There are a total of 2,145 bills of lading on file for Dahdoul Textiles Inc between October 19th, 2012 and May 17th, 2026.
Of those 2,145 bills of lading, 14 were within the past 30 days and 39 were within the past 90 days.
| Total Records | 2,145 |
|---|---|
| Shipper Records | 5 |
| Consignee Records | 2,113 |
| Notify Party Records | 1,344 |
| First Shipment on File | Oct 19th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 17th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 14 |
| Records in Last 90 Days | 39 |
| Records in the Past Year | 191 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for DAHDOUL TEXTILES INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Dahdoul Textiles Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Dahdoul Textiles Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SHANGHAI LE STAR INTERNATIONAL SHIPPING CO., LTD. | May 2026 | 6,777 | 163 |
| LIANYUNGANG FEIYAN BLANKETS CO. | Apr 2026 | 1,024 | 87 |
| AN CUONG HIGH - TECH BUILDING MATER | May 2026 | 1,889 | 87 |
| NANTONG JUSTONE HOME TEXTILES CO. | May 2026 | 305 | 82 |
| ANZ FLOORING JOINT STOCK COMPANY | May 2026 | 913 | 53 |
| ZHEJIANG BALLUN ECOLOGICAL HOUSEHOLD TECHNOLOGY CO.,LTD | Mar 2026 | 100 | 38 |
| NANTONG FOREIGN TRADE CORPORATION | May 2026 | 830 | 32 |
| PUJIANG SHENGRUI IMP & EXP CO.,LTD | Mar 2026 | 36 | 26 |
| ZHEJIANG TRUELOVE FASHION HOME TEXT | Mar 2026 | 359 | 23 |
| PT BELINDO INTERNATIONAL CARPET | Dec 2025 | 149 | 23 |
| YANCHENG RUIJIA TEXTILE CO.,LTD | Jul 2025 | 61 | 21 |
| WUHAN SUNBERRY TEXTILE CO.,LTD | Mar 2026 | 72 | 19 |
| NINGBO DAILY HOME FASHION CO.,LTD | May 2026 | 332 | 17 |
| ORIENTAL WEAVERS INTERNATIONAL | May 2026 | 19,670 | 15 |
| HAINING RUISHENG TEXTILE CO.,LTD. | May 2026 | 181 | 15 |
| QUZHOU CHENXI IMPORT AND EXPORT CO. LTD | Apr 2026 | 37 | 13 |
| HANGZHOU SUNBERRY TEXTILE CO.,LTD | Dec 2025 | 23 | 12 |
| YIWU YAXING WEAVING MILL CO.,LTD | Mar 2026 | 149 | 11 |
| YIWU HUIGANG IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 16 | 11 |
| CHINAPACK NINGBO IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 2,882 | 11 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Dahdoul Textiles Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| DAGE TEST SYSTEMS (SUZHOU) CO.,LTD | Jun 2025 | 284 | 0 |
| DAGGO TRADING INC | Feb 2020 | 608 | 0 |
| DAGIM TAHORIM CO., INC. | Mar 2026 | 520 | 11 |
| DAGOMA SPORT,S.L. | May 2026 | 120 | 5 |
| DAGUANG TECH INC | Feb 2023 | 147 | 0 |
| DAH FENG CAPSULE INDUSTRY CO. LTD | May 2026 | 884 | 12 |
| DAH LOONG DEVELOPMENT CO., LTD. | Mar 2026 | 203 | 1 |
| DAH SING INTERNATIONAL CO., LTD | May 2026 | 338 | 3 |
| DAHAI TRADING INC | May 2026 | 726 | 22 |
| DAHATA INC. | Mar 2026 | 513 | 4 |
| DAHER AEROSPACE INC | May 2026 | 1,261 | 84 |
| DAHER INTERNATIONAL | Mar 2024 | 357 | 0 |
| DAHESHOU (SHENZHEN) INFORMATION TECHNOLOGY CO., LTD. | Dec 2024 | 809 | 0 |
| DAHESHOU(SHENZHEN) INFORMAITON TECH | Nov 2024 | 111 | 0 |
| DAHLE NORTH AMERICA INC. | May 2026 | 569 | 9 |
| DAHLGREN ENTERPRISES INC | Jun 2024 | 315 | 0 |
| DAHLIA IMPORTS LLC | Jun 2024 | 117 | 0 |
| DAHNAY LOGISTICS CANADA LIMITED | May 2026 | 2,072 | 53 |
| DAHNAY LOGISTICS LANKA (PVT) LTD | May 2026 | 154 | 11 |
| DAHNAY LOGISTICS PVT LTD | May 2026 | 99,016 | 2,689 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-25 | OOLU2325904920 | 109E | Master Bill | OOLU | 9355575 | COSCO TAICANG | 2026-05-23 | LONG BEACH, CALIFORNIA | HAIPHONG VIETNAM | 1,497 CTN | 22,841 KG | House to House | LE STAR INTERNATIONAL SHIPPING | DAHDOUL TEXTILES, INC. | ANDASHUN AMAZING LOGISTICS | RIGID CORE VINYL FLOORING GP J | |
| 2026-05-25 | OOLU2325904920 | SLSS2604227 | 109E | House Bill | SLSS | COSCO TAICANG | 2026-05-23 | LONG BEACH, CALIFORNIA | HAIPHONG VIETNAM | 1,500 CTN | 22,842 KG | House to House | ANDASHUN AMAZING LOGISTICS | DAHDOUL TEXTILES INC. | DAHDOUL TEXTILES INC. | RIGID CORE VINYL FLOORING | |
| 2026-05-25 | KORPNBO9510435 | OATJOTAO2604101 | 2603E | House Bill | OATJ | 9626417 | KMTC SHENZHEN | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 2,764 PKG | 10,450 K | House to House | ZHEJIANG TRUELOVE FASHION HOME | DAHDOUL TEXTILE INC | 2764PACKAGES CARPET | |
