There are a total of 269 bills of lading on file for Fuzhou Liansheng Sports Equipment Co.,Ltd between November 1st, 2012 and May 9th, 2026.
Of those 269 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 7 were within the past 90 days.
| Total Records | 269 |
|---|---|
| Shipper Records | 272 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 1st, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 9th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 7 |
| Records in the Past Year | 17 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 6 companies associated with Fuzhou Liansheng Sports Equipment Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 6 companies associated with Fuzhou Liansheng Sports Equipment Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| LEATT CORPORATION | May 2026 | 440 | 87 |
| KIMPEX INC | May 2026 | 1,739 | 11 |
| GRUPO MXBR SA DE CV | Oct 2024 | 15 | 4 |
| RAYMOND LANCTOT LTD | May 2026 | 290 | 3 |
| KTM NORTH AMERICA, INC. | May 2026 | 4,845 | 3 |
| KIMPEX DRUMMONDVILLE | Mar 2026 | 11 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fuzhou Liansheng Sports Equipment Co.,Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-23 | WHLC026G515892 | CTYOXMN99833541 | E016 | House Bill | CTYO | 9941128 | WAN HAI A11 | 2026-04-22 | OAKLAND, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 892 CTN | 6,122 K | FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT | LEATT CORPORATION | BACK PROTECTOR BODY VEST BODY PROTECTOR NECK BRACE WRIST BRACE CHEST PROTECTOR KNEE&SHIN G UARD FUSION VEST SO NO. - | ||
| 2026-04-23 | WHLC026G512710 | CTYOXMN99833211 | E016 | House Bill | CTYO | 9941128 | WAN HAI A11 | 2026-04-22 | OAKLAND, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 731 CTN | 5,160 K | FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT | LEATT CORPORATION | FUSION VEST BODY PROTECTOR NECK BRACE KNEE BR ACE CHEST PROTECTOR SO NO. - HS CODE | ||
| 2026-03-31 | MEDUYL817416 | DWSDCAN79021631 | 608A | House FROB | DWSD | 9979010 | MSC BOSTON | 2026-03-30 | SEATTLE, WASHINGTON | PUSAN SOUTH KOREA | 929 CTN | 8,269 K | House to House | FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT | RAYMOND LANCTOT LTD | SPORTING GOODS SPORTS SHOE/SHORTS/GRIPS SHOE SPARE PART-CLEAT SHIM SET SHOE SPARE PART-CLE AT NUT PLATE JACKET MTB RACECOVER VES... | |
| 2026-03-11 | ZIMUSHH32045558 | AELBSSEG2600405 | 8E | House FROB | AELB | 9304459 | MSC LISBON IX | 2026-03-10 | SEATTLE, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 724 CTN | 5,436 KG | Pier to Pier | FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT | KIMPEX DRUMMONDVILLE | KIMPEX DRUMMONDVILLE | SPORTING GOODS INNER LENS PINLOCK/SHIELD BLADDER /TOE CAP/HELMET GLOVE/PROTECTOR INSERTS FUSION VEST/NECK BRACE CHEST PROTECTOR/... |
| Run Date | 2026-05-09 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-03 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-08 |
| Trade Update Date | 2026-04-03 |
| Master BOL # | HDMUHKGM76530200 |
|---|---|
| House BOL # | SHNLSLSZ26040104 |
| Manifest Number | 548466 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SHNL |
| Voyage # | 0015E |
| IMO # | |
| Vessel Name | WAN HAI A05 |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | SHEKOU |
| Foreign Port of Lading | SHEKOU CHINA (MAINLAND) (57018) |
| Port of Unlading | OAKLAND, CALIFORNIA (2811) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 12837 KG |
| Weight in KG | 12,837 KG |
| Quantity | 2533 CTN |
| Volume | 1 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
HMMU6577350 DFSU7367671 |
| Commodity Description |
SPORTING GOODS BLADDER/CHEST PROTECTOR BODY PROTECTOR/SHOULDER BACK PROTECTOR/BODY VEST CHEST GUARD/KNEE GUARD ELBOW GUARD/SHOULDER TEE BODY TEE/KNEE & SHIN GUARD SPORTING GOODS BLADDER/CHEST PROTECTOR BODY PROTECTOR/SHOULDER BACK PROTECTOR/BODY VEST CHEST GUARD/KNEE GUARD ELBOW GUARD/SHOULDER TEE BODY TEE/KNEE & SHIN GUARD |
| Shipper Name | FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT |
