There are a total of 165 bills of lading on file for Shanghai Tongjie Printing Productio between August 5th, 2020 and May 8th, 2026.
Of those 165 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 6 were within the past 90 days.
| Total Records | 165 |
|---|---|
| Shipper Records | 165 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Aug 5th, 2020 |
| Most Recent Shipment on File | May 8th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 6 |
| Records in the Past Year | 33 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Shanghai Tongjie Printing Productio, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Shanghai Tongjie Printing Productio in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TERASUMMIT INC. | Jan 2025 | 104 | 17 |
| RGA ZOLA LLC | Sep 2025 | 371 | 16 |
| RGA GAMMA LLC | Oct 2023 | 21 | 14 |
| SILQ LLC | May 2026 | 1,686 | 13 |
| ULTRA PRO INTERNATIONAL LLC | Feb 2026 | 3,356 | 12 |
| RGA FRIDA LLC | Dec 2023 | 36 | 10 |
| RGA EPSILON LLC | Dec 2025 | 265 | 9 |
| HOMEMODELE LLC | Apr 2026 | 267 | 6 |
| SHOE PALACE CORPORATION | Sep 2025 | 570 | 5 |
| WHEEL PROS LLC | May 2026 | 11,233 | 4 |
| RGA ALPHA LLC | Oct 2025 | 358 | 4 |
| GOOD TREE INTERNATIONAL INC. | Feb 2026 | 256 | 4 |
| FENCESCREEN, INC. | May 2026 | 708 | 4 |
| RGA FFM LLC | Aug 2025 | 305 | 3 |
| BIGTIME CORPORATION LLC | Dec 2023 | 23 | 3 |
| THE TECHNIE UNIT TRUST | May 2026 | 45 | 2 |
| SUN PEN LIMITED COMPANY | Jun 2022 | 17 | 2 |
| RGA CRAFTOPIA LLC | Jan 2024 | 76 | 2 |
| RENACER 1 CORP. | Mar 2026 | 84 | 2 |
| HALLIER INVESTMENTS, LLC | Feb 2026 | 53 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Shanghai Tongjie Printing Productio.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SHANGHAI TIMES TRADING CO.,LTD | May 2026 | 991 | 10 |
| SHANGHAI TINGRUI INTERNATIONAL TRADE CO.,LTD | May 2026 | 200 | 3 |
| SHANGHAI TINGWELL HEADWEAR CO.,LTD | Apr 2026 | 502 | 4 |
| SHANGHAI TINGYUE AUTO PARTS CO | May 2026 | 519 | 12 |
| SHANGHAI TITAN INTERNATIONAL LOGIST | Aug 2025 | 151 | 0 |
| SHANGHAI TOEX INTERNATIONAL TRADING | May 2026 | 248 | 2 |
| SHANGHAI TOEX TRADING CO.,LTD | Mar 2026 | 390 | 1 |
| SHANGHAI TOKIA IMP & EXP CO., LTD. | May 2026 | 366 | 3 |
| SHANGHAI TONGCHEN STONE CO.,LTD. | May 2026 | 621 | 51 |
| SHANGHAI TONGJI HOUSEHOLD PRODUCTS | Jan 2025 | 154 | 0 |
| SHANGHAI TONGLING AUTOMOBILE TRIMMING CO.,LTD. | May 2026 | 418 | 8 |
| SHANGHAI TONGLING AUTOMOTIVE TECHNO | May 2026 | 425 | 8 |
| SHANGHAI TONGMIN PACKAGING TECHNOLO | May 2026 | 256 | 8 |
| SHANGHAI TONGTAI PRECISE ALUMINUM A | May 2026 | 305 | 2 |
| SHANGHAI TONGTIAN TRADING CO., LTD | May 2026 | 340 | 6 |
| SHANGHAI TONGYAN INDUSTRIAL CO. | Dec 2025 | 377 | 0 |
| SHANGHAI TONGZHI INTERNATIONAL | May 2026 | 932 | 13 |
| SHANGHAI TONSUM INTERNATIONAL TRADI | Apr 2026 | 235 | 4 |
| SHANGHAI TOP FORTUNE INDUSTRY CO. | Dec 2025 | 250 | 0 |
| SHANGHAI TOP IDEAL | Jan 2024 | 1,177 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-07 | EGLV140600024667 | SHNLQD26020065D | 1207E | House Bill | SHNL | 9850812 | EVER FINE | 2026-03-06 | OAKLAND, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 1 CTN | 6 KG | House to House | SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | VISION MA,INC | VISION MA,INC | DISPLAY STAND |
| 2026-03-06 | CMDUCHN3030157 | CHSL542824961PVG | 0DBNL | House Bill | CHSL | 9938389 | PRESIDENT CARTER | 2026-03-05 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 212 PKG | 16,200 KG | Container Yard | SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | FENCESCREEN, LLC | PVC BANNERS | |
| 2026-03-06 | CMDUCHN3030147 | CHSL542824614PVG | 0DBNL | House Bill | CHSL | 9938389 | PRESIDENT CARTER | 2026-03-05 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 321 PKG | 17,210 KG | Container Yard | SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | FENCESCREEN, LLC | PVC BANNERS | |
