There are a total of 83 bills of lading on file for YIWU Huaxini Pet Products between November 1st, 2020 and May 21st, 2026.
Of those 83 bills of lading, 9 were within the past 30 days and 17 were within the past 90 days.
| Total Records | 83 |
|---|---|
| Shipper Records | 87 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 1st, 2020 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 9 |
| Records in Last 90 Days | 17 |
| Records in the Past Year | 73 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for YIWU HUAXINI PET PRODUCTS.
Below is a Sankey Diagram of the top 9 companies associated with YIWU Huaxini Pet Products, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 9 companies associated with YIWU Huaxini Pet Products in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| MEIWO IMPORT AND EXPORT TRADING IN | May 2026 | 1,876 | 40 |
| RODRIGO CHIC LLC | Apr 2026 | 150 | 7 |
| HORIZONIMPORTS TRADING INC | May 2026 | 364 | 7 |
| T-MAC PAIC TRADING INC | May 2026 | 140 | 6 |
| MIRACLE IMPORT&EXPORTINC | May 2026 | 5,363 | 6 |
| CHAMPION TRADING INC | May 2026 | 145 | 6 |
| ELENA COMMERCE INC | May 2026 | 56 | 4 |
| SUPAULA LLC | May 2026 | 125 | 2 |
| COAST POWER IMPORT & EXPORT CO LTD | Mar 2023 | 402 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to YIWU Huaxini Pet Products.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| YIWU HUAGUO IMPORT AND EXPORT CO. | Apr 2026 | 384 | 14 |
| YIWU HUAHONG CULTURE CREATIVE CO.,LTD | Mar 2021 | 536 | 0 |
| YIWU HUAJING IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 321 | 2 |
| YIWU HUANCHENG IMPORT AND EXPORT CO | Apr 2025 | 189 | 0 |
| YIWU HUANGYUAN IMPORT AND EXPORT CO | Apr 2026 | 135 | 1 |
| YIWU HUANHUAN COMMERCIAL TRADE C | Dec 2025 | 128 | 0 |
| YIWU HUANWANG TRADING CO LTD | Nov 2022 | 3,207 | 0 |
| YIWU HUANYUE INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING CO.,LTD | Sep 2025 | 144 | 0 |
| YIWU HUASHU IMPORT & EXPORT CO.,LTD | Apr 2026 | 588 | 1 |
| YIWU HUATING E-COMMERCE | May 2026 | 64 | 64 |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS CO., LTD | Apr 2026 | 1,243 | 1 |
| YIWU HUAXUN TRADING CO., LTD | May 2026 | 665 | 107 |
| YIWU HUAYU IMP & EXP CO.,LTD | May 2026 | 333 | 14 |
| YIWU HUHE TRADE CO.,LIMITED | Oct 2025 | 127 | 0 |
| YIWU HUHUANG TRADING | May 2026 | 192 | 155 |
| YIWU HUIJIA TECHNOLOGY CO., LTD | Aug 2025 | 461 | 0 |
| YIWU HUIMENG HOUSEHOLD PRODUCTS | May 2026 | 482 | 108 |
| YIWU HUIQING IMPORT AND EXPORT CO | Sep 2025 | 155 | 0 |
| YIWU HUITIAN E-COMMERCE CO., LTD | May 2026 | 86 | 9 |
| YIWU HUITONG SUPPLY CHAIN MANAGEMEN | May 2026 | 363 | 75 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-22 | OOLU4125750850 | THGLSHA26041518 | 006E | House Bill | THGL | 9949766 | OOCL IRIS | 2026-05-21 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,112 CTN | 17,455 KG | House to House | YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | SUPAULA LLC | FOUR SEASONS CHB, INC | BEDDING FITTED SHEET COMFORTER SET PULLEY KIT BLADE KIT |
| 2026-05-18 | OOLU4125749100 | THGLSHA26041036 | 032E | House Bill | THGL | 9785811 | COSCO SHIPPING LOTUS | 2026-05-17 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 823 PKG | 15,667 KG | House to House | YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | T-MAC PAIC TRADING INC | FOUR SEASONS CHB, INC | MATTRESS PROTECTOR QUILTED BEDDING COMFORTE R SET BLADE KIT DRYING RACK |
| 2026-05-14 | ZIMUSNH21274171 | SYLCPXSHLA042407 | 17E | House Bill | SYLC | 9960514 | ZIM FALCON | 2026-05-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,055 CTN | 14,461 KG | Pier to Pier | YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | T-MAC PAIC TRADING INC | FOUR SEASONS CHB, INC | WEDGE PILLOW COMFORTER SET MEMORY FOAM BAGS P LASTIC DECK WHEEL FOR LAWN MOWER |
