There are a total of 1,815 bills of lading on file for RNDC between October 20th, 2012 and May 9th, 2026.
Of those 1,815 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 3 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,815 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 1,537 |
| Notify Party Records | 362 |
| First Shipment on File | Oct 20th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 9th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 3 |
| Records in the Past Year | 4 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for RNDC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with RNDC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with RNDC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| EDRINGTON DISTILLERS LTD | May 2026 | 5,060 | 77 |
| GIORGIO GORI WAREHOUSE | Mar 2023 | 81,627 | 55 |
| REMY COINTREAU SA | Dec 2025 | 3,633 | 38 |
| GIORGIO GORI S.R.L | Jan 2023 | 918 | 37 |
| BRUGAL & CO | May 2026 | 1,374 | 32 |
| LES PETITS FILS DE VEUVE AMBAL | May 2026 | 1,191 | 28 |
| J. GARCIA CARRION, S.A. | May 2026 | 9,566 | 27 |
| GIORGIO GORI | Dec 2025 | 74,845 | 26 |
| HILLEBRAND GORI ITALY S.R.L. | May 2026 | 63,115 | 24 |
| FETZER VINEYARDS | May 2026 | 15,214 | 21 |
| THE WINE GROUP | May 2026 | 10,782 | 18 |
| SANTA MARGHERITA SPA | May 2026 | 7,827 | 16 |
| BANFI PRODUCT CORPORATION | Mar 2024 | 16,714 | 14 |
| GORI CHILE | Sep 2023 | 5,527 | 13 |
| VITICOLTORI FRIULANI LA DELIZIA S.C | Jan 2026 | 1,332 | 12 |
| THE ABSOLUT COMPANY | May 2026 | 35,287 | 10 |
| NEXUS BRAND LLC | Jul 2024 | 94 | 10 |
| F.LLI GANCIA & C. S.P.A. | May 2026 | 1,903 | 10 |
| CAVIT S.C. | May 2026 | 30,512 | 10 |
| BOSCA S.P.A. | May 2026 | 3,882 | 10 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to RNDC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| RMT GLOBAL PARTNERS LLC | May 2026 | 1,458 | 52 |
| RMT TECHNOLOGY INC | May 2026 | 112 | 2 |
| RMX INDUSTRIES | Mar 2026 | 483 | 2 |
| RMX INDUSTRIES PRIVATE LIMITED | May 2026 | 452 | 77 |
| RN FURNISHINGS INC | May 2026 | 171 | 14 |
| RNA CORPORATION | May 2026 | 531 | 13 |
| RNA DISTRIBUTION CENTER USA | Sep 2023 | 940 | 0 |
| RNACCOMPANY CO., LTD. | Aug 2025 | 155 | 0 |
| RNB CLOTHING | Jun 2025 | 195 | 0 |
| RND INTERNATIONAL LLC | May 2026 | 1,083 | 73 |
| RNDC - ASHLAND | Jul 2023 | 1,646 | 0 |
| RNDC - ATLANTA | Jul 2023 | 272 | 0 |
| RNDC - CA, TRACY | May 2023 | 163 | 0 |
| RNDC - DEERFIEL BEACH | Jun 2023 | 2,509 | 0 |
| RNDC - DEERFIELD | Jun 2023 | 1,760 | 0 |
| RNDC - GIBSONTON | Apr 2025 | 740 | 0 |
| RNDC - GRAND PRAIRIE | May 2026 | 3,071 | 3 |
| RNDC CALIFORNIA | Aug 2025 | 189 | 0 |
| RNDC FLORIDA | Dec 2024 | 135 | 0 |
| RNDC-FL-GIBSONTON | Jun 2023 | 115 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-11 | OOLU2322593580 | 0MRL0 | Regular Bill | OOLU | 9951549 | CMA CGM ENDURANCE | 2026-05-09 | MIAMI, FLORIDA | GENOA ITALY | 1,575 CAS | 20,700 KG | House to House | HEINEKEN ITALIA SPA | RNDC | JOHN S. CONNOR INC. | BIRRA MORETTI 33 CLX4X6 BOTTLES - 6 DIGIT HS CODE 220300 - PO NUMBER XXXXXXXX | |
| 2026-03-23 | OOLU2320227600 | 0MRKK | Regular Bill | OOLU | 9951549 | CMA CGM ENDURANCE | 2026-03-22 | MIAMI, FLORIDA | GENOA ITALY | 1,575 PKG | 20,820 KG | House to House | HEINEKEN GLOBAL PROCUREMENT B.V. | RNDC | JOHN S. CONNOR INC. | BEER DIGIT HS CODE | |
| 2025-09-10 | MEDUUX620120 | 533W | In-bond Automated | MEDU | 9231810 | MSC HONG KONG V | 2025-09-09 | NORFOLK, VIRGINIA | BREMERHAVEN GERMANY | 1,177 CAS | 18,680 K | House to House | THE ABSOLUT COMPANY | RNDC, LLC - EAGLE DIVISION | JOHN S CONNOR INC | ABS VODKA % X ML , , ABS V ANILIA % X ML , , SUM: CASES ABS VODKA % X . L , , ABS VODKA % X ML , , ABS R ASPBERRI % X ML , , ABS... | |
