There are a total of 181 bills of lading on file for Shunxin Luggage Industry Cambodia between March 15th, 2022 and May 12th, 2026.
Of those 181 bills of lading, 6 were within the past 30 days and 22 were within the past 90 days.
| Total Records | 181 |
|---|---|
| Shipper Records | 180 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Mar 15th, 2022 |
| Most Recent Shipment on File | May 12th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 6 |
| Records in Last 90 Days | 22 |
| Records in the Past Year | 51 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA.
Below is a Sankey Diagram of the top 15 companies associated with Shunxin Luggage Industry Cambodia, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 15 companies associated with Shunxin Luggage Industry Cambodia in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| CALIFORNIA INNOVATIONS US INC | May 2026 | 6,659 | 74 |
| LEEDS WORLD INC | May 2026 | 20,883 | 27 |
| LACOSTE USA INC | May 2026 | 7,127 | 26 |
| QVC, INC. | May 2026 | 40,378 | 12 |
| PROACTIVE SUPPLY CHAIN GROUP | May 2026 | 426 | 10 |
| LOLE BRANDS CANADA ULC | May 2026 | 562 | 10 |
| LACOSTE CANADA INC | May 2026 | 1,275 | 4 |
| WALGREEN CO. | May 2026 | 32,796 | 2 |
| WAL-MART CANADA CORP. | May 2026 | 132,480 | 2 |
| TECNIFIBRE USA, INC | May 2026 | 658 | 2 |
| SPRAY MORET LLC | Jan 2025 | 726 | 2 |
| OLD PACIFIC HOLDINGS, LLC | Nov 2025 | 44 | 2 |
| Apr 2026 | 5 | 1 | |
| THE GEM GROUP, INC. | May 2026 | 3,508 | 1 |
| BI-MART CORPORATION | May 2026 | 6,952 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Shunxin Luggage Industry Cambodia.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SHUNNAI BELTING(SHANGHAI)CO.,LTD | May 2026 | 133 | 6 |
| SHUNSEN INDUSTRIES CORPORATION | Feb 2026 | 519 | 2 |
| SHUNSHENG TRADING CO LTD | Dec 2025 | 113 | 0 |
| SHUNTAI CO., LTD | May 2026 | 2,252 | 30 |
| SHUNTAK INTL INC | Jul 2021 | 721 | 0 |
| SHUNTEX-SHUNDE TEXTILES IMPORT EXPORT COMPANY | May 2026 | 181 | 9 |
| SHUNTO COMPANY LIMITED | Mar 2026 | 86 | 2 |
| SHUNWEI HOLDING LIMITED | May 2026 | 206 | 4 |
| SHUNWEI TRADING (SHANGHAI) CO.,LTD | Aug 2025 | 396 | 0 |
| SHUNXIN GROUP | May 2026 | 92 | 68 |
| SHUNXINDA TRADING | May 2026 | 220 | 40 |
| SHUNYANG TRADING CO LTD | Dec 2025 | 100 | 0 |
| SHUNYI GROUP ECOMMERCE INC | May 2026 | 193 | 33 |
| SHUNYI IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 151 | 4 |
| SHUNYI VINA ELECTRONICS CO.,LTD | May 2026 | 61 | 10 |
| SHUNYOUNG LIMITED | Mar 2026 | 438 | 53 |
| SHUOFEI (SHANGHAI) TRADING TECHNOLO | May 2026 | 74 | 4 |
| SHUOH TAI INDUSTRIAL CO LTD | May 2026 | 625 | 5 |
| SHUOJIA ENTERPRISE LIMITED | Aug 2024 | 115 | 0 |
| SHUOJIA SUPPLY CHAIN MANAGEMENT | May 2026 | 426 | 32 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-12 | OOLU2324502150 | OOLU232450215001 | 1TUHW | House Bill | OOLU | 9780897 | CMA CGM J. MADISON | 2026-05-11 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SINGAPORE SINGAPORE | 1,092 CTN | 2,867 KG | House to House | SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA C | LEED'S WORLD INC | LUNCH COOLER HS CODE : 420292 FREIGHT COLLECT | |
| 2026-04-27 | OOLU2322439260 | OOLU232243926001 | 1TUIJ | House Bill | OOLU | 9463023 | ERVING | 2026-04-25 | NEWARK, NEW JERSEY | SINGAPORE SINGAPORE | 127 CTN | 500 KG | House to House | SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA C | LEED'S WORLD INC | BACKPACK COOLER HS CODE : FREIGHT COLLECT | |
| 2026-04-27 | OOLU2321574440 | OOLU232157444001 | 1TUIJ | House Bill | OOLU | 9463023 | ERVING | 2026-04-25 | NEWARK, NEW JERSEY | SINGAPORE SINGAPORE | 675 CTN | 2,659 KG | House to House | SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA C | LEED'S WORLD INC | BACKPACK COOLER HS CODE : FREIGHT COLLECT | |
