T |
| City | NANTONG |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | ENDURANCE BRANDS INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1412 BROADWAY RM 1510 |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 10018 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +19178383435 |
| Notify Party Name | ENDURANCE BRANDS INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1412 BROADWAY RM 1510 |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 10018 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +19178383435 |
| Container Number | OOLU9287964 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CM001347 |
| Seal Number 1 | CM001347 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000003600 KG |
| Container Number | OOLU9401260 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CW894974 |
| Seal Number 1 | CW894974 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000003600 KG |
| Container Number | CSGU6420320 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CX326137 |
| Seal Number 1 | CX326137 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | FITNESS EQUIPMENT(GYM MAT) |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000003600 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 90 | 2026-05-02 |
| Los Angeles, California | 63 | 2026-05-16 |
| Seattle, Washington | 59 | 2026-04-27 |
| Tacoma, Washington | 35 | 2026-03-16 |
| Newark, New Jersey | 27 | 2025-02-28 |
| Jacksonville, Florida | 12 | 2025-12-22 |
| Tampa, Florida | 6 | 2025-10-28 |
| Savannah, Georgia | 3 | 2020-08-20 |
| Miami, Florida | 2 | 2023-07-14 |
| Oakland, California | 2 | 2022-04-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 268 | 2026-05-16 |
| Nantong China (Mainland) | 14 | 2025-01-27 |
| Pusan South Korea | 10 | 2025-12-22 |
| Yangshan China (Mainland) | 5 | 2026-03-03 |
| Kingston Jamaica | 3 | 2019-09-10 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2026-01-10 |
| Singapore Singapore | 1 | 2025-01-30 |
| Qingdao China (Mainland) | 1 | 2024-05-22 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nantong DL Sports Goods Group Co that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | ROOM 2608, 26 F, SOUTH BUILDING YUANRONG SQUARE, CHONGCHUAN DISTRIC T NANTONG CN | 2026-05-16 | 51 |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | ROOM 2608,HARMONY CENTER,NO.57 GONG NONG ROAD,CHONGCHUAN DIRICT,NANTONG CITY,JIANGSU,CHINA,CN | 2026-03-16 | 10 |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | 2025-08-06 | 8 | |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | 2025-07-17 | 7 | |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | 2026-02-11 | 4 | |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | 2025-12-22 | 3 | |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | 2025-09-08 | 1 | |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO | 2025-09-29 | 1 | |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP CO.,LTD | 2021-07-02 | 31 | |
| NANTONG DL SPORTS GOODS GROUP | 2026-04-27 | 25 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Nantong DL Sports Goods Group Co.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-10-25 | 5 |
Below are the top 3 email addresses on file for Nantong DL Sports Goods Group Co.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-03-03 | 3 | |
| 2024-10-25 | 1 | |
| 2019-06-21 | 3 |