There are a total of 937 bills of lading on file for Nantong Leeton Fitness Co., Ltd between September 29th, 2014 and May 13th, 2026.
Of those 937 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 8 were within the past 90 days.
| Total Records | 937 |
|---|---|
| Shipper Records | 948 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Sep 29th, 2014 |
| Most Recent Shipment on File | May 13th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 8 |
| Records in the Past Year | 122 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 19 companies associated with Nantong Leeton Fitness Co., Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 19 companies associated with Nantong Leeton Fitness Co., Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| YES4ALL | May 2026 | 3,543 | 449 |
| PRIME SELECTION PRODUCTS INC | Mar 2025 | 85 | 20 |
| VENTURE PRODUCTS,LLC | May 2026 | 2,365 | 16 |
| LIFESTYLE PRODUCTS LLC | May 2026 | 7,496 | 12 |
| FITKIT WELLNESS | Sep 2025 | 18 | 12 |
| Feb 2023 | 9 | 5 | |
| GT GLOBAL VISION TRADING | Apr 2026 | 18 | 4 |
| Dec 2025 | 4 | 4 | |
| ACCESSORIES FOR LIFE LLC | Mar 2026 | 154 | 4 |
| LUCENAY INC | Apr 2026 | 107 | 3 |
| DHM TRADE INC | Apr 2026 | 15 | 3 |
| Sep 2025 | 2 | 2 | |
| Dec 2024 | 5 | 2 | |
| Nov 2025 | 1 | 1 | |
| ROSS PROCUREMENT, INC. | May 2026 | 22,263 | 1 |
| MOTAG LLC | Nov 2021 | 22 | 1 |
| I WORLD NYC | Nov 2022 | 48 | 1 |
| CREATIVE PET GROUP., LLC | May 2026 | 824 | 1 |
| Mar 2023 | 10 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nantong Leeton Fitness Co., Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| NANTONG KEAI INTERNATIONAL TRADING | May 2026 | 345 | 9 |
| NANTONG KEZHENG PACKING CO.,LTD | Oct 2024 | 315 | 0 |
| NANTONG KFINE INTL CO.,LTD | May 2026 | 592 | 15 |
| NANTONG KINEDYNE LIMITED | May 2026 | 4,564 | 32 |
| NANTONG KING WING CLOTHING CO.LTD | May 2026 | 316 | 2 |
| NANTONG KUNNA TEXTILE CO.,LTD | Apr 2026 | 166 | 2 |
| NANTONG L-S LIGHT METAL FORMING | May 2026 | 1,739 | 57 |
| NANTONG LAIYI TEXTILE CO.,LTD | Nov 2025 | 1,165 | 0 |
| NANTONG LAMBDA MARINE SUPPLY CO. | May 2026 | 127 | 8 |
| NANTONG LANZHITING INTERNATIONAL TR | May 2026 | 424 | 48 |
| NANTONG LEITE SAFETY PRODUCTS CO. | May 2026 | 156 | 3 |
| NANTONG LIANGNUO HOME TEXTILE | May 2026 | 257 | 44 |
| NANTONG LIANRONG GROUP CO., LTD. | May 2026 | 734 | 4 |
| NANTONG LINENS CO., LTD | May 2026 | 128 | 7 |
| NANTONG LINGCUN TEXTILE CO.,LTD | May 2026 | 99 | 8 |
| NANTONG LINGYA HOME FURNISHING TECH | May 2026 | 682 | 129 |
| NANTONG LITAI JIANLONG FOOD CO.,LTD | May 2026 | 863 | 29 |
| NANTONG LIVEUP SPORTS CO.,LTD | May 2026 | 426 | 8 |
| NANTONG LOHAS TEXTILE AND TECHNOLOG | Feb 2025 | 175 | 0 |
| NANTONG LONG TENG INTERNATIONAL TRA | Feb 2026 | 247 | 1 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-25 | EGLV142600515497 | SAKQSLGB6201979 | 068E | House Bill | SAKQ | 9622590 | OOCL BRUSSELS | 2026-03-24 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 400 PKG | 3,600 K | House to House | NANTONG LEETON FITNESS | VENTURE PRODUCTS, LLC | VENTURE PRODUCTS, LLC | EXERCISE MAT |
| 2026-03-10 | MAEU721260167 | 604E | Regular Bill | MAEU | 9320697 | OSAKA EXPRESS | 2026-03-09 | NORFOLK, VIRGINIA | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 2,697 CTN | 64,592 LB | Container Yard | NANTONG LEETON FITNESS | YES4ALL LLC | YESALL POWDER COATED KETTLEBELL LB CAST I RON CORE KETTLEBELLS WITH NONSLIP HANDLE FLA T BOTTOM FOR CONDITIONING HEAVY DUTY FOR ... | ||
| 2026-03-07 | MEDUWK699488 | 606N | Regular Bill | MEDU | 9294989 | MSC MUNDRA VIII | 2026-03-06 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 6,135 CTN | 67,965 K | House to House | NANTONG LEETON FITNESS | LB HAND WEIGHT,LB HAND WEIGHT PO , , | |||
| 2026-03-07 | MEDUWK701003 | 606N | Regular Bill | MEDU | 9294989 | MSC MUNDRA VIII | 2026-03-06 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 4,875 CTN | 58,815 K | House to House | NANTONG LEETON FITNESS | LB HAND WEIGHT,LB HAND WEIGHT,LB HAND WEIG HT PO , , % POLYESTER RABBIT FUR GUSSET BED PO | |||
| Run Date | 2026-05-14 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-13 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-13 |
| Trade Update Date | 2026-04-23 |
| Master BOL # | MAEU269292222 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | MAEU |
| Voyage # | 616E |
| IMO # | 9359026 |
| Vessel Name | GUNHILDE MAERSK |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) (57037) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 73615 LB |
| Weight in KG | 33,391 KG |
| Quantity | 3234 CTN |
| Volume | 10838 CF |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Containers |
