There are a total of 930 bills of lading on file for Guangzhou City Jinguan Printing Co. between May 7th, 2019 and May 19th, 2026.
Of those 930 bills of lading, 8 were within the past 30 days and 29 were within the past 90 days.
| Total Records | 930 |
|---|---|
| Shipper Records | 930 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | May 7th, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 8 |
| Records in Last 90 Days | 29 |
| Records in the Past Year | 124 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou City Jinguan Printing Co., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou City Jinguan Printing Co. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| JEREMY & KRISTIN LLC | Nov 2025 | 177 | 141 |
| NOT CONSUMED MINISTRIES, LLC | Apr 2026 | 52 | 36 |
| ACQUISITION.COM | Apr 2026 | 38 | 36 |
| DAILY GRACE ENTERPRISES LLC | May 2026 | 22 | 20 |
| SENSOREX CORPORATION | Apr 2026 | 264 | 17 |
| IVY STOREHOUSE | Sep 2024 | 151 | 17 |
| TWO TUMBLEWEEDS | Mar 2026 | 33 | 15 |
| SERVD PTY LIMITED | Oct 2024 | 16 | 12 |
| THAT CREATIVE COUPLE PTY LTD | Feb 2026 | 33 | 11 |
| DAILY HIGH CLUB | Oct 2022 | 27 | 10 |
| Apr 2026 | 9 | 9 | |
| BLACK SANDS ENTERTAINMENT | Dec 2025 | 15 | 9 |
| WELL WATERED WOMEN | Mar 2024 | 16 | 8 |
| VALIANT DISTRIBUTION, INC. | Sep 2023 | 83 | 8 |
| EWORLD FULFILLMENT | May 2026 | 91 | 8 |
| AGE COMMUNICATION INC | Jun 2024 | 25 | 8 |
| TAYLOR ELLIOTT DESIGNS | May 2025 | 65 | 7 |
| MEANT TO BE SENT | Jul 2025 | 13 | 7 |
| Sep 2024 | 7 | 6 | |
| May 2025 | 10 | 6 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou City Jinguan Printing Co.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-05 | CMDUSHZ7986006 | NCZLSZ26040794 | 1TUHS | House Bill | NCZL | 9463011 | EDISON | 2026-05-04 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 595 CTN | 9,170 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING | ESTHER DOROTIK STORE | PAPER PLANNER PAPER BOOK PAPER LABEL PAPER CARDS STICKY NOTE BOOKMARK 595CTNS=12PALLETS+8CTNS THE SHIPPER'S LOAD AND COUNT | |
| 2026-05-04 | OOLU8811358350 | PSHPPHK026484DAL | 006E | House Bill | PSHP | 9945899 | COSCO SHIPPING YANGPU | 2026-05-02 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,287 CTN | 19,610 K | House to House | GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING | SMGL PHOTOGRAPHY LLC | SMGL PHOTOGRAPHY LLC | PAPER BOOK HS.4901990040 |
| 2026-04-29 | OOLU2323988410 | SMMB4SZ26030587 | 172E | House Bill | SMMB | 9285005 | OOCL ATLANTA | 2026-04-28 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,471 CTN | 19,610 KG | House to House | GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING | DAILY GRACE ENTERPRISES LLC | DAILY GRACE ENTERPRISES LLC | PRINTED BOOK /PAPER CARD /WALL PAINTING |
| 2026-04-27 | OOLU2322979010 | UASI2918878061 | 003E | House Bill | UASI | 9945916 | COSCO SHIPPING PANAMA | 2026-04-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NANSHA CHINA (MAINLAND) | 79 CTN | 1,161 KG | Container Station | GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING | SENSOREX | PAPER BOXPAPER INSTRUCTION | |
| Run Date | 2026-05-06 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-05 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-05 |
| Trade Update Date | 2026-04-17 |
| Master BOL # | OOLU2324716131 |
|---|---|
| House BOL # | SMMB4SZ26040264 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SMMB |
| Voyage # | 122E |
| IMO # | 9417268 |
| Vessel Name | OOCL LONDON |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN PT |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 18850 KG |
| Weight in KG | 18,850 KG |
| Quantity | 1458 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOLU8830450 |
| Commodity Description |
PRINTED BOOK |
| Shipper Name | GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. |
|---|---|
| Address Line 1 | 17TH FLOOR, NO. 32 KANGFU ROAD, HUA |
| Address Line 2 | NGPU DISTRICT |
| City | GUANGZHOU |
| Country Code | CN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | AMS |
| Consignee Name | DAILY GRACE ENTERPRISES LLC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 460 WILDWOOD FOREST DR |
| City | SPRING |
| State Province | TX |
| Zip Code | 77380 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | AMS |
| Notify Party Name | DAILY GRACE ENTERPRISES LLC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 460 WILDWOOD FOREST DR |
| City | SPRING |
| State Province | TX |
| Zip Code | 77380 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | AMS |
| Container Number | OOLU8830450 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLKYH3311 |
| Seal Number 1 | OOLKYH3311 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PRINTED BOOK |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 490199 | 00000000 | 0000018850 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 254 | 2026-05-20 |
| Los Angeles, California | 244 | 2026-05-05 |
| Newark, New Jersey | 156 | 2026-04-02 |
| Baltimore, Maryland | 64 | 2023-04-25 |
| Savannah, Georgia | 52 | 2026-04-21 |
| Miami, Florida | 51 | 2025-08-06 |
| Tacoma, Washington | 35 | 2026-02-20 |
| Oakland, California | 15 | 2024-10-15 |
| Houston, Texas | 14 | 2024-07-02 |
| Honolulu, Hawaii | 11 | 2026-03-17 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 726 | 2026-05-20 |
| Hong Kong Hong Kong | 111 | 2026-03-17 |
| Shekou China (Mainland) | 36 | 2025-12-27 |
| Nansha China (Mainland) | 25 | 2026-04-27 |
| Shanghai China (Mainland) | 10 | 2024-09-04 |
| Pusan South Korea | 8 | 2024-05-11 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 4 | 2024-12-13 |
| Kingston Jamaica | 2 | 2024-08-17 |
| Da Chan Bay China (Mainland) | 2 | 2022-05-26 |
| Kobe Japan | 2 | 2021-04-17 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou City Jinguan Printing Co. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 17TH FLOOR,NO.32 KANGFU ROAD HUANGPU DISTRICT GUANGZHOU 510700 CN | 2025-10-07 | 114 |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 17TH FLOOR, NO. 32 KANGFU ROAD, HUA NGPU DISTRICT, GUANGZHOUCITY, GUANG DONG ,CHINA, 510700 | 2025-08-02 | 11 |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 2025-06-26 | 6 | |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 2025-07-17 | 5 | |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 2025-10-04 | 2 | |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 2025-07-23 | 1 | |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 2025-07-21 | 1 | |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 2024-10-12 | 85 | |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO LTD | 2022-06-16 | 76 | |
| GUANGZHOU CITY JINGUAN PRINTING CO. | 2023-10-10 | 51 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Guangzhou City Jinguan Printing Co.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-01-05 | 6 | |
| 2019-06-15 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||