There are a total of 72 bills of lading on file for Zhejiang Linsheng Home Technology C between March 18th, 2026 and May 22nd, 2026.
Of those 72 bills of lading, 20 were within the past 30 days and 72 were within the past 90 days.
| Total Records | 72 |
|---|---|
| Shipper Records | 72 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Mar 18th, 2026 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 20 |
| Records in Last 90 Days | 72 |
| Records in the Past Year | 72 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C.
Below is a Sankey Diagram of the top 11 companies associated with Zhejiang Linsheng Home Technology C, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 11 companies associated with Zhejiang Linsheng Home Technology C in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| VANTAGE POINT LIMITED | May 2026 | 756 | 18 |
| KUNJIN INTERNATIONAL LIMITED | May 2026 | 1,835 | 15 |
| MOONLIGHT SHINE LLC | May 2026 | 396 | 10 |
| YIKE LIMITED | May 2026 | 272 | 9 |
| JOMANI INTERNATIONAL INC | May 2026 | 2,726 | 8 |
| FIRST EXPEDITORS LIMITED | Apr 2026 | 68 | 5 |
| YL BRILLIANT TRADING INC | May 2026 | 365 | 2 |
| May 2026 | 5 | 2 | |
| REAYOU | May 2026 | 1,897 | 1 |
| HOAN TRADE LIMITED | May 2026 | 85 | 1 |
| ASESORIA Y LOGISTICA INTERNACIONAL | May 2026 | 648 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Zhejiang Linsheng Home Technology C.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | CMDUCHN3324921 | CHSL551135372PVG | 1TUI4 | House Bill | CHSL | 9860245 | CMA CGM BRAZIL | 2026-05-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 256 PKG | 7,936 KG | Pier to Pier | ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | HOAN TRADE LIMITED | SOFA | |
| 2026-05-23 | COSU6450124760 | UILNCNUS26040323 | 107E | House Bill | UILN | 9337949 | XIN DA YANG ZHOU | 2026-05-22 | HOUSTON, TEXAS | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 288 CTN | 8,208 K | House to House | ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | DOUYONG INTERNATIONAL TRADE | DOUYONG INTERNATIONAL TRADE | MASSAGE SOFA |
| 2026-05-19 | EGLV143651397287 | UILNCNUS26040262 | 076E | House Bill | UILN | 9595515 | EVER LEGACY | 2026-05-16 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 278 CTN | 7,115 K | Pier to Pier | ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY | YL BRILLIANT TRADING INC | YL BRILLIANT TRADING INC | MASSAGE SOFA |
| 2026-05-18 | ONEYNB6BC9632400 | UILNCNUS26050047 | 100E | House Bill | UILN | 9337468 | YM UPWARD | 2026-05-17 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 288 CTN | 11,549 K | Container Yard | ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY | DOUYONG INTERNATIONAL TRADE | DOUYONG INTERNATIONAL TRADE | MASSAGE SOFA |
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-23 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-23 |
| Trade Update Date | 2026-04-27 |
| Master BOL # | OOLU2168176210 |
|---|---|
| House BOL # | UILNCNUS26040313 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | UILN |
| Voyage # | 085E |
| IMO # | 9516404 |
| Vessel Name | COSCO BELGIUM |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | NINGBO CHINA |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 7604 K |
| Weight in KG | 7,604 KG |
| Quantity | 306 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOCU5588480 |
| Commodity Description |
MASSAGE SOFA |
| Shipper Name | ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 501, 5TH FLOOR, BUILDING 3, |
| Address Line 3 | XITOU CHUANGZHI CENTER, |
| City | HANGZHOU |
| Zip Code | 310000 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | YL BRILLIANT TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2302 MARINE AVE |
| Address Line 3 | GARDENA,CA 90249 |
| City | GARDENA |
| State Province | CA |
| Zip Code | 90249 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | YL BRILLIANT TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2302 MARINE AVE |
| Address Line 3 | GARDENA,CA 90249 |
| City | GARDENA |
| State Province | CA |
| Zip Code | 90249 |
| Country Code | US |
| Container Number | OOCU5588480 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLJVU2859 |
| Seal Number 1 | OOLJVU2859 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | MASSAGE SOFA |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 23 | 2026-05-01 |
| Houston, Texas | 18 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 10 | 2026-05-23 |
| Tacoma, Washington | 8 | 2026-05-18 |
| Newark, New Jersey | 7 | 2026-04-20 |
| Savannah, Georgia | 6 | 2026-05-02 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 57 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 13 | 2026-05-23 |
| Pusan South Korea | 2 | 2026-05-08 |
Below are the top 10 company names and addresses for Zhejiang Linsheng Home Technology C that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | ROOM 501, 5TH FLOOR, BUILDING 3, XI TOU CHUANGZHI CENTER, JIANGCUN STRE ET, XIHU DISTRICT, HANGZHOU CITY, Z | 2026-04-20 | 14 |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | ROOM 501, 5TH FLOOR, BUILDING 3, XI TOU CHUANGZHI CENTER, JIANGCUN STRE ET, XIHU DISTRICT, HANGZHOU,CN | 2026-05-18 | 11 |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | 2026-05-05 | 5 | |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | 2026-04-14 | 4 | |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | 2026-04-20 | 3 | |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | 2026-04-06 | 2 | |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | 2026-04-22 | 2 | |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | 2026-05-01 | 1 | |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | 2026-03-27 | 1 | |
| ZHEJIANG LINSHENG HOME TECHNOLOGY C | 2026-04-04 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||