There are a total of 177 bills of lading on file for Fujian Zhenghe Rongxing Industry And Trade Co.,Ltd between February 4th, 2013 and May 20th, 2026.
Of those 177 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 4 were within the past 90 days.
| Total Records | 177 |
|---|---|
| Shipper Records | 183 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Feb 4th, 2013 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 4 |
| Records in the Past Year | 10 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 10 companies associated with Fujian Zhenghe Rongxing Industry And Trade Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 10 companies associated with Fujian Zhenghe Rongxing Industry And Trade Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| KG PHYSIO LTD | May 2026 | 46 | 26 |
| HEROES TECHNOLOGY LTD | May 2026 | 167 | 14 |
| May 2026 | 10 | 4 | |
| AMZ PREP | May 2026 | 131 | 3 |
| WPO LTD | Aug 2022 | 55 | 1 |
| Aug 2024 | 6 | 1 | |
| RIVERSOURCE LOGISTICS | May 2026 | 430 | 1 |
| KITTRICH CORPORATION | May 2026 | 1,806 | 1 |
| DIRSRE SEKSUN INC | Mar 2026 | 91 | 1 |
| COTTON VALLEY LLC | May 2026 | 6,235 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fujian Zhenghe Rongxing Industry And Trade Co.,Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-17 | MEDUF3576578 | FLXT00003675435A | FV605 | House Bill | FLXT | 9401104 | MSC SOLA | 2026-03-14 | OAKLAND, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 264 PKG | 3,659 KG | House to House | FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY | HEROES TECHNOLOGY LTD | HEROES TECHNOLOGY LTD | MASSAGER ROLLER |
| 2025-11-04 | ONEYXMNFB9214600 | FLXT00003434426A | E014 | House Bill | FLXT | 9935088 | WAN HAI A01 | 2025-11-03 | OAKLAND, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 173 CTN | 2,136 KG | FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY | AMZ PREP | AMZ PREP | . THF FOOT ROLLER DUAL TF . THF PLASTIC FOOT MASSAGER SINGLE BLACK | |
| 2025-10-09 | MAEU258795831 | TXSLWMS25083846A | 537E | House Bill | TXSL | 9359014 | GUNDE MAERSK | 2025-10-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 300 CTN | 5,900 KG | FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY | DIRSRE SEKSUN INC | T-LINK LOGISTICS INC. | HEAD MASSAGE SPIDER FOOTROLLER MASSAGER | |
| 2025-09-01 | ONEYFOCF08023800 | FLXT00003323608A | 095E | House Bill | FLXT | 9337468 | YM UPWARD | 2025-08-30 | OAKLAND, CALIFORNIA | FUZHOU CHINA (MAINLAND) | 666 CTN | 8,991 KG | Container Yard | FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO., LTD | HEROES TECHNOLOGY LTD | HEROES TECHNOLOGY LTD | MASSAGER ROLLER |
| Run Date | 2026-04-30 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-29 |
| Trade Update Date | 2026-04-09 |
| Master BOL # | CMDUXIA1826170 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26NOEZMF2F |
| Manifest Number | 550547 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0GVME |
| IMO # | |
| Vessel Name | CMA CGM WHITE SHARK |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | CNSHA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1319 KG |
| Weight in KG | 1,319 KG |
| Quantity | 84 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TLLU1623784 |
| Commodity Description |
MASSAGE SET |
| Shipper Name | FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUST |
|---|---|
| Address Line 1 | RY AND TRADENO.39, WUGU ROAD, GONGN |
| Address Line 2 | SHITUN TOWN,,- |
| City | NANPING CITY |
| State Province | FU |
| Zip Code | 353600 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | BAERTOM BRANDS GMBH C/O FBA |
|---|---|
| Address Line 1 | 4000 SOUTH HAMNER AVENUE |
| City | ONTARIO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91761 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | BAERTOM BRANDS GMBH |
|---|---|
| Address Line 1 | KOPERNIKUSSTRASSE 14 |
| City | HANNOVER |
| Zip Code | 30167 |
| Country Code | DE |
| Container Number | TLLU1623784 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M8668215 |
| Seal Number 1 | M8668215 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4200 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | MASSAGE SET |
| Marks and Numbers 1 | COMPANY:ITEM: COLOR: - QTY/CTN: SIZE: G.W: N.W: CTNS: MADE IN CHINA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 105 | 2026-04-30 |
| Long Beach, California | 28 | 2025-07-07 |
| Norfolk, Virginia | 14 | 2017-06-20 |
| Oakland, California | 10 | 2026-05-21 |
| Newark, New Jersey | 9 | 2024-02-26 |
| New York, New York | 5 | 2015-08-28 |
| Tacoma, Washington | 3 | 2021-07-26 |
| Boston, Massachusetts | 2 | 2015-12-08 |
| Seattle, Washington | 1 | 2025-08-19 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 115 | 2026-05-21 |
| Fuzhou China (Mainland) | 15 | 2025-09-01 |
| Hong Kong Hong Kong | 13 | 2017-01-03 |
| Yantian China (Mainland) | 9 | 2024-02-26 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 7 | 2017-10-12 |
| Shanghai China (Mainland) | 6 | 2026-04-30 |
| Taibei China (Taiwan) | 3 | 2017-12-01 |
| Pusan South Korea | 2 | 2025-10-09 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2021-07-26 |
| Shilong China (Taiwan) | 2 | 2016-11-29 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fujian Zhenghe Rongxing Industry And Trade Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO.,LTD | LONGGANG INDUSTRIAL PARK,SHITUN, ZHENGHE COUNTY OF FUJIAN PROVINCE, CHINA | 2023-07-20 | 22 |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO LTD | LONGGANG INDUSTRIAL PARK SHITUN ZHENGHE COUNTY OF FUJIAN PROVINCE | 2020-09-09 | 14 |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO., LTD | 2025-09-01 | 10 | |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO.,LTD | 2020-03-30 | 8 | |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO.,LTD. | 2020-10-07 | 7 | |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO LTD | 2020-06-10 | 6 | |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO.,LTD. | 2021-05-22 | 6 | |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO.,LTD | 2017-01-03 | 4 | |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO., LTD | 2024-03-16 | 4 | |
| FUJIAN ZHENGHE RONGXING INDUSTRY AND TRADE CO.,LTD | 2021-12-04 | 4 |
Below are the top 5 phone numbers on file for Fujian Zhenghe Rongxing Industry And Trade Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2021-05-22 | 6 | |
| 2017-10-12 | 2 | |
| 2017-06-20 | 7 | |
| 2017-04-26 | 2 | |
| 2017-04-26 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||