| 2026-05-14 | EGLV142600713418 | NIQHKAL60400194 | 1260E | House Bill | NIQH | 9850848 | EVER FOND | 2026-05-13 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,069 CTN | 16,942 KG | House to House | YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | ELENA COMMERCE INC | FOUR SEASONS CHB, INC | BEDDING COMFORTER SET ENAMELED CAST IRON POT DRYING RACK |
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-21 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-23 |
| Trade Update Date | 2026-04-22 |
| Master BOL # | EGLV142600977946 |
|---|---|
| House BOL # | SZQNSSH26046659 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SZQN |
| Voyage # | 1218E |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER LEGACY |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | OAKLAND, CALIFORNIA (2811) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 15086 KG |
| Weight in KG | 15,086 KG |
| Quantity | 1254 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
FBIU7910309 |
| Commodity Description |
PILLOW COMFORTER POLYESTER CURTAIN COMFORTER SET |
| Shipper Name | YIWU HUAXINI PET PRODUCTS CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | RM 902 UNIT2,NO.2 HENGANLI,FOTANG V |
| Address Line 2 | ILLAGE,YIWU CITY,ZHEJIANG PROVINCE, |
| Address Line 3 | CHINA FN 322000 |
| Consignee Name | T-MAC PAIC TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 228 PARK AVE S 30327 NEW YORK, NY1 |
| Address Line 2 | 0003 |
| Notify Party Name | FOUR SEASONS CHB, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 108 S FRANKLIN AVENUE SUITE 18, 2ND |
| Address Line 2 | FLOOR VALLEY STREAM, NY 11580 |
| Container Number | FBIU7910309 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCPUA8674 |
| Seal Number 1 | EMCPUA8674 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PILLOW COMFORTER POLYESTER CURTAIN COMFORTER SET |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 39 | 2026-05-14 |
| Long Beach, California | 15 | 2026-05-13 |
| Oakland, California | 13 | 2026-04-06 |
| Newark, New Jersey | 6 | 2026-05-22 |
| Savannah, Georgia | 4 | 2026-05-14 |
| Seattle, Washington | 3 | 2026-01-17 |
| Houston, Texas | 3 | 2025-12-29 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 79 | 2026-05-22 |
| Qingdao China (Mainland) | 2 | 2023-10-26 |
| Pusan South Korea | 1 | 2026-05-13 |
| Ningbo China (Mainland) | 1 | 2025-10-10 |
Below are the top 9 company names and addresses for YIWU Huaxini Pet Products that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | RM 902 UNIT2,NO.2 HENGANLI,FOTANG V ILLAGE,YIWU CITY,ZHEJIANG PROVINCE, CHINA FN 322000 | 2026-05-14 | 40 |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | RM 902 UNIT2,NO.2 HENGANLI, FOTANG VILLAGE YIWU CN | 2026-05-22 | 15 |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | 2026-05-14 | 11 | |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | 2026-05-02 | 7 | |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | 2026-05-13 | 1 | |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | 2023-10-26 | 5 | |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS C | 2020-11-02 | 2 | |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | 2022-02-21 | 1 | |
| YIWU HUAXINI PET PRODUCTS | 2024-11-18 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for YIWU Huaxini Pet Products.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-01-23 | 4 |
Below are the top 1 email addresses on file for YIWU Huaxini Pet Products.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-01-23 | 4 |