| 2025-02-24 | SMLU8447218A | CHSLSSDQN037132 | 41 | House Bill | CHSL | 9970947 | SEABOARD GLOBE | 2025-02-22 | MIAMI, FLORIDA | RIO HAINA DOMINICAN REPUBLIC | 1,300 CTN | 19,060 KG | BRUGAL & S.A. | RNDC | RNDC | ALCOHOLIC BEVERAGE | |
| Run Date | 2026-05-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-08 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-09 |
| Trade Update Date | 2026-04-08 |
| Master BOL # | OOLU2322702960 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 605378 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | OOLU |
| Voyage # | 0MRL0 |
| IMO # | 9951549 |
| Vessel Name | CMA CGM ENDURANCE |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | CISERANO |
| Foreign Port of Lading | GENOA ITALY (47527) |
| Port of Unlading | MIAMI, FLORIDA (5201) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 20475 KG |
| Weight in KG | 20,475 KG |
| Quantity | 1575 CAS |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TIIU5242640 |
| Commodity Description |
1575 CASES OF BIRRA MORETTI 33 CLX4X6 BOTTLES ON 25 PALLETS PO NUMBER XXXXXXXX 6 DIGIT HS CODE 220300 |
| Shipper Name | HEINEKEN GLOBAL PROCUREMENT B.V. |
|---|---|
| Address Line 1 | BURGEMEESTER SMEETSWEG 1 |
| Address Line 2 | ZOETERWOUDE ZH |
| Address Line 3 | NETHERLANDS |
| Consignee Name | RNDC (TAMPA) |
|---|---|
| Address Line 1 | 4901 SAVARESE CIRCLE N |
| Address Line 2 | TAMPA FL |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| Notify Party Name | JOHN S. CONNOR INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 799 CROMWELL PARK DRIVE SUITE A 79 |
| Address Line 2 | GLEN BURNIE MD |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| Container Number | TIIU5242640 |
|---|---|
| Seal Number 1 | H3938240 |
| Seal Number 1 | H3938240 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | 1575 CASES OF BIRRA MORETTI 33 CLX4X6 BOTTLES ON 25 PALLETS PO NUMBER XXXXXXXX 6 DIGIT HS CODE 220300 |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Charleston, South Carolina | 599 | 2023-07-07 |
| Port Everglades, Florida | 345 | 2024-10-24 |
| Miami, Florida | 323 | 2026-05-11 |
| Newark, New Jersey | 207 | 2025-01-27 |
| Houston, Texas | 188 | 2024-07-25 |
| Norfolk, Virginia | 51 | 2025-09-10 |
| Baltimore, Maryland | 39 | 2023-05-29 |
| Savannah, Georgia | 34 | 2021-06-08 |
| New Orleans, Louisiana | 9 | 2014-11-08 |
| New York, New York | 7 | 2025-02-12 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Leghorn Italy | 284 | 2023-07-26 |
| Hamble United Kingdom | 240 | 2024-10-24 |
| Valencia Spain | 206 | 2023-04-20 |
| Le Havre France | 192 | 2024-11-08 |
| Genoa Italy | 170 | 2026-05-11 |
| Anvers Belgium | 148 | 2025-01-27 |
| La Spezia Italy | 124 | 2023-06-19 |
| Liverpool United Kingdom | 88 | 2020-04-16 |
| Felixstowe United Kingdom | 61 | 2018-04-14 |
| Rotterdam Netherlands | 44 | 2024-01-01 |
Below are the top 10 company names and addresses for RNDC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| RNDC | 441 S.W.12TH AVENUE DEERFIELD BEACH FL UNITED STATES | 2026-05-11 | 128 |
| RNDC | 4901 SAVARESE CIRCLE N TAMPA FL UNITED STATES | 2026-05-11 | 78 |
| RNDC | 2023-07-07 | 604 | |
| RNDC, LLC - EAGLE DIVISION | 2025-09-10 | 202 | |
| RNDC | 2024-10-24 | 134 | |
| RNDC | 2024-09-30 | 108 | |
| RNDC | 2015-10-19 | 52 | |
| RNDC | 2020-02-06 | 43 | |
| RNDC, LLC - EAGLE DIVISION | 2015-11-24 | 41 | |
| RNDC | 2023-03-13 | 37 |
Below are the top 10 phone numbers on file for RNDC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2022-12-29 | 1 | |
| 2022-12-07 | 1 | |
| 2021-11-23 | 1 | |
| 2021-10-21 | 1 | |
| 2021-09-25 | 8 | |
| 2021-09-25 | 1 | |
| 2020-01-20 | 37 | |
| 2020-01-20 | 3 | |
| 2019-03-08 | 17 | |
| 2014-03-06 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||