| 2026-01-08 | ONEYNBOFK1945604 | 063E | Regular Bill | ONEY | 9629914 | ONE CONTRIBUTION | 2026-01-07 | NEW YORK, NEW YORK | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 32 CTN | 363 KG | Container Yard | SHANGHAI TONGJIE PRINTING | WHELE LLC | MOHAWK GLOBAL LOGISTICS CORP | ALUMINUMWARE & ARTICLES OF ALUMINUM, N.O.S. A ND DISPLAY BOARD,STICKERS | |
| Run Date | 2026-04-09 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-06 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-08 |
| Trade Update Date | 2026-03-20 |
| Master BOL # | COSU6446920970 |
|---|---|
| House BOL # | HNLTSHA2630019 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | HNLT |
| Voyage # | 057E |
| IMO # | |
| Vessel Name | OOCL BERLIN |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | SHANGHAI, CHINA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 465 K |
| Weight in KG | 465 KG |
| Quantity | 33 CTN |
| Volume | 2 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOCU0951818 |
| Commodity Description |
BANNERS |
| Shipper Name | SHANGHAI TONGJIE PRINTING |
|---|---|
| Address Line 1 | PRODUCTION COMPANY LTD BLDG B NO |
| Address Line 2 | 1650, LAIFANG RD,JIUTING TN, |
| Address Line 3 | SONGJIANG ,SH 201615, CN |
| Consignee Name | HIT PROMOTIONAL PRODUCTS, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | HIT PROMOTIONAL PRODUCTS 7150 BRYAN |
| Address Line 2 | DAIRY ROAD LARGO, FL 33777 USA |
| Notify Party Name | HIT PROMOTIONAL PRODUCTS, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | HIT PROMOTIONAL PRODUCTS 7150 BRYAN |
| Address Line 2 | DAIRY ROAD LARGO, FL 33777 USA |
| Container Number | OOCU0951818 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CX246576 |
| Seal Number 1 | CX246576 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 22G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | BANNERS |
| Marks and Numbers 1 | N M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 65 | 2026-05-08 |
| Los Angeles, California | 65 | 2026-03-06 |
| Newark, New Jersey | 17 | 2026-05-09 |
| Oakland, California | 6 | 2026-03-07 |
| Miami, Florida | 3 | 2025-07-21 |
| Houston, Texas | 3 | 2023-04-17 |
| Portland, Oregon | 2 | 2020-12-02 |
| New York, New York | 1 | 2026-01-08 |
| Seattle, Washington | 1 | 2021-11-17 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2021-02-20 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 114 | 2026-05-08 |
| Ningbo China (Mainland) | 23 | 2026-01-08 |
| Yantian China (Mainland) | 13 | 2026-05-09 |
| Yangshan China (Mainland) | 8 | 2025-10-11 |
| Qingdao China (Mainland) | 3 | 2026-03-07 |
| Xiamen China (Mainland) | 2 | 2024-07-23 |
| Shekou China (Mainland) | 2 | 2022-12-13 |
Below are the top 10 company names and addresses for Shanghai Tongjie Printing Productio that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | NO1650,LAIFANG RD,JIUTING TOWN,SONG JIANG DISTRICT SHANGHAI CN | 2026-03-07 | 16 |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | NO1650,LAIFANG RD, JIUTING TOWN,SON GJIANG DISTRICT,SHANGHAI 201615,CHI NA,SHANGHAI,CN | 2025-08-04 | 11 |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | 2026-05-08 | 3 | |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | 2026-03-06 | 3 | |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | 2026-05-09 | 2 | |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | 2025-12-05 | 1 | |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | 2025-09-09 | 1 | |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | 2025-06-28 | 1 | |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING | 2023-09-13 | 11 | |
| SHANGHAI TONGJIE PRINTING PRODUCTIO | 2025-01-07 | 11 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||