There are a total of 60 bills of lading on file for Nantong Fuxian Fangzhi Technology between July 7th, 2024 and May 22nd, 2026.
Of those 60 bills of lading, 8 were within the past 30 days and 13 were within the past 90 days.
| Total Records | 60 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 60 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jul 7th, 2024 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 8 |
| Records in Last 90 Days | 13 |
| Records in the Past Year | 49 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY.
Below is a Sankey Diagram of the top 3 companies associated with Nantong Fuxian Fangzhi Technology, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 3 companies associated with Nantong Fuxian Fangzhi Technology in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| NANTONG TFS IMPORT&EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 95 | 41 |
| JIANGSU SOHO TECHNOLOGY TRADING CO. | May 2026 | 2,122 | 7 |
| JIANGSU SOHO REFLY TRADING CO.,LTD | Aug 2025 | 91 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nantong Fuxian Fangzhi Technology.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| NANTONG FALI COMMUNICATION EQUIPMEN | May 2026 | 83 | 10 |
| NANTONG FARADY TEXTILE CO.,LTD. | Feb 2026 | 416 | 1 |
| NANTONG FLEXITEX CO.,LTD | May 2026 | 471 | 6 |
| NANTONG FORCHENG ENTERPRISE LIMITED | Mar 2026 | 294 | 1 |
| NANTONG FOREIGN TRADE CORPORATION | May 2026 | 830 | 11 |
| NANTONG FOREMOST GARMENTS & ACCESSO | May 2026 | 1,042 | 19 |
| NANTONG FORTUNE FASHION CO LTD | Dec 2024 | 155 | 0 |
| NANTONG FRAGRANCE HOUSEWARE CO.,LTD | Apr 2026 | 712 | 4 |
| NANTONG FREE MECHANTRONIC CO.,LTD | Feb 2026 | 330 | 1 |
| NANTONG FULEDA VEHICLE ACCESSORY CO | Apr 2026 | 1,849 | 4 |
| NANTONG GENGYANG TRADING CO.,LTD. | Feb 2023 | 103 | 0 |
| NANTONG GENMES OFFICE PRODUCTS CO., LTD. | Mar 2026 | 158 | 3 |
| NANTONG GET-FIT SPORTS CO., LTD | Aug 2025 | 131 | 0 |
| NANTONG GIE PACKAGING CO., LTD. | Sep 2025 | 170 | 0 |
| NANTONG GOLDEN LAND IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 104 | 30 |
| NANTONG GOLDEN YUELAI GYM EQUIPMENT | May 2026 | 777 | 14 |
| NANTONG GOLDENBELL SPORTING GOODS C | Jun 2022 | 254 | 0 |
| NANTONG GRANDEUR TRADING CO. | May 2026 | 211 | 15 |
| NANTONG GREEN MAT CO.,LTD | Nov 2025 | 166 | 0 |
| NANTONG GREEN STONE TEXTILE TECHNOL | May 2026 | 652 | 13 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | MAEU721389852 | AMZDCN26RGOCQ5Z7 | 615E | House Bill | AMZD | 9406738 | NHAVA SHEVA EXPRESS | 2026-05-22 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 187 CTN | 3,069 KG | NANTONG TFS IMPORT&EXPORT | NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | FLAT SHEET FITTED SHEET | ||
| 2026-05-14 | MAEU802081184 | AMZDCN26K33O5XWQ | 617E | House Bill | AMZD | 9359014 | GUNDE MAERSK | 2026-05-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 871 CTN | 15,737 KG | Container Yard | NANTONG TFS IMPORT&EXPORT | NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | FITTED SHEET FLAT SHEET SHEET SET SHEET SET DUVET COVER SET BED SKIRT FITTED SHEET | |
| 2026-05-14 | HDMUSHAZNNQ05500 | AMZDCN26A3I57OS5 | 0025E | House Bill | AMZD | 9869239 | HMM HANUL | 2026-05-12 | OAKLAND, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 843 CTN | 15,375 KG | Pier to Pier | NANTONG TFS IMPORT&EXPORT | NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | FITTED SHEET FITTED SHEET FLAT SHEET SHEET SET SHEET SET PILLOWCASE BED SKIRT | |
| 2026-05-09 | CMDUCHN3244075 | AMZDCN26ACJHT2YA | 0DBO5 | House Bill | AMZD | 9938365 | PRESIDENT MONROE | 2026-05-07 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 190 CTN | 3,165 KG | Pier to Pier | NANTONG TFS IMPORT&EXPORT | NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | FLAT SHEET FITTED SHEET | |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-16 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-04-18 |
| Master BOL # | HLCUSHA2603CDLZ4 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN263GEXK5RU |
| Manifest Number | 551599 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 615E |
| IMO # | |
| Vessel Name | MAERSK TAIKUNG |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | CNSHA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | SAVANNAH, GEORGIA (1703) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 3918 KG |
| Weight in KG | 3,918 KG |
| Quantity | 237 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
HAMU4379005 |
| Commodity Description |
FLAT SHEET FITTED SHEET |
| Shipper Name | NANTONG TFS IMPORT&EXPORT CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | FLOOR2,BUILDING1,NANTONG FOREIGN TR |
| Address Line 2 | ADE CENTER, NO.166,NORTH STREET, CH |
| City | NANTONG |
| State Province | JI |
| Zip Code | 226001 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY C |
|---|---|
| Address Line 1 | O., LTD C/O FBA10240 OLD DOWD RD |
| City | CHARLOTTE |
| State Province | NC |
| Zip Code | 28214 |
| Country Code | US |
| Container Number | HAMU4379005 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK6271147 |
| Seal Number 1 | HLK6271147 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | FLAT SHEET FITTED SHEET |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 32 | 2026-05-14 |
| Oakland, California | 17 | 2026-05-14 |
| Long Beach, California | 9 | 2026-03-03 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 1 | 2026-05-23 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 60 | 2026-05-23 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nantong Fuxian Fangzhi Technology that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | MORENO VALLEY CA 92551 US | 2025-12-31 | 13 |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | HOLLISTER CA 95023 US | 2026-03-19 | 8 |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | 2025-10-02 | 7 | |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | 2025-09-26 | 5 | |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | 2026-05-14 | 5 | |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | 2026-02-11 | 5 | |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | 2025-08-23 | 3 | |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | 2026-05-14 | 2 | |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | 2026-03-03 | 2 | |
| NANTONG FUXIAN FANGZHI TECHNOLOGY | 2025-06-30 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||