There are a total of 60 bills of lading on file for ANJI Kaimi Commercial And Trading C between June 18th, 2025 and May 19th, 2026.
Of those 60 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 11 were within the past 90 days.
| Total Records | 60 |
|---|---|
| Shipper Records | 60 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 18th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 11 |
| Records in the Past Year | 60 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C.
Below is a Sankey Diagram of the top 1 companies associated with ANJI Kaimi Commercial And Trading C, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 1 companies associated with ANJI Kaimi Commercial And Trading C in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TMALL, INC. | May 2026 | 51,722 | 60 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to ANJI Kaimi Commercial And Trading C.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| ANJI JIANGHONG INTELLIGENT FURNITUR | Dec 2022 | 165 | 0 |
| ANJI JIAYU METAL PRODUCTS FACTORY. | Jun 2025 | 90 | 0 |
| ANJI JIEXING HOME SUPPLIES CO LTD | Nov 2025 | 351 | 0 |
| ANJI JINCHENG FURNITURE CO.,LTD. | May 2026 | 488 | 1 |
| ANJI JINKUN HOME SUPPLIES | May 2026 | 1,035 | 100 |
| ANJI JIUCHI HOME FURNISHING CO.,LTD | Jan 2026 | 135 | 0 |
| ANJI JUDOR FURNITURE CO.,LTD | Dec 2024 | 188 | 0 |
| ANJI JUYUAN FURNITURE CO.,LTD. | May 2026 | 2,214 | 13 |
| ANJI KA BEI LONG FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 442 | 2 |
| ANJI KADUN FURNITURE CO., LTD | May 2026 | 93 | 5 |
| ANJI KUNMAO TRADING CO, LTD | Apr 2025 | 91 | 0 |
| ANJI LAIFA BAMBOO PRODUCTS CO | May 2026 | 213 | 8 |
| ANJI LAIKA FURNITURE CO.,LTD | Apr 2026 | 274 | 11 |
| ANJI LEISA FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 1,182 | 122 |
| ANJI LEISURE FURNITURE CO.,LTD | Feb 2026 | 565 | 3 |
| ANJI LEYANG E-COMMERCE | May 2026 | 323 | 50 |
| ANJI LIANCHENG FURNITURE CO.,LTD | May 2025 | 2,338 | 0 |
| ANJI LINGYOU FURNITURE CO LTD | Apr 2026 | 69 | 2 |
| ANJI LIYU FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 393 | 5 |
| ANJI LOGISTICS USA INC | May 2026 | 1,356 | 107 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-27 | OOLU2165722480 | 034E | Regular Bill | OOLU | 9785756 | COSCO SHIPPING AZALEA | 2026-03-26 | SAVANNAH, GEORGIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 316 CTN | 6,258 KG | House to House | ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C | TMALL, INC | TMALL, INC | ACCENT CHAIR CHAIR LEGS FOR CHAIR PARTS | |
| 2026-03-25 | OOLU2165723920 | 080E | Regular Bill | OOLU | 9516454 | COSCO ITALY | 2026-03-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 375 CTN | 7,726 KG | House to House | ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C | TMALL, INC | TMALL, INC | CHAISE LOUNGE WOODEN LEGS FOR CHAIR PARTS | |
| 2026-03-25 | OOLU2165599290 | 080E | Regular Bill | OOLU | 9516454 | COSCO ITALY | 2026-03-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 296 CTN | 7,466 KG | House to House | ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C | TMALL, INC | TMALL, INC | ACCENT CHAIR | |
| 2026-03-21 | MEDUWI180995 | 13E | Regular Bill | MEDU | 9931094 | ZIM SAMMY OFER | 2026-03-20 | SAVANNAH, GEORGIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 186 CTN | 6,463 K | House to House | ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C | TMALL INC | TMALL INC | ACCENT CHAIR | |
| Run Date | 2026-04-06 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-04 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-04 |
| Trade Update Date | 2026-03-27 |
| Master BOL # | CMDUNGP3292495 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | CMDU |
| Voyage # | 0VCMU |
| IMO # | 9850575 |
| Vessel Name | EVER FOREVER |
| Vessel Country | PA |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | SAVANNAH, GEORGIA (1703) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 10454 KG |
| Weight in KG | 10,454 KG |
| Quantity | 300 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
TGSU5145348 |
| Commodity Description |
ACCENT CHAIR STORAGE OTTOMAN PROVINCE EMAIL:YUQINGLING GIGACLOUDTECH.COM WLDC GIGACLOUDTECH.COM EMAIL:YUQINGLING GIGACLOUDTECH.COM WLDC GIGACLOUDTECH.COM |
| Shipper Name | ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING |
|---|---|
| Address Line 1 | CO.,LTD |
| Address Line 2 | 1/F NO.88 JIULONG STREET DAXI |
| Address Line 3 | VILLAGE TIANHUANGPING TOWN ANJI |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | COUNTY HUZHOU CITY ZHEJIANG |
| Consignee Name | TMALL,INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 10721 JASMINE STREET SLOVER |
| Address Line 2 | DISTRIBUTION CENTER 5 |
| Address Line 3 | FONTANA,CA92337 LUNJIA LI |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 626-912-8886 |
| Notify Party Name | TMALL,INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 10721 JASMINE STREET SLOVER |
| Address Line 2 | DISTRIBUTION CENTER 5 |
| Address Line 3 | FONTANA,CA92337 LUNJIA LI |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 626-912-8886 |
| Container Number | TGSU5145348 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M7797009 |
| Seal Number 1 | M7797009 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | ACCENT CHAIR STORAGE OTTOMAN PROVINCE EMAIL:YUQINGLING GIGACLOUDTECH.COM WLDC GIGACLOUDTECH.COM EMAIL:YUQINGLING GIGACLOUDTECH.COM WLDC GIGACLOUDTECH.COM |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Savannah, Georgia | 23 | 2026-05-21 |
| Los Angeles, California | 16 | 2026-02-23 |
| Houston, Texas | 10 | 2026-03-06 |
| Long Beach, California | 8 | 2026-03-25 |
| Newark, New Jersey | 3 | 2026-04-27 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 54 | 2026-05-21 |
| Pusan South Korea | 5 | 2026-03-06 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2025-07-16 |
Below are the top 5 company names and addresses for ANJI Kaimi Commercial And Trading C that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C | 1 F NO.88 JIULONG STREET DAXI VILLA HUZHOU ZJ CHINA | 2026-05-21 | 18 |
| ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C | 1 F NO.88 JIULONG STREET DAXI VILLA GE TIANHUANGPING TOWN ANJI COUNTY H UZHOU CITY ZHEJIANG PROVI 91731 | 2026-03-06 | 5 |
| ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING C | 2026-03-21 | 2 | |
| ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING | 2026-04-06 | 18 | |
| ANJI KAIMI COMMERCIAL AND TRADING CO.,LTD | 2025-10-06 | 17 |
Below are the top 1 phone numbers on file for ANJI Kaimi Commercial And Trading C.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-21 | 18 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||