|---|---|
| Address Line 1 | CO.,LTD 9F,NO,2 BLDG,NO.70 RUJIANG |
| Address Line 2 | EAST RD,MAWEI DIST, FUZHOU CHINA |
| City | FUZHOU |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | LEATT CORPORATION USA |
|---|---|
| Address Line 1 | 9555 N VIRGINIA ST,BLDG H,SUITE 105 |
| Address Line 2 | RENO, NV 89506 USA |
| City | RENO |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | MEADOWS WYE CONTAINER GROUPAGE,INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 1818 GILBRETH ROAD, SIUTE 138 |
| Address Line 2 | BURLINGAME, CA94010 |
| City | BURLINGAME |
| Country Code | US |
| Container Number | HMMU6577350 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 25H1314520 |
| Seal Number 1 | 25H1314520 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | SPORTING GOODS BLADDER/CHEST PROTECTOR BODY PROTECTOR/SHOULDER BACK PROTECTOR/BODY VEST CHEST GUARD/KNEE GUARD ELBOW GUARD/SHOULDER TEE BODY TEE/KNEE & SHIN GUARD |
| Additional Cargo 1 | KNEE BRACE & ACCESSORIES STICKER/SHIN PROTECTOR PROTECTOR INSERT/TOOL BELT BOOT/STARP KIT/HANDLEBAR KIT STEM/TOP CAP/SPACER KIT NECK BRACE & ACCESSORIES HELMET/HANGER/PEDALS/BOTTLE |
| Marks and Numbers 1 | LEATT |
| Container Number | DFSU7367671 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 24H0570321 |
| Seal Number 1 | 24H0570321 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | SPORTING GOODS BLADDER/CHEST PROTECTOR BODY PROTECTOR/SHOULDER BACK PROTECTOR/BODY VEST CHEST GUARD/KNEE GUARD ELBOW GUARD/SHOULDER TEE BODY TEE/KNEE & SHIN GUARD |
| Additional Cargo 1 | KNEE BRACE & ACCESSORIES STICKER/SHIN PROTECTOR PROTECTOR INSERT/TOOL BELT BOOT/STARP KIT/HANDLEBAR KIT STEM/TOP CAP/SPACER KIT NECK BRACE & ACCESSORIES HELMET/HANGER/PEDALS/BOTTLE |
| Marks and Numbers 1 | LEATT |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 119 | 2025-01-03 |
| Oakland, California | 76 | 2026-05-09 |
| Long Beach, California | 46 | 2021-11-23 |
| Tacoma, Washington | 12 | 2026-05-11 |
| Seattle, Washington | 9 | 2026-03-31 |
| Mobile, Alabama | 2 | 2024-10-17 |
| New Orleans, Louisiana | 2 | 2022-02-04 |
| Newark, New Jersey | 1 | 2022-03-16 |
| New York, New York | 1 | 2015-09-30 |
| Vancouver, Washington | 1 | 2013-03-27 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 132 | 2026-04-23 |
| Yantian China (Mainland) | 87 | 2026-05-11 |
| Chiwan China (Mainland) | 21 | 2016-11-26 |
| Shekou China (Mainland) | 10 | 2026-05-09 |
| Pusan South Korea | 5 | 2026-03-31 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 4 | 2026-02-16 |
| Fuzhou China (Mainland) | 3 | 2022-03-16 |
| Cartagena Colombia | 2 | 2022-02-04 |
| Qingdao China (Mainland) | 1 | 2022-03-19 |
| Jiangyin China (Mainland) | 1 | 2021-11-23 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fuzhou Liansheng Sports Equipment Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO.,LTD | 9F, NO.2 BUILDING ,NO. 70 RUJIANG EAST ROAD,MAWEI DISTRICT FU FUZHOU CN | 2025-09-29 | 15 |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO.,LTD | 2 F,NO.1 BUILDING,NO.15,KUAIAN STREET,MAWEI DISTRICT FUZHOU FUJIAN,CHINA | 2017-01-10 | 47 |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO.,LTD | 2023-02-16 | 25 | |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO.,LTD | 2025-01-03 | 20 | |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT C | 2016-04-07 | 16 | |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO.,LTD | 2019-01-25 | 15 | |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO., LTD | 2025-03-20 | 12 | |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO., LTD | 2025-04-29 | 9 | |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT CO.,LTD | 2016-02-09 | 6 | |
| FUZHOU LIANSHENG SPORTS EQUIPMENT | 2026-05-11 | 6 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Fuzhou Liansheng Sports Equipment Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-12-23 | 3 | |
| 2022-01-13 | 12 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||