MRKU0521548 MAEU9183888 MAEU9242276 MAEU9202144 MSKU4778752 |
| Commodity Description |
2LB HAND WEIGHT5LB HAND WEIGHT3LB HAND WEIGHT 10LB HAND WEIGHT PO.70085793 COMFORTER SET PO.60264080 60275688 COMFORTER SET PO.60264080 60275688 SC29837913 7 CYCY THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD P ACKING MATERIALS ISSUE SEA WAYBILL WITHOUT RA TE FREIGHT COLLECT COMFORTER SET PO.60264080 60275688 COMFORTER SET PO.60264080 60275688 |
| Shipper Name | NANTONG LEETON FITNESS CO LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | SHANGHAI BRANCH ON BEHALF OF NANTON |
| City | NANTONG |
| State Province | NA |
| Zip Code | 226401 |
| Country Code | CN |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | LEO@LEETONFITNESS.COM |
| Shipper Name | NANTONG LEETON FITNESS CO LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | SHANGHAI BRANCH ON BEHALF OF NANTON |
| City | NANTONG |
| State Province | NA |
| Zip Code | 226401 |
| Country Code | CN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 8684477728 |
| Container Number | MRKU0521548 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN4828022 |
| Seal Number 1 | CN4828022 |
| Equipment Description Code | G0 |
| Equipment Description | Opening(s) at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 42G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | 2LB HAND WEIGHT5LB HAND WEIGHT3LB HAND WEIGHT 10LB HAND WEIGHT PO.70085793 |
| Marks and Numbers 1 | ROSS PROCUREMENT |
| Container Number | MAEU9183888 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN7886877 |
| Seal Number 1 | CN7886877 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | COMFORTER SET PO.60264080 60275688 |
| Marks and Numbers 1 | ROSS PROCUREMENT |
| Container Number | MAEU9242276 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN7886801 |
| Seal Number 1 | CN7886801 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | COMFORTER SET PO.60264080 60275688 SC29837913 7 CYCY THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD P ACKING MATERIALS ISSUE SEA WAYBILL WITHOUT RA TE FREIGHT COLLECT |
| Marks and Numbers 1 | ROSS PROCUREMENT |
| Container Number | MAEU9202144 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN7886823 |
| Seal Number 1 | CN7886823 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | COMFORTER SET PO.60264080 60275688 |
| Marks and Numbers 1 | ROSS PROCUREMENT |
| Container Number | MSKU4778752 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN7886876 |
| Seal Number 1 | CN7886876 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | COMFORTER SET PO.60264080 60275688 |
| Marks and Numbers 1 | ROSS PROCUREMENT |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 348 | 2026-05-14 |
| Long Beach, California | 338 | 2026-03-25 |
| Newark, New Jersey | 124 | 2026-03-07 |
| Oakland, California | 73 | 2019-04-20 |
| Seattle, Washington | 20 | 2026-01-10 |
| Tacoma, Washington | 11 | 2025-10-14 |
| Savannah, Georgia | 8 | 2026-02-27 |
| Houston, Texas | 8 | 2026-01-12 |
| New York, New York | 4 | 2026-01-09 |
| Norfolk, Virginia | 2 | 2026-03-10 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 812 | 2026-05-14 |
| Pusan South Korea | 66 | 2025-02-22 |
| Ningbo China (Mainland) | 23 | 2024-11-07 |
| Yangshan China (Mainland) | 22 | 2026-05-14 |
| Xiamen China (Mainland) | 8 | 2016-06-07 |
| Tokyo Japan | 3 | 2016-03-05 |
| Yokohama Japan | 3 | 2015-10-09 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nantong Leeton Fitness Co., Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | TEAM 25, MAXI VILLAGE, MATANG TOWN RUDONG COUNTY, JIANGSU PROVINCE CHINA 008651384477728 | 2025-10-07 | 209 |
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | TEAM 25, MAXI VILLAGE, MATANG TOWN, RUDONG COUNTY, JIANGSU PROVINCE, CHINA RUDONG CN | 2025-10-06 | 13 |
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | 2025-09-26 | 2 | |
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | 2025-07-18 | 2 | |
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | 2025-07-04 | 1 | |
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | 2025-07-31 | 1 | |
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | 2024-12-03 | 119 | |
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | 2024-04-10 | 40 | |
| NANTONG LEETON FITNESS CO LTD | 2021-06-25 | 38 | |
| NANTONG LEETON FITNESS CO., LTD | 2017-06-20 | 35 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Nantong Leeton Fitness Co., Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-11-07 | 6 | |
| 2023-07-11 | 3 |
Below are the top 2 email addresses on file for Nantong Leeton Fitness Co., Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-14 | 3 | |
| 2026-03-10 | 5 |