There are a total of 1,261 bills of lading on file for Daher Aerospace Inc between October 25th, 2012 and May 19th, 2026.
Of those 1,261 bills of lading, 32 were within the past 30 days and 84 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,261 |
|---|---|
| Shipper Records | 280 |
| Consignee Records | 1,000 |
| Notify Party Records | 261 |
| First Shipment on File | Oct 25th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 32 |
| Records in Last 90 Days | 84 |
| Records in the Past Year | 362 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for DAHER AEROSPACE INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 16 companies associated with Daher Aerospace Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 16 companies associated with Daher Aerospace Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| KOREA AEROSPACE IND., LTD. | May 2026 | 4,644 | 817 |
| GULFSTREAM AEROSPACE CORPORATION | May 2026 | 2,541 | 152 |
| KOREAN AIR LINES CO.,LTD. | May 2026 | 782 | 113 |
| HYUNE AERO SPECIALTY INC. | May 2026 | 556 | 31 |
| DAEHWA AEROSPACE INDUSTRIES CO LTD | Apr 2026 | 92 | 13 |
| MGS PRECISION | May 2025 | 98 | 4 |
| SOOSUNG AIRFRAME IND., LTD. | Mar 2026 | 323 | 2 |
| GDMI | Jun 2024 | 12 | 2 |
| Mar 2025 | 3 | 2 | |
| AEROXS, INC. | Apr 2026 | 34 | 2 |
| TRELLEBORG SEALING SOLUTIONS | May 2026 | 7,787 | 1 |
| SIDEROS ENGINEERING SRL | Oct 2025 | 372 | 1 |
| Jan 2023 | 2 | 1 | |
| NOR-AM | Feb 2026 | 489 | 1 |
| I GLOBAL LOGISTICS CO.,LTD | Mar 2026 | 31 | 1 |
| Apr 2023 | 4 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Daher Aerospace Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| DAGGO TRADING INC | Feb 2020 | 608 | 0 |
| DAGIM TAHORIM CO., INC. | Mar 2026 | 520 | 11 |
| DAGOMA SPORT,S.L. | May 2026 | 120 | 5 |
| DAGUANG TECH INC | Feb 2023 | 147 | 0 |
| DAH FENG CAPSULE INDUSTRY CO. LTD | May 2026 | 884 | 12 |
| DAH LOONG DEVELOPMENT CO., LTD. | Mar 2026 | 203 | 1 |
| DAH SING INTERNATIONAL CO., LTD | May 2026 | 338 | 3 |
| DAHAI TRADING INC | May 2026 | 726 | 22 |
| DAHATA INC. | Mar 2026 | 513 | 4 |
| DAHDOUL TEXTILES INC | May 2026 | 2,145 | 39 |
| DAHER INTERNATIONAL | Mar 2024 | 357 | 0 |
| DAHESHOU (SHENZHEN) INFORMATION TECHNOLOGY CO., LTD. | Dec 2024 | 809 | 0 |
| DAHESHOU(SHENZHEN) INFORMAITON TECH | Nov 2024 | 111 | 0 |
| DAHLE NORTH AMERICA INC. | May 2026 | 569 | 9 |
| DAHLGREN ENTERPRISES INC | Jun 2024 | 315 | 0 |
| DAHLIA IMPORTS LLC | Jun 2024 | 117 | 0 |
| DAHNAY LOGISTICS CANADA LIMITED | May 2026 | 2,072 | 53 |
| DAHNAY LOGISTICS LANKA (PVT) LTD | May 2026 | 154 | 11 |
| DAHNAY LOGISTICS PVT LTD | May 2026 | 99,016 | 2,689 |
| DAHNAY LOGISTICS USA INC | May 2026 | 86,433 | 2,452 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-28 | HDMUSELM06732000 | EUNSSEL26042244K | 0052E | House Bill | EUNS | 9725146 | HYUNDAI SATURN | 2026-05-27 | NEW YORK, NEW YORK | PUSAN SOUTH KOREA | 1 PKG | 215 K | Pier to Pier | KOREA AEROSPACE INDUSTRIES, LTD. | DAHER AEROSPACE INC | PARTS OF AEROPLANESSKIN STA 1725.5CLIPSKIN MA CHINEDFILLERSTIFFENERSTRUT-LOWER LONGERONCHAN NELSTIFFENERBRACKETFRAME FITTING-AFT... | |
| 2026-05-27 | SMLMSEL6C0532600 | SMLMSEL6C0532A01 | 2603E | House Bill | SMLM | 9312755 | SM LONG BEACH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 1 CTN | 1,700 KG | Container Yard | KOREA AEROSPACE INDUSTRIES, LTD. | DAHER AEROSPACE INC | NOHEMY CUSTOMS BROKERS, INC. | WORK HOLDERS |
| 2026-05-27 | OOLU2323553380 | 0LBM8 | Regular Bill | OOLU | 9299642 | CMA CGM FIDELIO | 2026-05-26 | SAVANNAH, GEORGIA | LE HAVRE FRANCE | 4 PKG | 1,728 KG | House to House | DAHER AEROSPACE | GULFSTREAM AEROSPACE CORP. | CARGO TRANSPORT INC. | AIRCRAFT PARTS 4 WOODEN CRATES = 4 PACKAGES | |
| 2026-05-27 | OOLU2323552760 | 0LBM8 | Regular Bill | OOLU | 9299642 | CMA CGM FIDELIO | 2026-05-26 | SAVANNAH, GEORGIA | LE HAVRE FRANCE | 5 PKG | 2,180 KG | House to House | DAHER AEROSPACE | GULFSTREAM AEROSPACE CORP. | CARGO TRANSPORT INC. | WOODEN CRATE AIRCRAFT PARTS | |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-22 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-04-23 |
