There are a total of 77 bills of lading on file for Guangzhou Qiwen Technology between June 8th, 2019 and May 20th, 2026.
Of those 77 bills of lading, 18 were within the past 30 days and 43 were within the past 90 days.
| Total Records | 77 |
|---|---|
| Shipper Records | 77 |
| Consignee Records | 9 |
| Notify Party Records | 12 |
| First Shipment on File | Jun 8th, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 18 |
| Records in Last 90 Days | 43 |
| Records in the Past Year | 46 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY.
Below is a Sankey Diagram of the top 15 companies associated with Guangzhou Qiwen Technology, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 15 companies associated with Guangzhou Qiwen Technology in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TOPFINDS CORP | May 2026 | 484 | 13 |
| DAR BUSINESS SOLUTIONS LLC | May 2026 | 43 | 12 |
| BEWDLEY DEVELOPMENT INC | May 2026 | 15 | 12 |
| MICHAEL TODD BEAUTY | May 2025 | 104 | 7 |
| AWVOL LIMITED | May 2026 | 93 | 6 |
| Apr 2026 | 3 | 3 | |
| NAIL ALLIANCE | Dec 2025 | 59 | 3 |
| SPA SCIENCES LP | Oct 2021 | 25 | 2 |
| GRAND CAYENNE INC | May 2026 | 34 | 2 |
| YESCOM GROUP INC | May 2026 | 285 | 1 |
| WING TRADING LLC | May 2026 | 364 | 1 |
| SQUARE ONE CHOICES INC. | Aug 2025 | 12 | 1 |
| SMARTWAY IMPORTS INC | May 2026 | 123 | 1 |
| PRIMEGOODS TRADING INC | May 2026 | 25 | 1 |
| NAIL ALLIANCE NORTH AMERICA INC | May 2026 | 140 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Qiwen Technology.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-15 | HDUJGLX26BZ01851 | SZLOVLSZ260405A | 2604E | House Bill | SZLO | 9535096 | HANSA DUBURG | 2026-05-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NANSHA CHINA (MAINLAND) | 994 CTN | 9,960 KG | GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | DAR BUSINESS SOLUTIONS LLC | SOFT CANDY | ||
| 2026-05-14 | HDUJGLA26BZ01792 | SZLOVLSZ26040551 | 2604E | House Bill | SZLO | 9535096 | HANSA DUBURG | 2026-05-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NANSHA CHINA (MAINLAND) | 837 CTN | 13,610 KG | GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | TOPFINDS CORP | SHOWERHEAD | ||
| 2026-05-14 | HDUJGLX26BZ01851 | SZLOVLSZ260405B | 2604E | House Bill | SZLO | 9535096 | HANSA DUBURG | 2026-05-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NANSHA CHINA (MAINLAND) | 478 CTN | 6,799 KG | GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | BEWDLEY DEVELOPMENT INC | PLASTIC WRAP | ||
| 2026-05-09 | HDUJGLX26LD00999 | SZLOVLSZ2604043B | 2608E | House Bill | SZLO | 9951147 | ADAMASTOS | 2026-05-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NANSHA CHINA (MAINLAND) | 555 CTN | 7,026 KG | GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | BEWDLEY DEVELOPMENT INC | BUBBLE WRAP | ||
| Run Date | 2026-05-21 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-20 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-20 |
| Trade Update Date | 2026-05-03 |
| Master BOL # | HDUJGLA26BZ01946 |
|---|---|
| House BOL # | SZLOVLSZ26040747 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SZLO |
| Voyage # | 2604E |
| IMO # | 9982483 |
| Vessel Name | G. CROWN |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | NANSHA |
| Foreign Port of Lading | NANSHA CHINA (MAINLAND) (57073) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 17180 KG |
| Weight in KG | 17,180 KG |
| Quantity | 979 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
SEGU5864714 |
| Commodity Description |
PLASTIC MASK |
| Shipper Name | GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM D4-1207, 2ND FLOOR,BUILDING 28 |
| Address Line 2 | ,AREA B,NO.61DALINGSHAN ROAD, TIANH |
| Address Line 3 | E DISTRICT, GUANGZHOU,GUANGZHOU,CN |
| Consignee Name | TOPFINDS CORP |
|---|---|
| Address Line 1 | 1021 E LINCOLNWAY UNIT 1318 CHEYENN |
| Address Line 2 | E, WY 82001,CHEYENNE,WYOMING 82001, |
| Address Line 3 | US |
| Container Number | SEGU5864714 |
|---|---|
| Seal Number 1 | C1266570 |
| Seal Number 1 | C1266570 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | PLASTIC MASK |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 54 | 2026-05-21 |
| Long Beach, California | 9 | 2026-04-30 |
| Savannah, Georgia | 6 | 2024-05-29 |
| Newark, New Jersey | 4 | 2026-03-23 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2024-06-15 |
| Oakland, California | 1 | 2024-12-19 |
| Charleston, South Carolina | 1 | 2022-10-21 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Nansha China (Mainland) | 37 | 2026-05-21 |
| Yantian China (Mainland) | 34 | 2026-04-30 |
| Shanghai China (Mainland) | 3 | 2026-04-23 |
| Shekou China (Mainland) | 2 | 2024-08-16 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2019-06-10 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Qiwen Technology that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | ROOM D4-1207, 2ND FLOOR,BUILDING 28 ,AREA B,NO.61DALINGSHAN ROAD, TIANH E DISTRICT, GUANGZHOU,GUANGZHOU,CN | 2026-05-21 | 24 |
| GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | ROOM D4-1207, 2ND FLOOR, BUILDING 2 8, AREA B,NO. 61 DALINGSHAN ROAD, T IANHE DISTRICT,,GUANGZHOU,CN | 2026-05-15 | 11 |
| GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | 2026-04-23 | 4 | |
| GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | 2026-03-13 | 1 | |
| GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | 2026-04-30 | 1 | |
| GUANGZHOU QIWEN TECHNOLOGY | 2026-02-26 | 1 | |
| GUANGZHOU ZHIWEN TECHNOLOGY CO. | 2023-09-29 | 6 | |
| GUANGZHOU QIYUN TECHNOLOGY CO., LTD | 2024-06-15 | 6 | |
| GUANGZHOU HUIWEN TECHNOLOGY CO., LTD | 2024-12-19 | 6 | |
| GUANGZHOU HUIWEN TECHNOLOGY CO., LTD | 2024-12-19 | 6 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Guangzhou Qiwen Technology.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-08-16 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||