There are a total of 7,261 bills of lading on file for True Fabrications, Inc. between April 9th, 2012 and May 21st, 2026.
Of those 7,261 bills of lading, 30 were within the past 30 days and 68 were within the past 90 days.
| Total Records | 7,261 |
|---|---|
| Shipper Records | 5 |
| Consignee Records | 7,255 |
| Notify Party Records | 3,643 |
| First Shipment on File | Apr 9th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 30 |
| Records in Last 90 Days | 68 |
| Records in the Past Year | 252 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for TRUE FABRICATIONS, INC..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with True Fabrications, Inc., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with True Fabrications, Inc. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WIN SHOW INDUSTRIAL LIMITED | May 2026 | 348 | 83 |
| SHANXI MEIKE INTERNATIONAL TRADING | May 2026 | 504 | 52 |
| SHANXI JINGSHENGYUAN TRADING CO. | May 2026 | 285 | 31 |
| PMI JOINEASE PLASTIC & METAL PRODUC | May 2026 | 272 | 30 |
| YANGJIANG BAIYING TRADING | May 2026 | 43 | 29 |
| WELLBEST INDUSTRIES LTD. | Nov 2024 | 671 | 29 |
| EFINE INTERNATIONAL CO.,LIMITED | May 2026 | 247 | 27 |
| WENZHOU YUZE TECHNOLOGY CO.,LTD. | May 2026 | 68 | 26 |
| PROSPEROUS ENTERPRISES(HOLDINGS)LTD | May 2026 | 406 | 25 |
| MILLENNIUM METAL & PLASTIC CO LTD | May 2026 | 929 | 25 |
| YANGJIANG HAODE INDUSTRY & TRADING | May 2026 | 128 | 24 |
| GIFT CONCEPT PRODUCTS LTD | May 2026 | 232 | 24 |
| JIANGMEN WEILONG HARDWARE FACTORY | Feb 2026 | 251 | 23 |
| SHANDONG EVERBLOOMING GLASS CO.,LTD | May 2026 | 153 | 21 |
| WELL JOIN INDUSTRY CO LTD | Apr 2026 | 317 | 20 |
| SUNLONG ENTERPRISES LIMITED | May 2026 | 361 | 20 |
| SHENZHEN ESUN INDUSTRIAL CO.,LTD | May 2026 | 867 | 20 |
| NINGHAI HAOPINGE HOUSEWARES CO.,LTD | Sep 2025 | 47 | 20 |
| CHONGQING XINGYUAN GLASSWARE CO. | May 2026 | 70 | 20 |
| KINGTEX VIEW LTD | Jul 2024 | 558 | 19 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to True Fabrications, Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| TRUE BRANDS | May 2026 | 1,816 | 93 |
| TRUE CLASSIC | May 2026 | 469 | 42 |
| TRUE CLASSIC TEES | May 2026 | 440 | 7 |
| TRUE COLOR HOUSEHOLD CO.,LTD | May 2026 | 242 | 2 |
| TRUE COMPANION LOGISTICS (SEATTLE) CORPORATION | Apr 2026 | 604 | 16 |
| TRUE COMPANION LOGISTICS KOREA | May 2026 | 669 | 102 |
| TRUE COMPANION LOGISTICS(SHANGHAI) LIMITED | May 2026 | 1,591 | 43 |
| TRUE DELICIOUS CORPORATION | Jan 2026 | 157 | 0 |
| TRUE DESIGN SRL | May 2026 | 121 | 4 |
| TRUE DESIGNS,DIV.OF MILLWORKS HOLDINGS CO.,INC. | Sep 2021 | 1,058 | 0 |
| TRUE FITNESS TECHNOLOGIES | May 2026 | 270 | 6 |
| TRUE FITNESS TECHNOLOGY INC | Jul 2025 | 1,729 | 0 |
| TRUE FLOORS INC | May 2026 | 104 | 18 |
| TRUE GLOVE FACTORY | May 2026 | 915 | 95 |
| TRUE GRADE LLC | May 2026 | 727 | 34 |
| TRUE GRAIN IMPORTS LLC | May 2026 | 129 | 129 |
| TRUE INDIGO CORPORAION | May 2026 | 100 | 8 |
| TRUE INNOVATIONS AND DESIGN (USA) LLC | May 2026 | 6,903 | 379 |
| TRUE MANUFACTURING | May 2026 | 811 | 55 |
| TRUE MATERIALS | May 2026 | 93 | 8 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-22 | MEDUWU148385 | FLXT00003774963A | 617A | House FROB | FLXT | 9619476 | MSC ANTIGUA | 2026-05-21 | SEATTLE, WASHINGTON | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 834 CTN | 8,862 K | Pier to Pier | GOODRAIN INDUSTRY&TRADE LIMITED | TRUE FABRICATIONS, INC. | TRUE FABRICATIONS, INC. | PLASTIC CUP |
| 2026-05-21 | CMDUNGP3511558 | FLXT00003775017A | 0GVMK | House Bill | FLXT | 9351141 | CMA CGM NEW JERSEY | 2026-05-19 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 25 CTN | 297 KG | Pier to Pier | WENZHOU YUZE TECHNOLOGY | TRUE FABRICATIONS | FLEXPORT INTERNATIONAL LLC | NON WOVEN BAG POXXXXXXXX |
| 2026-05-21 | CMDUNGP3511558 | FLXT00003772690A | 0GVMK | House Bill | FLXT | 9351141 | CMA CGM NEW JERSEY | 2026-05-19 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 272 CTN | 2,101 KG | Pier to Pier | WENZHOU CIELO TECH | TRUE FABRICATIONS INC | TRUE FABRICATIONS INC | HIP XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX |
