There are a total of 116 bills of lading on file for Orituo Packaging Ltd between November 10th, 2017 and May 20th, 2026.
Of those 116 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 11 were within the past 90 days.
| Total Records | 116 |
|---|---|
| Shipper Records | 172 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 10th, 2017 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 11 |
| Records in the Past Year | 28 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ORITUO PACKAGING LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 9 companies associated with Orituo Packaging Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 9 companies associated with Orituo Packaging Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| BECKETT COLLECTEBLES | May 2026 | 296 | 41 |
| VAULT X LTD | May 2026 | 166 | 17 |
| ASMODEE NORTH AMERICA | May 2026 | 3,042 | 7 |
| LION RAMPANT IMPORTS | Apr 2026 | 113 | 2 |
| Jun 2024 | 2 | 2 | |
| TACTICAL LOGISTIC SOLUTIONS | May 2026 | 3,599 | 1 |
| LION RAMPANT | Jun 2025 | 23 | 1 |
| ASMODEE CANADA INC | May 2026 | 238 | 1 |
| ARCANE TINMEN APS | May 2026 | 186 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Orituo Packaging Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| ORION WAREHOUSING SERVICES, LLC | May 2026 | 598 | 4 |
| ORION WORLDWIDE INTERNATIONAL INC. | May 2026 | 8,656 | 224 |
| ORIONLINK LIMITED | May 2026 | 151 | 34 |
| ORIONSEA ENTERPRISES INC | May 2026 | 390 | 10 |
| ORIOR FURNITURE | May 2026 | 85 | 8 |
| ORIOX CUSTOMS BROKER, INC. | May 2026 | 1,616 | 4 |
| ORIS EXPRESS CANADA INC. | May 2026 | 1,486 | 30 |
| ORISON SUPPLY CHAIN MANAGEMENT INC. | May 2026 | 278 | 23 |
| ORIT TRADING LANKA (PVT) LTD | May 2026 | 1,347 | 98 |
| ORITEC VINA COMPANY LIMITED | May 2026 | 118 | 56 |
| ORIVIAN SOLUTIONS INC | May 2026 | 135 | 88 |
| ORIZON FOODS LLC | May 2026 | 506 | 49 |
| ORIZON S.A. | May 2026 | 1,010 | 25 |
| ORKLA CARE AB | May 2026 | 363 | 7 |
| ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS | Oct 2025 | 502 | 0 |
| ORKLA FOODS SVERIGE AB | Apr 2026 | 155 | 2 |
| ORKLA HEALTH AS | May 2026 | 247 | 11 |
| ORKLA HEALTH AS FAKTURAMOTTAK | Oct 2025 | 63 | 0 |
| ORKLA INDIA PRIVATE LIMITED | May 2026 | 226 | 10 |
| ORKLI SCL | May 2026 | 184 | 6 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-06 | HLCUHKG2601ATGB9 | CMMD9HEO6010058 | 2533E | House Bill | CMMD | 9525857 | PRAGUE EXPRESS | 2026-04-04 | NORFOLK, VIRGINIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 236 CTN | 1,932 KG | House to House | ORITUO PACKAGING LTD | VAULT X | CARD SLEEVES | |
| 2026-04-04 | ZIMUSHH32040589 | MIDG00908248 | 18E | House Bill | MIDG | 9945485 | ZIM CANADA | 2026-04-03 | HOUSTON, TEXAS | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,944 CTN | 12,790 KG | Pier to Pier | ORITUO PACKAGING LTD | BECKETT COLLECTIBLES INC | BECKETT COLLECTIBLES INC | CARD SLEEVES HS CODE: |
| 2026-04-03 | YMJAW226781837 | CHSL545498964SZN | 022E | House Bill | CHSL | 9806079 | ONE APUS | 2026-04-02 | TACOMA, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,071 PKG | 7,489 KG | House to House | ORITUO PACKAGING LIMITED | ASMODEE NORTH AMERICA,INC. | CARD SLEEVES HS CODE S C RATE ITEM FP | |
| 2026-03-12 | EGLV149600328970 | TTOGSHP00305632 | 181E | House FROB | TTOG | 9241281 | EVER ELITE | 2026-03-11 | TACOMA, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 2,327 CTN | 14,489 KG | House to House | ORITUO PACKAGING LIMITED | ASMODEE CANADA INC | ASMODEE CANADA INC | BOARD GAMES, PRODUCT DESCRIPTION , CARD SLEEV ES |
| Run Date | 2026-04-16 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-13 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-15 |
| Trade Update Date | 2026-03-24 |
| Master BOL # | MEDUWH364772 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN2AMWZR2FT2 |
| Manifest Number | 539983 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | FV611 |
| IMO # | |
| Vessel Name | MSC MELATILDE |
| Vessel Country | PA |
| Place of Receipt | CNYTN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 6034 KG |
| Weight in KG | 6,034 KG |
| Quantity | 683 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MEDU6061330 |
| Commodity Description |
CARD SLEEVES |
| Shipper Name | ORITUO PACKAGING LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | XINRONG ROAD MIAOBIANWANG INDUSTRIA |
| Address Line 2 | L ZONE |
| City | SHIPAI TOWN |
| State Province | GU |
| Zip Code | 523343 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | VAULT X LTD C/O FBA |
|---|---|
| Address Line 1 | 36900 W 4TH ST |
| City | BEAUMONT |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92223 |
| Country Code | US |
| Container Number | MEDU6061330 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FJ27520201 |
| Seal Number 1 | FJ27520201 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 22G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | CARD SLEEVES |
| Marks and Numbers 1 | VAULT X |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Houston, Texas | 39 | 2026-04-30 |
| Los Angeles, California | 35 | 2026-05-21 |
| Long Beach, California | 28 | 2026-04-16 |
| Tacoma, Washington | 7 | 2026-04-03 |
| Norfolk, Virginia | 4 | 2026-04-06 |
| Seattle, Washington | 3 | 2025-06-16 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 107 | 2026-05-21 |
| Shekou China (Mainland) | 5 | 2024-08-13 |
| Pusan South Korea | 2 | 2025-10-04 |
| Hong Kong Hong Kong | 2 | 2018-11-01 |
Below are the top 10 company names and addresses for Orituo Packaging Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ORITUO PACKAGING LTD | XINRONG ROAD,MIAOBIANWANG INDUSTRIA L ZONE, SHIPAI TOWN DONGGUAN CN | 2026-04-30 | 56 |
| ORITUO PACKAGING LTD | 3FLOOR, BUILDING B#, THE 2ND FULONG INDUSTRAIL ZONE,FU LONG,SHIPAI TOWN DONGGUAN | 2026-05-21 | 7 |
| ORITUO PACKAGING LTD | 2026-04-16 | 4 | |
| ORITUO PACKAGING LTD | 2025-10-10 | 1 | |
| ORITUO PACKAGING LTD | 2025-01-16 | 19 | |
| ORITUO PACKAGING LIMITED | 2021-01-28 | 4 | |
| ORITUO PACKAGING LIMITED | 2026-04-03 | 3 | |
| ORITUO PACKAGING LIMITED | 2024-06-24 | 3 | |
| ORITUO PACKAGING LTD | 2018-09-11 | 2 | |
| ORITUO PACKAGING LTD | 2024-02-27 | 1 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Orituo Packaging Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-30 | 56 | |
| 2026-04-30 | 56 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||