There are a total of 246 bills of lading on file for Zhangzhou Top Brite Industry Trade between November 3rd, 2015 and May 21st, 2026.
Of those 246 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 4 were within the past 90 days.
| Total Records | 246 |
|---|---|
| Shipper Records | 246 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 3rd, 2015 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 4 |
| Records in the Past Year | 16 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Zhangzhou Top Brite Industry Trade, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Zhangzhou Top Brite Industry Trade in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| COMMERCE TEDY PTE. LTD. | May 2026 | 164 | 53 |
| TREND NATION HOLDINGS LLC | May 2026 | 1,081 | 17 |
| KIDS IMPORT, INC. | Dec 2025 | 1,116 | 15 |
| TOMA NET LTD | Jan 2022 | 29 | 11 |
| HSG US LLC | Mar 2025 | 43 | 10 |
| HANDLOWY LLC | May 2026 | 2,286 | 10 |
| ANKER PLAY PRODUCTS, LLC | Jun 2025 | 1,267 | 8 |
| EXTREME GLOW NA CORPORATION | Feb 2026 | 81 | 6 |
| MYSTICAL DISTRIBUTING CO., LTD. | May 2026 | 406 | 5 |
| CAMPCO | May 2026 | 911 | 4 |
| STANSPORT | May 2026 | 1,676 | 3 |
| AMSCAN INC. | Jan 2025 | 2,637 | 3 |
| SPENCER GIFTS, LLC | May 2026 | 20,528 | 2 |
| FLASHINGBLINKYLIGHTS.COM,INC. | May 2026 | 445 | 2 |
| TREND NATION LLC | May 2026 | 61 | 1 |
| THE OUTDOOR RECREATION GROUP | May 2026 | 4,160 | 1 |
| Mar 2026 | 4 | 1 | |
| SIU AND SONS INTERNATIONAL TRADING | May 2026 | 699 | 1 |
| SEEKMORE GROUP CORP | May 2026 | 367 | 1 |
| RHODE ISLAND NOVELTY | Feb 2026 | 2,290 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Zhangzhou Top Brite Industry Trade.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-27 | CMDUXIA1835905 | AMZDCN26GFH7FRA7 | 0YTGT | House Bill | AMZD | 9645918 | CSCL EAST CHINA SEA | 2026-04-24 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 553 CTN | 8,242 KG | Pier to Pier | ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | TREND NATION HOLDINGS LLC | TREND NATION HOLDINGS LLC | GLOW STICKS |
| 2026-03-17 | OOLU2320186770 | TXSLJTSC26002017 | 0TNHV | House FROB | TXSL | 9461867 | APL CHONGQING | 2026-03-16 | SEATTLE, WASHINGTON | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 3,191 CTN | 15,723 KG | House to House | ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | SIU & SONS INT TRAD CORP. | SIU & SONS INT TRAD CORP. | LIGHT STICK BALLOONS TABLE CLOTH |
| 2026-02-02 | CMDUXIA1773586 | AUSRSZXE26010034 | 0YTG5 | House Bill | AUSR | 9645906 | CSCL YELLOW SEA | 2026-01-30 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 250 CTN | 1,075 K | Pier to Pier | ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | CAMPCO | CAMPCO | LIGHT STICK THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOODEN PACKING MATEIALS. |
| 2026-01-21 | HDMUXMNM08061800 | AMZDCN25S7UVOXEJ | 0012E | House Bill | AMZD | 9935129 | WAN HAI A06 | 2026-01-20 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 913 CTN | 13,497 KG | ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | TREND NATION HOLDINGS LLC | TREND NATION HOLDINGS LLC | GLOW STICKS | |
| Run Date | 2026-05-12 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-10 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-11 |
| Trade Update Date | 2026-04-28 |
| Master BOL # | MATS5578753000 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 555690 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | MATS |
| Voyage # | 097 |
| IMO # | 9719056 |
| Vessel Name | DANIEL K. INOUYE |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | XIAMEN |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 7200 KG |
| Weight in KG | 7,200 KG |
| Quantity | 1439 PCS |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MATU2081223 |