| 2026-04-25 | COSU6446846130 | 076E | Regular Bill | COSU | 9645918 | CSCL EAST CHINA SEA | 2026-04-24 | LONG BEACH, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 1,468 CTN | 6,171 KG | House to House | SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA C | ARTIC ZONE CAN ZIPPERLESS HARD BODY COOLER - BLACK;HAMMER; | |||
| Run Date | 2026-05-13 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-12 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-12 |
| Trade Update Date | 2026-04-02 |
| Master BOL # | OOLU2323001810 |
|---|---|
| House BOL # | OOLU232300181001 |
| Manifest Number | 392486 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | OOLU |
| Voyage # | 1TUIV |
| IMO # | 9839911 |
| Vessel Name | CMA CGM MEXICO |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | SIHANOUKVILLE |
| Foreign Port of Lading | SINGAPORE SINGAPORE (55976) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2004 KG |
| Weight in KG | 2,004 KG |
| Quantity | 600 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TCNU5167594 |
| Commodity Description |
DOUBLE POCKET COOLER HS CODE : 420292 FREIGHT COLLECT |
| Shipper Name | SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA C |
|---|---|
| Address Line 1 | NATIONAL ROAD NO.5, PHUM SPEAN POR |
| Address Line 2 | ,KHUM SEDTHEI, SAMOKKI MEAN CHEY DI |
| Address Line 3 | STRICT,KAMPONG CHHNANG PROVINCE, KI |
| Consignee Name | LEED'S WORLD INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 400 HUNT VALLEY ROADNEW KENSINGTON |
| Address Line 2 | , PA 15068 USA KENSINGTON, PHILADE |
| Address Line 3 | LPHIA, PENNSYLVANIA, UNITED STATES |
| Container Number | TCNU5167594 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLKNQ4196 |
| Seal Number 1 | OOLKNQ4196 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | DOUBLE POCKET COOLER HS CODE : 420292 FREIGHT COLLECT |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 56 | 2026-05-12 |
| Newark, New Jersey | 36 | 2026-05-13 |
| Long Beach, California | 36 | 2026-04-25 |
| Tacoma, Washington | 17 | 2026-04-17 |
| Charleston, South Carolina | 17 | 2026-03-02 |
| Savannah, Georgia | 8 | 2026-04-13 |
| Oakland, California | 5 | 2023-12-04 |
| Seattle, Washington | 2 | 2025-02-25 |
| Norfolk, Virginia | 2 | 2022-10-13 |
| Boston, Massachusetts | 1 | 2025-07-31 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Vung Tau Vietnam | 57 | 2026-04-25 |
| All Other Viet Nam Ports | 42 | 2026-04-17 |
| Singapore Singapore | 38 | 2026-05-13 |
| Nansha China (Mainland) | 25 | 2023-01-26 |
| Yangshan China (Mainland) | 4 | 2026-04-20 |
| Hong Kong Hong Kong | 4 | 2025-10-20 |
| Yantian China (Mainland) | 4 | 2025-08-13 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 2 | 2024-05-22 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2023-01-04 |
| Sines Portugal | 1 | 2025-09-06 |
Below are the top 10 company names and addresses for Shunxin Luggage Industry Cambodia that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA | NATIONAL ROAD NO.5,PHUM SPEAN POR, KHUM SEDTHEI, SAMOKKI MEAN CHEY KAMPONG CHHNANG KH NA | 2025-06-21 | 3 |
| SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA | NATIONAL ROAD NO.5,PHUM SPEAN POR, KHUM SEDTHEI, SAMOKKI KAMPONG CHHNANG KH NA | 2025-10-21 | 2 |
| SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA | 2023-07-04 | 63 | |
| SHUN XIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA CO.,LTD. | 2025-07-31 | 24 | |
| SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA C | 2026-05-13 | 16 | |
| SHUN XIN LUGGAGE INDUSTRY(CAMBODIA) CO.,LTD | 2025-03-03 | 13 | |
| SHUN XIN LUGGAGE INDUSTRY (CAMBODIA)CO.,LTD | 2025-02-21 | 7 | |
| SHUN XIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA | 2026-04-17 | 6 | |
| SHUN XIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA CO LTD | 2022-07-28 | 6 | |
| SHUNXIN LUGGAGE INDUSTRY CAMBODIA C | 2026-04-25 | 6 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||