There are a total of 83 bills of lading on file for Guangzhou Qibao E-Commerce between April 14th, 2025 and May 22nd, 2026.
Of those 83 bills of lading, 40 were within the past 30 days and 73 were within the past 90 days.
| Total Records | 83 |
|---|---|
| Shipper Records | 80 |
| Consignee Records | 13 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Apr 14th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 40 |
| Records in Last 90 Days | 73 |
| Records in the Past Year | 82 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU QIBAO E-COMMERCE.
Below is a Sankey Diagram of the top 1 companies associated with Guangzhou Qibao E-Commerce, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 1 companies associated with Guangzhou Qibao E-Commerce in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HONGKONG D.Z.M CO. LIMITED | May 2026 | 595 | 70 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Qibao E-Commerce.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | EGLV149602691401 | AMZDCN26JZRRFU2L | 14520 | House Bill | AMZD | 9935387 | EVER MATCH | 2026-05-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 11 CTN | 161 KG | House to House | GUANGZHOU QIBAO E-COMMERCE | HONGKONG D.Z.M | MOP PADS MOP PADS DUST BAGS | |
| 2026-05-23 | MAEU721377600 | AMZDCN263M2EWXKQ | 615E | House Bill | AMZD | 9406738 | NHAVA SHEVA EXPRESS | 2026-05-22 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 23 CTN | 293 KG | Container Yard | GUANGZHOU QIBAO E-COMMERCE | HONGKONG D.Z.M | COLORED PAPER MOP PADS PICTURE HANGING CORD MOP PADS TATTOO PRACTICE SKIN MOP PADS MOP PADS | |
| 2026-05-23 | MAEU721377601 | AMZDCN26XQCY3KOZ | 615E | House Bill | AMZD | 9406738 | NHAVA SHEVA EXPRESS | 2026-05-22 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 25 CTN | 295 KG | Container Yard | GUANGZHOU QIBAO E-COMMERCE | HONGKONG D.Z.M | FILTER FILTER MINI ORNAMENTS MOP PADS MOP PADS | |
| 2026-05-23 | MAEU721377601 | AMZDCN264APEYOKN | 615E | House Bill | AMZD | 9406738 | NHAVA SHEVA EXPRESS | 2026-05-22 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 17 CTN | 220 KG | Container Yard | GUANGZHOU QIBAO E-COMMERCE | HONGKONG D.Z.M | DRIVE BELT COLORED PAPER DRIVE BELT DRIVE BELT COLORED PAPER | |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-19 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-05-01 |
| Master BOL # | EGLV149602691168 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26N6I6YIDU |
| Manifest Number | 559761 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 14520 |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER MATCH |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | CNYTN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1755 KG |
| Weight in KG | 1,755 KG |
| Quantity | 100 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
GAOU6935218 |
| Commodity Description |
WALLPAPER |
| Shipper Name | GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | . ROOM D099, 3RD FLOOR, BUILDING 1, |
| Address Line 2 | N O. 2, HELONG 1ST ROAD GUANGZHOU B |
| City | DISTRICT |
| State Province | GU |
| Zip Code | 510440 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | . C/O FBA 4121 COYOTE CANYON ROAD |
| City | FONTANA |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92336 |
| Country Code | US |
| Container Number | GAOU6935218 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCUSE9964 |
| Seal Number 1 | EMCUSE9964 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | WALLPAPER |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 24 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 23 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 22 | 2026-05-20 |
| Savannah, Georgia | 12 | 2026-05-15 |
| Norfolk, Virginia | 1 | 2026-03-11 |
| Oakland, California | 1 | 2025-04-15 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 59 | 2026-05-23 |
| Pusan South Korea | 20 | 2026-05-23 |
| Lazaro Cardenas Mexico | 4 | 2026-05-15 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Qibao E-Commerce that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU QIBAO E-COMMERCE | 2ND FLOOR, NO. 1 SHILONGGANG ROAD, DALONG SUBDISTRICT (YUELI INDUSTRIA GUANGZHOU 511450 CN | 2026-05-23 | 68 |
| GUANGZHOU QIBAO E-COMMERCE | 2ND FLOOR, NO. 1 SHILONGGANG ROAD, DALONG SUBDISTRICT (YUELI INDUSTRIA PANYU 511450 CN | 2026-05-20 | 2 |
| GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE CO.,LTD | 2025-09-11 | 5 | |
| GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE | 2026-04-06 | 4 | |
| GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE CO.,LTD | 2025-09-16 | 3 | |
| GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE | 2026-05-01 | 2 | |
| GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE | 2026-05-01 | 2 | |
| GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE | 2026-02-26 | 2 | |
| GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE | 2026-05-23 | 1 | |
| GUANGZHOU WOBAO E-COMMERCE | 2026-05-23 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||