| Commodity Description |
6 +BRACELET+ NECKLACEPPK GLOW STICK 10PC WAND PPK 50 CT TUBE + HALL 4 PK BRAC 8PK + SKELETON GLOW SET HS CODE:950300 |
| Shipper Name | ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.23-5,LONGCHI STREET,JIAO MEI TOW |
| Address Line 2 | ZHANGZHOU TAIWANESE INVESTMENT ZONE |
| City | ZHANGZHOU |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | SPENCER GIFTS LLC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 6826 BLACK HORSE PIKE |
| City | EGG HARBOR TOWNSHIP |
| State Province | NJ |
| Zip Code | 082344197 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | MOHAWK GLOBAL |
|---|---|
| Address Line 1 | 105 FIELDCREST AVE, |
| Address Line 2 | BUILDING 1, SUITE 105 |
| City | EDISON |
| State Province | NJ |
| Zip Code | 08837 |
| Country Code | US |
| Contact Name | ARKOWSKI COLLEEN |
| Notify Party Name | SPENCER GIFTS LLC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 6826 BLACK HORSE PIKE |
| City | EGG HARBOR TOWNSHIP |
| State Province | NJ |
| Zip Code | 082344197 |
| Country Code | US |
| Container Number | MATU2081223 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 1302546 |
| Seal Number 1 | 1302546 |
| Equipment Description Code | SL |
| Equipment Description | Container, Steel (Container must be made of steel) |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 2200 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | 6 +BRACELET+ NECKLACEPPK GLOW STICK 10PC WAND PPK 50 CT TUBE + HALL 4 PK BRAC 8PK + SKELETON GLOW SET HS CODE:950300 |
| Marks and Numbers 1 | HALLOWEEN PRODUCT DEP: CLS: PO#: PPK#: DESC: QTY: MADE IN CHINA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 113 | 2026-01-21 |
| Newark, New Jersey | 50 | 2026-05-22 |
| Long Beach, California | 35 | 2026-05-12 |
| Oakland, California | 16 | 2025-04-25 |
| Tacoma, Washington | 13 | 2023-07-21 |
| Seattle, Washington | 8 | 2026-03-17 |
| Savannah, Georgia | 4 | 2025-09-16 |
| New York, New York | 3 | 2022-08-05 |
| Baltimore, Maryland | 1 | 2022-02-28 |
| Tampa, Florida | 1 | 2020-05-09 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 223 | 2026-05-22 |
| Yantian China (Mainland) | 7 | 2024-10-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 5 | 2026-05-12 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 3 | 2023-02-07 |
| Pusan South Korea | 3 | 2022-08-05 |
| Hong Kong Hong Kong | 2 | 2023-02-24 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2021-08-21 |
| Huizhou China (Mainland) | 1 | 2021-12-17 |
Below are the top 10 company names and addresses for Zhangzhou Top Brite Industry Trade that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | NO.23-5 LONGCHI STREET, JIAO MEI TOWN, ZHANGZHOU TAIWANESE INVESTMENT ZONE, FUJIAN PROVINCE, | 2025-12-25 | 17 |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | NO. 23-5 LONGCHI STREET, JIAO MEITO WN, ZHANGZHOU TAIWANESE INVESTMEN,Z HANGZHOU,CN | 2025-12-31 | 12 |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | 2026-03-17 | 7 | |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | 2025-05-27 | 5 | |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | 2026-04-27 | 2 | |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | 2026-02-02 | 2 | |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | 2025-07-14 | 1 | |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | 2026-05-12 | 1 | |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | 2025-08-22 | 1 | |
| ZHANGZHOU TOP BRITE INDUSTRY TRADE | 2023-01-25 | 30 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Zhangzhou Top Brite Industry Trade.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2022-05-18 | 21 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||