| 2026-05-25 | KORPNBO9512434 | OATJOTAO2604100 | 2603E | House Bill | OATJ | 9626417 | KMTC SHENZHEN | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 910 CTN | 19,110 K | House to House | NINGBO DAILY HOME FASHION | DAHDOUL TEXTILES INC | 910CARTONS WINDOW CURTAIN | |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-25 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-05-04 |
| Master BOL # | COSU6450698241 |
|---|---|
| House BOL # | HNLTOTAO2605005 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | HNLT |
| Voyage # | 058E |
| IMO # | |
| Vessel Name | OOCL BERLIN |
| Vessel Country | AD |
| Place of Receipt | HAIPHONG, VIET NA |
| Foreign Port of Lading | HAIPHONG VIETNAM (55201) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 23067 K |
| Weight in KG | 23,067 KG |
| Quantity | 1500 CTN |
| Volume | 22 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CSGU2720588 |
| Commodity Description |
RIGID CORE VINYL FLOORING HS CODE: 391810 |
| Shipper Name | AN CUONG HIGH - TECH BUILDING |
|---|---|
| Address Line 1 | MATERIALS JOINT STOCK COMPANY |
| Address Line 2 | AN PHAT HIGH-TECHNOLOGY IP, KM47 |
| Address Line 3 | NATIONAL ROAD 5,VIET HOA,HAI PHONG, |
| Consignee Name | DAHDOUL TEXTILES INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 7200 BANDINI BLVD COMMERCE CA 90040 |
| Address Line 2 | USA |
| Notify Party Name | DAHDOUL TEXTILES INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 7200 BANDINI BLVD COMMERCE CA 90040 |
| Address Line 2 | USA |
| Container Number | CSGU2720588 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 32759608 |
| Seal Number 1 | 32759608 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 22G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | RIGID CORE VINYL FLOORING HS CODE: 391810 |
| Marks and Numbers 1 | N M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 1,045 | 2026-05-13 |
| Los Angeles, California | 904 | 2026-05-18 |
| Savannah, Georgia | 47 | 2026-05-11 |
| Tacoma, Washington | 46 | 2026-05-09 |
| Norfolk, Virginia | 34 | 2026-04-16 |
| Newark, New Jersey | 20 | 2024-09-10 |
| San Juan, Puerto Rico | 13 | 2025-03-03 |
| Seattle, Washington | 10 | 2024-11-28 |
| Houston, Texas | 7 | 2022-09-16 |
| Jacksonville, Florida | 5 | 2025-10-22 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 724 | 2026-05-16 |
| Ningbo China (Mainland) | 368 | 2026-04-02 |
| Qingdao China (Mainland) | 167 | 2025-12-01 |
| Pusan South Korea | 120 | 2026-04-10 |
| Haiphong Vietnam | 115 | 2026-05-18 |
| Valencia Spain | 92 | 2026-01-07 |
| Xingang China (Mainland) | 71 | 2026-04-10 |
| Gioia Tauro Italy | 55 | 2025-02-20 |
| Yantian China (Mainland) | 54 | 2026-05-09 |
| Vung Tau Vietnam | 35 | 2026-01-29 |
Below are the top 10 company names and addresses for Dahdoul Textiles Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| DAHDOUL TEXTILES INC | 7200 BANDINI BLVD COMMERCE CA 90040 USA | 2026-05-13 | 403 |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 7200 BANDINI BLVD COMMERCE, CA 90040 | 2025-10-02 | 75 |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 2025-09-22 | 69 | |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 2026-05-16 | 35 | |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 2026-03-05 | 27 | |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 2026-01-03 | 22 | |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 2026-03-26 | 17 | |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 2025-06-20 | 11 | |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 2025-11-29 | 3 | |
| DAHDOUL TEXTILES INC | 2025-11-06 | 1 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Dahdoul Textiles Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-12-09 | 64 | |
| 2025-09-22 | 23 | |
| 2025-02-27 | 1 | |
| 2024-10-02 | 2 | |
| 2024-03-08 | 1 | |
| 2024-02-17 | 12 | |
| 2023-10-09 | 1 | |
| 2017-05-06 | 2 | |
| 2015-10-31 | 3 | |
| 2015-07-27 | 1 |
Below are the top 7 email addresses on file for Dahdoul Textiles Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-03-26 | 13 | |
| 2025-02-22 | 4 | |
| 2025-02-17 | 1 | |
| 2024-01-10 | 1 | |
| 2023-12-22 | 1 | |
| 2019-12-17 | 1 | |
| 2017-05-30 | 2 |