There are a total of 299 bills of lading on file for Shushop Wholesale LLC between September 2nd, 2020 and April 12th, 2026.
Of those 299 bills of lading, 0 were within the past 30 days and 7 were within the past 90 days.
| Total Records | 299 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 299 |
| Notify Party Records | 34 |
| First Shipment on File | Sep 2nd, 2020 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 12th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 0 |
| Records in Last 90 Days | 7 |
| Records in the Past Year | 47 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SHUSHOP WHOLESALE LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Shushop Wholesale LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Shushop Wholesale LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HUIDONG GANRUI SHOES CO;LTD | Apr 2026 | 111 | 109 |
| CORINA TRADING LIMITED | Jan 2026 | 59 | 43 |
| NANCY TRADING HONGKONG LIMITED | Apr 2026 | 67 | 26 |
| GUANGZHOU NANCY SHOES CO., LTD. | Feb 2026 | 26 | 26 |
| VALOR FASHIONS LIMITED | Aug 2025 | 127 | 22 |
| HUIZHOU HUARUI SHOES MATERIAL CO | Jun 2025 | 11 | 10 |
| FOSHAN ANNA TRADING CO .,LIMITED | Apr 2026 | 14 | 10 |
| Mar 2026 | 8 | 8 | |
| Jan 2026 | 8 | 5 | |
| Jul 2024 | 2 | 2 | |
| Oct 2024 | 4 | 2 | |
| Nov 2025 | 2 | 2 | |
| Jan 2026 | 10 | 2 | |
| BENICIA TRADING COMPANY LLC | Feb 2026 | 15 | 2 |
| ANHUI MEI & BANG INTERNATIONAL TRAD | May 2026 | 341 | 2 |
| XIAMEN HUAYIJIA IMPORT AND EXPORT C | Jun 2024 | 158 | 1 |
| TOWIN FOOTWEAR | May 2026 | 81 | 1 |
| QUADPRO TECHNOLOGY NETWORK CO LTD | Jul 2022 | 571 | 1 |
| Feb 2026 | 2 | 1 | |
| GUANGZHOU MIKI TRADING COMPANY LTD | May 2026 | 2,000 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Shushop Wholesale LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SHUOZHOUSHI XINDAAN TRADING CO LLC | Sep 2023 | 71 | 0 |
| SHUOZHOUSHI YUJIE TRADING CO LLC | May 2026 | 135 | 45 |
| SHUR-FAST FASTENERS INC. | May 2026 | 510 | 9 |
| SHURCON MANUFACTURING(ZJ)CO.,LTD | Aug 2025 | 441 | 0 |
| SHURE ELECTRONICS (SUZHOU) CO LTD | May 2026 | 1,201 | 15 |
| SHURE INCORPORATED | May 2026 | 3,952 | 59 |
| SHURE JUAREZ | May 2026 | 6,851 | 165 |
| SHURJOINT METALS INC. | Jan 2021 | 395 | 0 |
| SHURTAPE TECHNOLOGIES, LLC | Aug 2025 | 1,153 | 0 |
| SHURU STONES LLP | May 2026 | 405 | 21 |
| SHUSTER CORPORATION | Sep 2024 | 1,529 | 0 |
| SHUSTER'S BUILDING COMP | May 2026 | 293 | 3 |
| SHUTER ENTERPRISE CO., LTD | May 2026 | 253 | 5 |
| SHUTTLE COMPUTER GROUP INC. | May 2026 | 559 | 6 |
| SHUTTLE EXPRESS FORWARDING CO.,LTD | Apr 2026 | 446 | 3 |
| SHUTTLE FREIGHT LOGISTICS INC. | May 2026 | 458 | 11 |
| SHUTTLE INC | May 2026 | 560 | 7 |
| SHUTTLEWAGON INC | Mar 2026 | 194 | 2 |
| SHUXIAN LIN | Oct 2024 | 108 | 0 |
| SHUYAN ZHANG | Apr 2025 | 113 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-14 | ZIMUSHH32059513 | KIRMYZSZ26020305 | 18E | House Bill | KIRM | 9945485 | ZIM CANADA | 2026-04-12 | MIAMI, FLORIDA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 555 CTN | 3,970 KG | Pier to Pier | FOSHAN ANNA TRADING | SHUSHOP WHOLESALE LLC | EDMUNDO TORNER, CHB | WOMAN'S SHOES |
| 2026-04-03 | ZIMUSHH32033019 | KIRMYZSZ26020172 | 11E | House Bill | KIRM | 9302633 | MSC FAIRFIELD | 2026-04-01 | MIAMI, FLORIDA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 818 CTN | 8,786 KG | Container Yard | HUIDONG GANRUI SHOES | SHUSHOP WHOLESALE LLC | EDMUNDO TORNER, CHB | WOMAN'S SHOES |
| 2026-03-23 | ZIMUSHH32029215 | KIRMYZSZ26011377 | 5E | House Bill | KIRM | 9393321 | MSC ELAINE | 2026-03-22 | MIAMI, FLORIDA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 990 PKG | 8,030 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU RUILI IMPORT AND EXPORT C | SHUSHOP WHOLESALE LLC | EDMUNDO TORNER, CHB | PAPER CARTON LADIES SHOES |
