There are a total of 230 bills of lading on file for Zhangzhou Wanlida Technology Co Ltd between December 21st, 2018 and April 24th, 2026.
Of those 230 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 5 were within the past 90 days.
| Total Records | 230 |
|---|---|
| Shipper Records | 230 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Dec 21st, 2018 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 24th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 5 |
| Records in the Past Year | 30 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY CO LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 8 companies associated with Zhangzhou Wanlida Technology Co Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 8 companies associated with Zhangzhou Wanlida Technology Co Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| IFIT INC. | May 2026 | 4,957 | 128 |
| ICON HEALTH & FITNESS INC | May 2026 | 31,960 | 10 |
| ASUS COMPUTER INTERNATIONAL | May 2026 | 31,472 | 10 |
| IFIT HEALTH & FITNESS INC | Mar 2026 | 306 | 3 |
| SILVERWINGS UNIQUE, INC. | May 2026 | 5,963 | 1 |
| INGENICO INC | Jun 2025 | 1,212 | 1 |
| Aug 2024 | 4 | 1 | |
| BENQ AMERICA CORP. | May 2026 | 6,407 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Zhangzhou Wanlida Technology Co Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-09 | CMDUXIA1824008 | FPSMFXM26001586 | 0P504 | House Bill | FPSM | 9977701 | CMA CGM PETRA | 2026-04-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 15 PKG | 111 K | Pier to Pier | ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY | SILVERWINGS UNIQUE,INC. | SILVERWINGS UNIQUE,INC. | SPARE PARTS OF TREADMILL (CONTROL DISPLAY) CTNS=PLT THIS SHIPMENT CONTAINS NO WOOD PACKING MATERIALS AMS H BL NO.:FXM AMS SCAC C... |
| 2026-04-02 | WHLC026G510552 | FPSMFXM26001379 | E005 | House Bill | FPSM | 9968542 | WAN HAI A19 | 2026-03-31 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 14 PKG | 173 K | ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY | IFIT INC. | IFIT INC. | COUNTER(FOR FITNESS EQUIPMENT) TV MODULE CTNS=PLTS THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS. AMS H BL NO.:FXM AMS ... | |
| 2026-03-25 | OOLU2319901580 | 121E | In-bond Automated | OOLU | 9417268 | OOCL LONDON | 2026-03-24 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 111 CTN | 782 KG | House to House | ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY | IFIT INC. | IFIT INC. | SPARE PARTS OF TREADMILL(CONTROL DISPLAY) HS. COVER, NO PULSE HS. | |
| 2026-02-11 | OOLU2318505530 | 107E | In-bond Automated | OOLU | 9337937 | XIN FEI ZHOU | 2026-02-10 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 451 CTN | 5,628 KG | House to House | ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY | IFIT INC. | IFIT INC. | SPARE PARTS OF TREADMILL(CONTROL DISPLAY) HS. COUNTER(FOR FITNESS EQUIPMENT)HS. COVER, NO PULSE HS. AMS COLLECT SPARE PARTS OF T... | |
| Run Date | 2026-04-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-16 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-17 |
| Trade Update Date | 2026-03-27 |
| Master BOL # | CMDUXIA1819447 |
|---|---|
| House BOL # | FPSMFXM26001891 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | FPSM |
| Voyage # | 0YTGR |
| IMO # | |
| Vessel Name | CSCL SUMMER |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | XIAMEN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 324 K |
| Weight in KG | 324 KG |
| Quantity | 34 PKG |
| Volume | 7 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
BMOU9853048 |
| Commodity Description |
SPARE PARTS OF TREADMILL (CONTROL DISPLAY) (CTNS=PLTS) THIS SHIPMENT CONTAINS NO WOOD PACKING MATERIALS AMS H BL NO.:FXM AMS SCAC CODE:FPSM |
| Shipper Name | ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY |
|---|---|
| Address Line 1 | CO. ,LTD. WANLIDA INDUSTRY ZONE |
| Address Line 2 | NANJING ZHANGZHOU FUJIAN CHINA |
| Address Line 3 | 363601 |
| Address Line 4 | ZHANGZHOU CN |
| Consignee Name | IFIT INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 1500 SOUTH 1000 WEST |
| Address Line 2 | LOGAN, UT 84321 |
| Address Line 3 | WEST LOGAN UT 84321 US |
| Notify Party Name | IFIT INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 1500 SOUTH 1000 WEST |
| Address Line 2 | LOGAN, UT 84321 |
| Address Line 3 | WEST LOGAN UT 84321 US |
| Container Number | BMOU9853048 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M8700797 |
| Seal Number 1 | M8700797 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45R1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | SPARE PARTS OF TREADMILL (CONTROL DISPLAY) (CTNS=PLTS) THIS SHIPMENT CONTAINS NO WOOD PACKING MATERIALS AMS H BL NO.:FXM AMS SCAC CODE:FPSM |
| Marks and Numbers 1 | 452870 NO MARKS NO MARKS NO MARKS NO MARKS NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 137 | 2026-04-09 |
| Long Beach, California | 73 | 2026-04-27 |
| Oakland, California | 11 | 2023-09-30 |
| Savannah, Georgia | 6 | 2022-04-02 |
| Norfolk, Virginia | 1 | 2022-03-19 |
| Newark, New Jersey | 1 | 2019-05-15 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2019-03-30 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 222 | 2026-04-27 |
| Shanghai China (Mainland) | 4 | 2025-11-24 |
| Pusan South Korea | 2 | 2022-08-17 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2021-03-31 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2021-03-02 |
Below are the top 10 company names and addresses for Zhangzhou Wanlida Technology Co Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY CO LTD | WANLIDA INDUSTRY ZONE NANJING ZHANGZHOU FJ CHINA 7653999 | 2025-09-26 | 59 |
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY | WANLIDA INDUSTRY ZONE NANJING ZHANGZHOU FJ CHINA 7653999 | 2026-03-25 | 14 |
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY COMPAN | 2023-09-30 | 13 | |
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY CO LTD | 2020-08-12 | 11 | |
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY CO. | 2021-08-20 | 10 | |
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY CO.,LTD. | 2021-05-26 | 9 | |
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY CO. | 2023-07-11 | 7 | |
| ZHANGZHOU WANLIDATECHNOLOGY CO LTD | 2023-05-30 | 7 | |
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY | 2026-04-27 | 6 | |
| ZHANGZHOU WANLIDA TECHNOLOGY CO LTD | 2022-12-23 | 6 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Zhangzhou Wanlida Technology Co Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2019-12-02 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||