There are a total of 329 bills of lading on file for Zhejiang Lijiujia Sports Equipment between May 22nd, 2018 and May 16th, 2026.
Of those 329 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 20 were within the past 90 days.
| Total Records | 329 |
|---|---|
| Shipper Records | 330 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | May 22nd, 2018 |
| Most Recent Shipment on File | May 16th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 20 |
| Records in the Past Year | 99 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Zhejiang Lijiujia Sports Equipment, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Zhejiang Lijiujia Sports Equipment in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| BRAYBRELL LIMITED | May 2026 | 225 | 37 |
| EFFIE TRADING CO LTD | Oct 2025 | 587 | 25 |
| WIDETOP INC | Mar 2026 | 4,576 | 22 |
| JESS TRADE LLC | Apr 2026 | 55 | 20 |
| DX BRILLIANT TRADING INC | Apr 2026 | 1,914 | 20 |
| HAI CHUANG LOGISTICS INC | May 2026 | 4,558 | 12 |
| TMALL, INC. | May 2026 | 51,722 | 10 |
| YOUSEA INC | Oct 2024 | 112 | 7 |
| LOGISTAR INC | May 2026 | 2,795 | 7 |
| STEADYDOGGIE LIMITED | Jul 2024 | 78 | 6 |
| MEM SIX INC | May 2025 | 182 | 5 |
| YH INTERNATIONAL INC | May 2026 | 4,773 | 4 |
| SEATY NALLA INC | May 2026 | 199 | 4 |
| ONTIME TRADING CO LTD | May 2026 | 2,840 | 4 |
| OCEANIZE USA INC | Mar 2026 | 911 | 4 |
| AMAZON SERVICES LLC | May 2026 | 62,432 | 4 |
| ZEST LINK TRADING LTD | May 2026 | 196 | 3 |
| WSDIEN TRADE INC | Mar 2026 | 492 | 3 |
| TRADISPARK INC | May 2026 | 764 | 3 |
| SUNSHINE INT'L GROUP INC | Nov 2025 | 8,542 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Zhejiang Lijiujia Sports Equipment.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-09 | HDMUNBOZH2F51000 | SFOKHT26041842 | 0011E | House Bill | SFOK | 9955284 | HMM TOPAZ | 2026-05-08 | OAKLAND, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 846 CTN | 18,612 K | Pier to Pier | ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | CALIFORNIA OAK HARBOR TRADING LLC | CALIFORNIA OAK HARBOR TRADING LLC | TREADMILL |
| 2026-03-30 | YMJAW232658648 | MLILMNB26030567 | 099E | House Bill | MLIL | 9337468 | YM UPWARD | 2026-03-28 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 276 CTN | 14,628 KG | House to House | ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | BRAYBRELL LIMITED | BRAYBRELL LIMITED | TREADMILL |
| 2026-03-30 | OOLU2166177600 | ZJGFSEHC26021017 | 084E | House Bill | ZJGF | 9472141 | COSCO HARMONY | 2026-03-29 | NEW YORK, NEW YORK | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 504 CTN | 15,120 K | House to House | ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | BRAYBRELL LIMITED | BRAYBRELL LIMITED | TREADMILL |
| 2026-03-28 | ZIMUNGB20840051 | ZJGFSEHC26021206 | 15E | House Bill | ZJGF | 9213583 | ZIM THAILAND | 2026-03-26 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 504 CTN | 17,388 K | Pier to Pier | ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | BRAYBRELL LIMITED | BRAYBRELL LIMITED | TREADMILL |
| Run Date | 2026-05-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-17 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-16 |
| Trade Update Date | 2026-04-13 |
| Master BOL # | ONEYNB6BF5308300 |
|---|---|
| House BOL # | PRIMKN2604075 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | PRIM |
| Voyage # | 083E |
| IMO # | 9462691 |
| Vessel Name | YM UNIFORMITY |
| Vessel Country | TW |
| Place of Receipt | NINGBO CHINA |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | OAKLAND, CALIFORNIA (2811) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 20444 K |
| Weight in KG | 20,444 KG |
| Quantity | 1076 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TCNU5094878 |
| Commodity Description |
TREADMILL |
| Shipper Name | ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT |
|---|---|
| Address Line 1 | 1ST FLOOR,NO.88 YUEGUI SOUTH |
| Address Line 3 | ROAD,XICHENG STREET |
| City | YONGKANG |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | CALIFORNIA OAK HARBOR TRADING LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1640 S SEPULVEDA BLVD STE 218 |
| City | LOS ANGELES |
| State Province | CA |
| Zip Code | 90025 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | CALIFORNIA OAK HARBOR TRADING LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1640 S SEPULVEDA BLVD STE 218 |
| City | LOS ANGELES |
| State Province | CA |
| Zip Code | 90025 |
| Country Code | US |
| Container Number | TCNU5094878 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CNDW63308 |
| Seal Number 1 | CNDW63308 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | TREADMILL |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 111 | 2026-03-21 |
| Los Angeles, California | 70 | 2026-03-30 |
| Oakland, California | 48 | 2026-05-18 |
| Savannah, Georgia | 45 | 2026-03-21 |
| Newark, New Jersey | 42 | 2026-03-28 |
| New York, New York | 4 | 2026-03-30 |
| Tacoma, Washington | 3 | 2026-02-02 |
| Houston, Texas | 3 | 2024-07-13 |
| Seattle, Washington | 2 | 2025-11-20 |
| Miami, Florida | 1 | 2021-05-17 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 300 | 2026-05-18 |
| Shanghai China (Mainland) | 13 | 2026-01-23 |
| Pusan South Korea | 8 | 2025-11-07 |
| Shekou China (Mainland) | 3 | 2025-01-07 |
| Yangshan China (Mainland) | 2 | 2025-07-07 |
| Yantian China (Mainland) | 2 | 2024-11-15 |
| Colon Panama | 1 | 2023-09-25 |
Below are the top 10 company names and addresses for Zhejiang Lijiujia Sports Equipment that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 1ST FLOOR,NO88 YUEGUI SOUTH ROAD, X ICHENG STREET,YONGKANG,CN | 2026-05-18 | 48 |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 1ST FLOOR,NO.88, CHENGXI NEW AREA, YONGKANG CITY, ZHEJIANG, CHINA | 2026-02-18 | 27 |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 2025-09-01 | 19 | |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 2026-03-21 | 18 | |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 2026-03-20 | 7 | |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 2026-01-23 | 7 | |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 2026-03-30 | 6 | |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 2026-03-21 | 5 | |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 2026-02-05 | 4 | |
| ZHEJIANG LIJIUJIA SPORTS EQUIPMENT | 2026-02-13 | 3 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Zhejiang Lijiujia Sports Equipment.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-02-18 | 8 | |
| 2023-10-25 | 1 |
Below are the top 1 email addresses on file for Zhejiang Lijiujia Sports Equipment.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-02-27 | 1 |