| 2026-03-11 | ZIMUSHH32028335 | KIRMYZSZ26010821 | 14E | House Bill | KIRM | 9465095 | MSC JAVELIN IX | 2026-03-10 | MIAMI, FLORIDA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 797 CTN | 7,592 KG | Pier to Pier | HUIDONG GANRUI SHOES | SHUSHOP WHOLESALE LLC | EDMUNDO TORNER, CHB | WOMAN'S SHOES AND KID'S SHOES |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-22 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-26 |
| Trade Update Date | 2026-04-06 |
| Master BOL # | ZIMUSHH32085769 |
|---|---|
| House BOL # | KIRMYZSZ26040269 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | KIRM |
| Voyage # | 4E |
| IMO # | 9393307 |
| Vessel Name | MSC RIDA VIII |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | MIAMI, FLORIDA (5201) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 3350 KG |
| Weight in KG | 3,350 KG |
| Quantity | 300 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
HCOU2274630 |
| Commodity Description |
WOMAN'S SHOES |
| Shipper Name | FOSHAN ANNA TRADING CO .,LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | 4TH FLOOR, BUILDING B, NO.20 HECUN |
| Address Line 2 | SHIRONG ROADLISHUI TOWN,FOSHAN,FOSH |
| Address Line 3 | AN,CN |
| Consignee Name | SHUSHOP WHOLESALE LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 3980 W 104TH ST. UNIT 6 HIALEAH,FL, |
| Address Line 2 | 33018,US |
| Notify Party Name | EDMUNDO TORNER, CHB |
|---|---|
| Address Line 1 | 9300 NW 25TH STREET, SUITE 209 DORA |
| Address Line 2 | L,FL,US |
| Container Number | HCOU2274630 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4260364023 |
| Seal Number 1 | A4260364023 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 2200 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | WOMAN'S SHOES |
| Marks and Numbers 1 | SHUSHOP SHOES |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Miami, Florida | 215 | 2026-04-14 |
| Long Beach, California | 39 | 2026-01-26 |
| Los Angeles, California | 35 | 2026-03-03 |
| Port Everglades, Florida | 9 | 2026-02-11 |
| Oakland, California | 1 | 2021-06-02 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 245 | 2026-04-14 |
| Shekou China (Mainland) | 30 | 2025-07-10 |
| Pusan South Korea | 5 | 2026-01-26 |
| Ningbo China (Mainland) | 5 | 2023-10-24 |
| Singapore Singapore | 3 | 2023-09-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 2 | 2025-09-30 |
| Vung Tau Vietnam | 2 | 2025-08-13 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2025-06-18 |
| Leghorn Italy | 1 | 2025-03-04 |
| Genoa Italy | 1 | 2024-03-04 |
Below are the top 10 company names and addresses for Shushop Wholesale LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 3980 W 104TH ST. UNIT 6 HIALEAH,FL, 33018,US | 2026-04-14 | 128 |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 3980 W 104TH ST UNIT 6 HIALEAH FL 33018 UNITED STATES | 2025-06-18 | 17 |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 2025-09-30 | 6 | |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 2023-02-24 | 40 | |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 2023-02-24 | 17 | |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 2021-06-02 | 16 | |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 2023-03-16 | 15 | |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 2022-08-11 | 10 | |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 2023-08-14 | 7 | |
| SHUSHOP WHOLESALE LLC | 2024-02-15 | 7 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||