| Master BOL # | OOLU2167626360 |
|---|---|
| House BOL # | OOLU216762636001 |
| Manifest Number | 392432 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | OOLU |
| Voyage # | 1262E |
| IMO # | 9850824 |
| Vessel Name | EVER FORE |
| Vessel Country | PA |
| Place of Receipt | BUSAN |
| Foreign Port of Lading | PUSAN SOUTH KOREA (58023) |
| Port of Unlading | SAVANNAH, GEORGIA (1703) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 551 KG |
| Weight in KG | 551 KG |
| Quantity | 1 PKG |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
DFSU1149311 |
| Commodity Description |
PARTS OF AEROPLANES FRONT SPAR CTR, SECT ASSEMBLY RAIN GUTTER ASSY LOWER PANEL, ASSY CENTER BOX UPPER PANEL, ASSY CENTER BOX . INVOICE NO.: |
| Shipper Name | KOREA AEROSPACE INDUSTRIES, LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | 78 GONGDAN 1-RO, SANAM MYUN, SACHE |
| Address Line 2 | ON CITY, GYEONGNAM, KOREA POSTAL CO |
| Address Line 3 | DE : 52529 SACHEON, KYONGSANGNAM-DO |
| Consignee Name | DAHER AEROSPACE INC |
|---|---|
| Address Line 1 | STUART, FL 34996 1801 SE AIRPORT R |
| Address Line 2 | D STUART, MARTIN, FLORIDA, UNITED S |
| Address Line 3 | TATES TELEX: 34996 |
| Notify Party Name | NOHEMY CUSTOMS BROKERS, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 1958 MARINE AVE, GARDENA, CA. 90 |
| Address Line 2 | 249 GARDENA, LOS ANGELES, CALIFORNI |
| Address Line 3 | A, UNITED STATES 310)670-1133 TELEX |
| Container Number | DFSU1149311 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLKJE4168 |
| Seal Number 1 | OOLKJE4168 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 22G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PARTS OF AEROPLANES FRONT SPAR CTR, SECT ASSEMBLY RAIN GUTTER ASSY LOWER PANEL, ASSY CENTER BOX UPPER PANEL, ASSY CENTER BOX . INVOICE NO.: |
| Additional Cargo 1 | XXXXXXXXXX NAC4386 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX) |
| Marks and Numbers 1 | DAHER AEROSPACE INC STUART, FL 34996 N/M 1801 SE AIRPORT RD DAHER AEROSPACE |
| Marks and Numbers 2 | INC FL |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Savannah, Georgia | 816 | 2026-05-21 |
| Miami, Florida | 183 | 2026-05-18 |
| Newark, New Jersey | 112 | 2026-05-06 |
| Long Beach, California | 63 | 2026-03-13 |
| Los Angeles, California | 35 | 2026-05-09 |
| New York, New York | 29 | 2026-04-25 |
| Houston, Texas | 8 | 2023-06-30 |
| Norfolk, Virginia | 6 | 2025-03-17 |
| Charleston, South Carolina | 5 | 2024-12-03 |
| Port Everglades, Florida | 2 | 2025-11-19 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Pusan South Korea | 978 | 2026-05-21 |
| Le Havre France | 156 | 2026-05-18 |
| Fos France | 79 | 2025-04-03 |
| Valencia Spain | 27 | 2025-07-01 |
| Coryton United Kingdom | 6 | 2024-12-03 |
| Cartagena Colombia | 2 | 2025-07-22 |
| Liverpool United Kingdom | 2 | 2025-05-31 |
| Hamble United Kingdom | 2 | 2024-10-17 |
| Noumea New Caledonia | 1 | 2022-10-18 |
| Algeciras Spain | 1 | 2021-08-13 |
Below are the top 10 company names and addresses for Daher Aerospace Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| DAHER AEROSPACE INC | 1801 SE AIRPORT RD STUART, MARTIN, FLORIDA, UNITED STATES | 2026-05-21 | 353 |
| DAHER AEROSPACE INC | 1801 SE AIRPORT RDSTUART, FL 34996 | 2025-12-05 | 320 |
| DAHER AEROSPACE INC | 2026-05-09 | 49 | |
| DAHER AEROSPACE INC | 2026-05-06 | 22 | |
| DAHER AEROSPACE INC | 2026-04-25 | 21 | |
| DAHER AEROSPACE INC | 2025-07-30 | 8 | |
| DAHER AEROSPACE INC | 2025-11-01 | 7 | |
| DAHER AEROSPACE INC | 2026-04-09 | 5 | |
| DAHER AEROSPACE INC | 2026-05-21 | 5 | |
| DAHER AEROSPACE INC | 2026-04-30 | 4 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Daher Aerospace Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-10-17 | 1 |
Below are the top 2 email addresses on file for Daher Aerospace Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-10-17 | 1 | |
| 2018-08-11 | 1 |