There are a total of 1,035 bills of lading on file for ANJI Jinkun Home Supplies between June 3rd, 2020 and May 22nd, 2026.
Of those 1,035 bills of lading, 46 were within the past 30 days and 100 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,035 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,052 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 3rd, 2020 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 46 |
| Records in Last 90 Days | 100 |
| Records in the Past Year | 476 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ANJI JINKUN HOME SUPPLIES.
Below is a Sankey Diagram of the top 18 companies associated with ANJI Jinkun Home Supplies, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 18 companies associated with ANJI Jinkun Home Supplies in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HULK INTERNATIONAL LIMITED CO CASTLEGATE LOGISTICS INC | May 2026 | 4,002 | 621 |
| KARAT HOME INC. | May 2026 | 6,046 | 282 |
| THSA ECOMMERCE LLC | May 2026 | 2,701 | 51 |
| TMALL, INC. | May 2026 | 51,722 | 19 |
| COSTCO WHOLESALE CANADA LTD | May 2026 | 108,996 | 14 |
| NIXXON DIGITAL MARKETING INC | Feb 2023 | 5,860 | 12 |
| AAKKF TRADE INC | May 2026 | 65 | 8 |
| 14 KARAT HOME INC. | Jan 2026 | 984 | 7 |
| CHND TRADING INC | Apr 2026 | 288 | 4 |
| TMALL,AINC.A | Jul 2023 | 154 | 2 |
| EAST END IMPORTS INC | Nov 2025 | 1,607 | 2 |
| TARGET MARKETING SYSTEMS INC. | Jan 2026 | 5,502 | 1 |
| NORTHERN FURNITURE MANUFACTURING LL | Apr 2026 | 78 | 1 |
| KUROUMA YAKINKU LOGISTICS INC | Nov 2025 | 265 | 1 |
| Sep 2025 | 5 | 1 | |
| DECOR HOME ENTERPRISES LTD | May 2026 | 56 | 1 |
| BESTOP OFFICE INC. | May 2026 | 2,254 | 1 |
| ADIR INTERNATIONAL LLC | May 2026 | 3,225 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to ANJI Jinkun Home Supplies.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| ANJI HUAHENG HOME SUPPLIES CO.,LTD | May 2026 | 144 | 36 |
| ANJI HUAQI FURNITURE | May 2026 | 587 | 132 |
| ANJI HUAXIN BAMBOO&WOOD PRODUCTS CO | May 2026 | 742 | 24 |
| ANJI HUIFENG SURGICAL DRESSINGS CO | May 2026 | 94 | 6 |
| ANJI IDEA OFFICE FURNITURE CO., LTD | Mar 2026 | 1,281 | 1 |
| ANJI INTERNATIONAL (U.S.) LLC | Jun 2025 | 528 | 0 |
| ANJI JIANGHONG INTELLIGENT FURNITUR | Dec 2022 | 165 | 0 |
| ANJI JIAYU METAL PRODUCTS FACTORY. | Jun 2025 | 90 | 0 |
| ANJI JIEXING HOME SUPPLIES CO LTD | Nov 2025 | 351 | 0 |
| ANJI JINCHENG FURNITURE CO.,LTD. | May 2026 | 488 | 1 |
| ANJI JIUCHI HOME FURNISHING CO.,LTD | Jan 2026 | 135 | 0 |
| ANJI JUDOR FURNITURE CO.,LTD | Dec 2024 | 188 | 0 |
| ANJI JUYUAN FURNITURE CO.,LTD. | May 2026 | 2,214 | 13 |
| ANJI KA BEI LONG FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 442 | 2 |
| ANJI KADUN FURNITURE CO., LTD | May 2026 | 93 | 5 |
| ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C | May 2026 | 60 | 11 |
| ANJI KUNMAO TRADING CO, LTD | Apr 2025 | 91 | 0 |
| ANJI LAIFA BAMBOO PRODUCTS CO | May 2026 | 213 | 8 |
| ANJI LAIKA FURNITURE CO.,LTD | Apr 2026 | 274 | 11 |
| ANJI LEISA FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 1,182 | 122 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-25 | MAEU269730244 | CGGMSGH5155231 | 617E | House Bill | CGGM | GUNDE MAERSK | 2026-05-23 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 60 CTN | 1,110 KG | ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | HULK INTERNATIONAL LIMITED | XXXXXXXXXXXX | |||
| 2026-05-23 | MAEU267833310 | CGGMSGH5145721 | 615E | House Bill | CGGM | 9334662 | MAERSK TAIKUNG | 2026-05-22 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 75 CTN | 1,223 KG | ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | HULK INTERNATIONAL LIMITED | DINING CHAIR,ACCENT CHAIR | ||
| 2026-05-23 | MAEU267833319 | CGGMSGH5145252 | 615E | House Bill | CGGM | 9334662 | MAERSK TAIKUNG | 2026-05-22 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 86 CTN | 1,404 KG | ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | HULK INTERNATIONAL LIMITED | XXXXXXXXXXXX | ||