| 2026-05-19 | CMDUNGP3516319 | FLXT00003772556A | 0MBM5 | House Bill | FLXT | 9785811 | COSCO SHIPPING LOTUS | 2026-05-17 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 52 CTN | 494 KG | Pier to Pier | TAIZHOU HAIRONG COMMODITY | TRUE FABRICATIONS, INC. | TRUE FABRICATIONS, INC. | LIL SPOOKYS BY TRUE |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-30 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | ONEYHKGG50605900 |
|---|---|
| House BOL # | FLXT00003773047A |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | FLXT |
| Voyage # | 024E |
| IMO # | 9878515 |
| Vessel Name | YM TOPMOST |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | YANTIAN, CHINA |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | TACOMA, WASHINGTON (3002) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 6272 KG |
| Weight in KG | 6,272 KG |
| Quantity | 1047 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TCLU4258603 |
| Commodity Description |
7013.37 SHOT GLASS 7013.49 GLASS DOF |
| Shipper Name | GUANGZHOU JS HOMEWARE CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 713-714,NO.285 GUANG CONG FIVE |
| Address Line 2 | ROAD,BAIYUN DISTRICT,GUANGZHOU |
| Address Line 3 | GUANGDONG,CHINA,510545 |
| Consignee Name | TRUE FABRICATIONS, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 3668 ALBION PL N, SEATTLE, WA |
| Address Line 2 | UNITED STATES, 98103 |
| Notify Party Name | TRUE FABRICATIONS, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 3668 ALBION PL N, SEATTLE, WA |
| Address Line 2 | UNITED STATES, 98103 |
| Container Number | TCLU4258603 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CNDU85166 |
| Seal Number 1 | CNDU85166 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 42G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | 7013.37 SHOT GLASS 7013.49 GLASS DOF |
| Marks and Numbers 1 | TRUE BRANDS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Seattle, Washington | 3,214 | 2026-05-22 |
| Tacoma, Washington | 3,113 | 2026-05-11 |
| Los Angeles, California | 591 | 2026-05-21 |
| Long Beach, California | 204 | 2026-05-05 |
| Newark, New Jersey | 114 | 2026-05-19 |
| Norfolk, Virginia | 19 | 2026-03-18 |
| Philadelphia, Pennsylvania | 2 | 2022-10-07 |
| New York, New York | 2 | 2021-03-30 |
| Miami, Florida | 1 | 2018-09-28 |
| Oakland, California | 1 | 2013-11-21 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 2,506 | 2026-05-18 |
| Ningbo China (Mainland) | 1,648 | 2026-05-22 |
| Xiamen China (Mainland) | 753 | 2026-03-18 |
| Pusan South Korea | 670 | 2026-05-11 |
| Hong Kong Hong Kong | 419 | 2022-04-15 |
| Shanghai China (Mainland) | 296 | 2026-02-16 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 232 | 2026-05-01 |
| Qingdao China (Mainland) | 175 | 2026-02-05 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 103 | 2025-12-29 |
| Xingang China (Mainland) | 101 | 2026-05-07 |
Below are the top 10 company names and addresses for True Fabrications, Inc. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 3668 ALBION PL N SEATTLE WA UNITED STATES 98103 | 2025-10-21 | 45 |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 7763 WEST 350N GREENFIELD, INDIANA, GREENFIELD, IN, 46140 UNITED STATES | 2026-05-19 | 19 |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 2025-08-07 | 14 | |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 2026-05-11 | 10 | |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 2026-03-18 | 10 | |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 2026-05-22 | 7 | |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 2026-01-03 | 6 | |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 2025-09-15 | 5 | |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 2026-04-27 | 3 | |
| TRUE FABRICATIONS, INC. | 2026-01-15 | 3 |
Below are the top 10 phone numbers on file for True Fabrications, Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-21 | 196 | |
| 2026-05-21 | 53 | |
| 2025-08-25 | 21 | |
| 2025-08-07 | 1 | |
| 2025-04-07 | 14 | |
| 2022-08-19 | 7 | |
| 2022-06-14 | 26 | |
| 2022-06-10 | 17 | |
| 2022-02-16 | 3 | |
| 2021-12-03 | 6 |
Below are the top 4 email addresses on file for True Fabrications, Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-08-25 | 1 | |
| 2022-11-22 | 2 | |
| 2021-08-04 | 2 | |
| 2021-07-26 | 1 |