There are a total of 130 bills of lading on file for Si Invernizzi S.R.L. between November 18th, 2012 and May 20th, 2026.
Of those 130 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 12 were within the past 90 days.
| Total Records | 130 |
|---|---|
| Shipper Records | 118 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 14 |
| First Shipment on File | Nov 18th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 12 |
| Records in the Past Year | 38 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SI INVERNIZZI S.R.L..
Below is a Sankey Diagram of the top 2 companies associated with Si Invernizzi S.R.L., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 2 companies associated with Si Invernizzi S.R.L. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| ACE ENDICO CORP | May 2026 | 2,948 | 53 |
| PRIME LINE DISTRIBUTORS INC | May 2026 | 12,834 | 29 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Si Invernizzi S.R.L.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SI GROUP - INDIA PRIVATE LIMITED | May 2026 | 153 | 1 |
| SI GROUP FINE CHEMICALS -SHANGHAI C | Aug 2024 | 880 | 0 |
| SI GROUP GERMANY (DEAB) GMBH | May 2026 | 193 | 23 |
| SI GROUP INC FORMERLY SI GROUP USA | Feb 2026 | 164 | 0 |
| SI GROUP ITALY ITAA SRL | May 2026 | 104 | 11 |
| SI GROUP SWITZERLAND CHAA | May 2026 | 739 | 11 |
| SI GROUP USA LLC | May 2026 | 397 | 2 |
| SI GROUP USA(USAA),LLC | May 2026 | 1,162 | 3 |
| SI GROUP, INC. | Apr 2026 | 2,086 | 2 |
| SI HI INC | Jan 2026 | 338 | 0 |
| SI KO LTD | Apr 2026 | 1,035 | 8 |
| SI PRODUCTS LLC | Jan 2026 | 210 | 0 |
| SI TONG BA DA INC | Apr 2026 | 141 | 17 |
| SI VENTURES 1 LLC | May 2026 | 234 | 7 |
| SI YUAN (MYANMAR) CO.,LTD | Oct 2025 | 252 | 0 |
| SI YUAN TECH CO., LTD | May 2026 | 173 | 7 |
| SI-LOG CANADA INC. | May 2026 | 1,760 | 39 |
| SI-LOG INC | Mar 2026 | 303 | 2 |
| SI-LOG SHIPPING INC | May 2026 | 268 | 37 |
| SI-LOG USA LLC | Mar 2026 | 1,580 | 10 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-11 | HLCUGOA2602ATAQ6 | SVDLSDB01S552236 | 610W | House Bill | SVDL | 9143568 | LONDON EXPRESS | 2026-04-10 | PORT EVERGLADES, FLORIDA | LEGHORN ITALY | 204 PKG | 423 KG | House to House | SI INVERNIZZI S.R.L. | PRIME LINE DISTRIBUTORS, INC. | PRIME LINE DISTRIBUTORS, INC. | CHEESE |
| 2026-04-09 | MEDUWW098901 | 610E | Regular Bill | MEDU | 9469560 | MSC TERESA | 2026-04-08 | NEWARK, NEW JERSEY | GENOA ITALY | 228 PKG | 864 K | House to House | SI INVERNIZZI | ACE ENDICO CORP | CORDARO SHIPPING | CHEESE HS ==TEMPERATURE + C=== PART OF CARGO STOWED IN ABOVE CNTR PO# | |
| 2026-04-08 | CMDUGEN1980549 | SVDLSDB01S551052 | 0MRKP | House Bill | SVDL | 9951551 | CMA CGM AMBITION | 2026-04-07 | MIAMI, FLORIDA | GENOA ITALY | 72 PKG | 135 KG | House to Pier | SI INVERNIZZI S.R.L. | PRIME LINE DISTRIBUTORS, INC. | PRIME LINE DISTRIBUTORS, INC. | CHEESE |
| 2026-04-08 | CMDUGEN1980549 | SVDLSDB01S551053 | 0MRKP | House Bill | SVDL | 9951551 | CMA CGM AMBITION | 2026-04-07 | MIAMI, FLORIDA | GENOA ITALY | 84 PKG | 206 KG | House to Pier | SI INVERNIZZI S.R.L. | PRIME LINE DISTRIBUTORS, INC. | PRIME LINE DISTRIBUTORS, INC. | CHEESE |
| Run Date | 2026-05-12 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-11 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-11 |
| Trade Update Date | 2026-04-16 |
| Master BOL # | MEDUWW211736 |
|---|---|
| House BOL # | DMALPMFA09538 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DMAL |
| Voyage # | MG615 |
| IMO # | 9290488 |
| Vessel Name | MSC NIOVI VIII |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | GENOVA |
| Foreign Port of Lading | GENOA ITALY (47527) |
| Port of Unlading | MIAMI, FLORIDA (5201) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 392 KG |
| Weight in KG | 392 KG |
| Quantity | 195 PKG |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MSDU9863173 |
| Commodity Description |
GORGONZOLA AND TALEGGIO CHEESE |
| Shipper Name | SI INVERNIZZI SRL |
|---|---|
| Address Line 1 | VIA ROMENTINO 98 |
| City | TRECATE |
| Country Code | IT |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | ORDINI@INVERNIZZISI.IT |
| Consignee Name | PRIME LINE DISTRIBUTORS, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 2800 SW 42ND STREET, |
| City | FORT LAUDERDALE |
| State Province | FL |
| Zip Code | 33312 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +19549254500 |
| Notify Party Name | PRIME LINE DISTRIBUTORS, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 2800 SW 42ND STREET, |
| City | FORT LAUDERDALE |
| State Province | FL |
| Zip Code | 33312 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +19549254500 |
| Container Number | MSDU9863173 |
|---|---|
| Seal Number 1 | H5947332 |
| Seal Number 1 | H5947332 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45R1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | GORGONZOLA AND TALEGGIO CHEESE |
| Marks and Numbers 1 | ON 1 PLT ??PO 114370 |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 040640 | 00000000 | 0000000392 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 97 | 2026-05-21 |
| Miami, Florida | 15 | 2026-05-12 |
| Port Everglades, Florida | 14 | 2026-04-11 |
| New York, New York | 4 | 2022-09-08 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Genoa Italy | 78 | 2026-05-12 |
| La Spezia Italy | 31 | 2026-05-21 |
| Leghorn Italy | 15 | 2026-04-11 |
| Sines Portugal | 2 | 2024-03-05 |
| Valencia Spain | 2 | 2023-05-30 |
| Napoli Italy | 2 | 2022-04-04 |
Below are the top 6 company names and addresses for Si Invernizzi S.R.L. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SI INVERNIZZI S.R.L. | VIA ROMENTINO,98 TRECATE 28069 IT | 2026-04-11 | 55 |
| SI INVERNIZZI | VIA ROMENTINO 98 TRECATE 28069 ITALY | 2026-05-21 | 48 |
| SI INVERNIZZI S.R.L. | 2017-11-28 | 22 | |
| SI INVERNIZZI SRL | 2021-05-31 | 2 | |
| SI INVERNIZZI SRL | 2022-11-07 | 2 | |
| SI INVERNIZZI SRL | 2026-05-12 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||