There are a total of 255 bills of lading on file for Guangzhou Qiqing Trading between September 21st, 2025 and May 18th, 2026.
Of those 255 bills of lading, 86 were within the past 30 days and 210 were within the past 90 days.
| Total Records | 255 |
|---|---|
| Shipper Records | 247 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 8 |
| First Shipment on File | Sep 21st, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 18th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 86 |
| Records in Last 90 Days | 210 |
| Records in the Past Year | 255 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU QIQING TRADING.
Below is a Sankey Diagram of the top 11 companies associated with Guangzhou Qiqing Trading, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 11 companies associated with Guangzhou Qiqing Trading in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| CALAHOO LLC | May 2026 | 155 | 78 |
| AUBAGNE INC | May 2026 | 314 | 77 |
| DIOCESE INC | May 2026 | 304 | 50 |
| FLOIRAC INC | Mar 2026 | 248 | 43 |
| GUANGDONG LIWAN INTELLIGENT ELECTRICAL APPLIANCE CO.,LTD | May 2026 | 107 | 4 |
| May 2026 | 4 | 4 | |
| NINGBO FUDA INTELLIGENT TECHNOLOGY | May 2026 | 120 | 3 |
| YONGKANG HEMAN INDUSTRY AND TRADE | May 2026 | 25 | 1 |
| NITSOM PROMOTIONAL MANUFACTURING CO | May 2026 | 95 | 1 |
| FAHUO TRADING INC | Apr 2026 | 97 | 1 |
| 2790774 ONTARIO INC. | May 2026 | 33 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Qiqing Trading.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-19 | ZIMUSHH32083053 | RDIH26030859 | 4E | House Bill | RDIH | 9393307 | MSC RIDA VIII | 2026-05-18 | HOUSTON, TEXAS | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 435 CTN | 5,942 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU QIQING TRADING | AUBAGNE INC | AUBAGNE INC | CAT LITTER BOX |
| 2026-05-18 | OOLU4055127684 | OSTISZLGB2647051 | 011E | House Bill | OSTI | 9949716 | OOCL BAUHINIA | 2026-05-17 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 743 CTN | 12,780 K | House to House | GUANGZHOU QIQING TRADING | FAIR VIEW SOLUTIONS LLC | FAIR VIEW SOLUTIONS LLC | STORAGE RACK |
| 2026-05-18 | OOLU2325454597 | OSTISZLGB2647038 | 011E | House Bill | OSTI | 9949716 | OOCL BAUHINIA | 2026-05-17 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 716 CTN | 7,375 K | Container Yard | GUANGZHOU QIQING TRADING | DIOCESE INC | DIOCESE INC | STORAGE BOX |
| 2026-05-18 | CMDUSHZ8007244 | FLXT00003816120A | 0P50S | House Bill | FLXT | 9461893 | APL QINGDAO | 2026-05-17 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 743 CTN | 12,780 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU QIQING TRADING | DIOCESE INC | DIOCESE INC | DEHUMIDIFIER |
| Run Date | 2026-05-19 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-08 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-17 |
| Trade Update Date | 2026-04-12 |
| Master BOL # | CMDUNGP3449141 |
|---|---|
| House BOL # | FLXT00003772501A |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | FLXT |
| Voyage # | 032E |
| IMO # | 9785811 |
| Vessel Name | COSCO SHIPPING LOTUS |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | NINGBO, CHINA |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 16212 KG |
| Weight in KG | 16,212 KG |
| Quantity | 654 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CMAU9439200 |
| Commodity Description |
ADJUSTABLE DUMBBELL SET |
| Shipper Name | GUANGZHOU QIQING TRADING CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 1121-45,11TH FLOOR,BUILDING |
| Address Line 2 | A1,NO.1 DOUTANG ROAD,HUANGPU |
| Address Line 3 | DISTRICT,GUANGZHOU,GUANGDONG CHINA |
| Consignee Name | AUBAGNE INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 572 S SALINA ST STE 102,SYRACUSE |
| Address Line 2 | NY 13202,JAY 5166108325,AN@YHQG |
| Address Line 3 | LOGISTICS.COM |
| Notify Party Name | AUBAGNE INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 572 S SALINA ST STE 102,SYRACUSE |
| Address Line 2 | NY 13202,JAY 5166108325,AN@YHQG |
| Address Line 3 | LOGISTICS.COM |
| Container Number | CMAU9439200 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M1787456 |
| Seal Number 1 | M1787456 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | ADJUSTABLE DUMBBELL SET |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 72 | 2026-05-18 |
| Long Beach, California | 69 | 2026-05-18 |
| Houston, Texas | 41 | 2026-05-19 |
| Savannah, Georgia | 34 | 2026-05-14 |
| Newark, New Jersey | 30 | 2026-05-19 |
| Tacoma, Washington | 9 | 2026-04-20 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 117 | 2026-05-19 |
| Yantian China (Mainland) | 93 | 2026-05-19 |
| Qingdao China (Mainland) | 24 | 2026-05-11 |
| Pusan South Korea | 11 | 2026-04-10 |
| Shanghai China (Mainland) | 6 | 2026-05-18 |
| Xiamen China (Mainland) | 3 | 2026-05-15 |
| Yangshan China (Mainland) | 1 | 2026-05-01 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Qiqing Trading that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU QIQING TRADING | ROOM 1121-45, 11TH FLOOR, BUILDINGA 1, NO.1 DOUTANG ROAD, HUANGPU DISTR ICT, GUANGZHOU CITY | 2026-05-18 | 75 |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | ROOM 1121-45,11TH FLOOR,BUILDING A1,NO.1 DOUTANG ROAD,HUANGPU DISTRICT,GUANGZHOU,GUANGDONG CHINA | 2026-05-19 | 55 |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | 2026-05-12 | 21 | |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | 2026-05-14 | 12 | |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | 2026-05-04 | 11 | |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | 2026-05-19 | 9 | |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | 2026-05-14 | 8 | |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | 2026-04-28 | 4 | |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | 2026-05-04 | 2 | |
| GUANGZHOU QIQING TRADING | 2026-04-16 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||