| 2026-05-23 | MAEU269101089 | CGGMSGH5145494 | 615E | House Bill | CGGM | 9334662 | MAERSK TAIKUNG | 2026-05-22 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 34 CTN | 713 KG | ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | HULK INTERNATIONAL LIMITED | ACCENT CHAIR | ||
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-20 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-23 |
| Trade Update Date | 2026-04-30 |
| Master BOL # | MAEU269730251 |
|---|---|
| House BOL # | CGGMSGH5155225 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CGGM |
| Voyage # | 617E |
| IMO # | |
| Vessel Name | GUNDE MAERSK |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | SHANGHAI,CHINA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 909 KG |
| Weight in KG | 909 KG |
| Quantity | 42 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MRSU9759946 |
| Commodity Description |
ACCENT CHAIR |
| Shipper Name | ANJI JINKUN HOME SUPPLIES CO LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | LIANGTINGGANG VILLAGE XILONG |
| Address Line 2 | TOWN ANJI COUNTY ZHEJIANG PROVINCE |
| Address Line 3 | CHINA |
| Consignee Name | HULK INTERNATIONAL LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | CO CASTLEGATE LOGISTICS INC |
| Address Line 2 | 1040 W RENWICK ROAD ROMEOVILLE |
| Address Line 3 | IL 60544 |
| Container Number | MRSU9759946 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN7279192 |
| Seal Number 1 | CN7279192 |
| Equipment Description Code | |
| Equipment Description | |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 0in (00000800) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 40R0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | ACCENT CHAIR |
| Marks and Numbers 1 | WHS-64134-43488069 |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000000909 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 218 | 2026-05-14 |
| Newark, New Jersey | 190 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 188 | 2026-05-06 |
| Houston, Texas | 113 | 2026-05-14 |
| Savannah, Georgia | 82 | 2026-05-23 |
| Oakland, California | 76 | 2026-05-15 |
| Jacksonville, Florida | 73 | 2026-05-23 |
| Baltimore, Maryland | 56 | 2026-04-14 |
| Seattle, Washington | 13 | 2026-01-15 |
| Tacoma, Washington | 12 | 2026-05-18 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 902 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 92 | 2026-04-14 |
| Pusan South Korea | 26 | 2026-04-30 |
| Yangshan China (Mainland) | 10 | 2025-04-12 |
| Lazaro Cardenas Mexico | 4 | 2026-05-02 |
| Kingston Jamaica | 1 | 2022-12-08 |
Below are the top 10 company names and addresses for ANJI Jinkun Home Supplies that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | LIANGTINGGANG VILLAGE XILONG TOWN ANJI COUNTY ZHEJIANG PROVINCE CHINA | 2026-05-23 | 209 |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | LIANGTINGGANG VILLAGE, XILONG TOWNSHIP, ANJI ZJ CHINA 313300 | 2026-05-02 | 21 |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | 2026-02-18 | 14 | |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | 2026-04-06 | 8 | |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | 2026-01-12 | 7 | |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | 2026-05-06 | 5 | |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | 2026-02-05 | 5 | |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | 2025-10-29 | 4 | |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | 2026-01-30 | 3 | |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | 2026-05-06 | 3 |
Below are the top 3 phone numbers on file for ANJI Jinkun Home Supplies.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-02-05 | 17 | |
| 2026-02-05 | 17 | |
| 2022-02-16 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||